Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 338314 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1245 dnia: Pn, 12 Październik 2020, 16:08:30 »
Byłem zainteresowany tym komiksem bo lubię postać Pietro, ale to wygląda jak jakieś Power Rangers XD:


Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1246 dnia: Pn, 12 Październik 2020, 17:45:53 »
nie ma ten Pietro szczęścia do kolekcji. w WKKM był Son of M, który miał jedyną zaletę taką że sklejał wątki w House of M i X-factor. bo tak to też była lektura umiarkowanych lotów.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1247 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 00:52:50 »
Ja syna "Syna M" bardzo sobie cenię

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1248 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 07:26:33 »
Syn M pokazywał jaki Pietro jest samolubny i dziecinny, bo nie zważał na nic, byle odzyskać/zdobyć jakąś moc, którą stracił po Dniu M. Szkoda, że do Superbohaterów Marvela nie załapał się sam Black Bolt, to można by Silent War wydać po polsku. Zawsze to jakiś pomysł na kolejne numery - jeszcze rodzinę królewską dać po jednym tomie.

Offline donKamillo92

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1249 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 11:55:55 »
Wiele widzę ostatnio cierpkich słów na temat tej kolekcji. Patrząc na wasze argumenty, wydają się zasłużone. Chciałbym was jednak zapytać, które tomy waszym zdaniem były na prawdę udane? Czy warto pochylić się nad jakimiś mniej oczywistymi tomami?

Nadrabiając zaległości, niedawno przeczytałem Iron Mana i był na prawdę w porządku. Strażnicy Galaktyki też udana pozycja. Hulk i Kapitan Ameryka nic mi nie urwały, ale miło spędzony czas.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1250 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 12:31:06 »
Z tych mniej oczywistych najlepszy był Sentry. Jeszcze Generation X i Profesor X.

Offline jotkwadrat

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1251 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 12:48:24 »
Jak dla mnie przede wszystkim She-Hulk.

Poza tym: Spider-Girl, Sentry, Avengers Academy i New Mutants

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1252 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:37:20 »
Od siebie polecę Namora, plus wszystko wymienione wyżej. Namor to przyjemna historia z oprawą graficzną Johna Byrne'a, potem niby stery przejmuje Jae Lee ale tego już nie uświadczymy. Urwana historia trochę doskwiera, ale taki urok Kolekcji. Trochę jakby wziąć trójkąta pizzy i wyobrażać sobie jak smakuje reszta.

Yossarian

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1253 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 12:21:52 »
Dziś kolejny fajny tom, a tu cisza…

Mr Fantastic – czyli sam początek runu Waida i Wieringo w Fantastycznej Czwórce. Komiks trochę słabszy od niedawno wydanej Susan, ale mimo wszystko wart przeczytania. 2002 rok, Richardsowie już z dwójką dzieci. Dzieje się bezpośrednio przed tomami wydanymi kiedyś w WKKM: Niepojęte i Uzasadniona interwencja.

Waid sięga tu do korzeni Czwórki, przypomina, że nie są oni superbohaterami, tylko przede wszystkim rodziną i poszukiwaczami przygód. Zamiast walki z superłotrami i ratowania świata, muszą się zmierzyć z poprawą swojego medialnego wizerunku, nowymi obowiązkami w pracy, czy na koniec z „matematycznym” przeciwnikiem. Nie ma klasycznego mordobicia, za to dużo niewymuszonego humoru, utarczek słownych – trochę w stylu sitcomu z lat 90-tych.

Na pewno nie jest to żadne przełomowe arcydzieło, ale i nie musi być. Jak ktoś szuka lekkiej i przyjemnej, niezobowiązującej rozrywki, to polecam. A jak się spodoba, to dość łatwo i w niewysokich cenach dostępne są na allegro tomy kontynuujące ten run.

Warto, bo Czwórki na naszym rynku niewiele, a nie wygląda na to, że coś się w najbliższym czasie zmieni. Może po premierze filmu MCU, ale to dopiero za kilka lat.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1254 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 16:21:37 »
Eeeee - Tom z Susan był naprawdę słaby. Kurczę, szkoda że z całego bogatego runu Byrne'a w FF, wybrano akurat te 5 zeszytów do Kolekcji. Bez kontekstu Secret Wars II z jakby wyciętymi kluczowymi scenami, ten komiks mi się nie podobał. Podobnie tom z Angelem - B-listerzy biją się z jakimiś no-nameami wymyslonymi 5 minut wcześniej. Szkoda, że w tomie o tym mutancie nie dano tego jak odzyskał te swoje zwykłe skrzydła. Albo jak umarł i zmartwychwstał. Poza tym jego związek z Psylocke tutaj pokazano zupełnie beznamiętnie. W ogóle nie wierzyłem w ich uczucie. Dlatego teraz SBM jest w dołku, bo ma słabsze tomy. Czekam na ten o Superior Spider-Manie licząc na zwyżkę.

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1255 dnia: So, 24 Październik 2020, 17:26:58 »
Może z okazji 100 nr kolekcji wytypowalibyśmy top 5 zeszytów wydanych w kolekcji?  8) ;D

Moje typy to:

miejsce 5 - Daredevil
John Romita Jr. powiedział kiedyś że to najlepiej narysowany ko,iks w całej jego karierze. Myślę że bardzo pomógł mu tu w skomponowaniu narracji Frank Miller.

miejsca 4 - Iron Fist
Uwielbiam rysunki Davida Aja + bardzo fajny scenariusz tej serii. Ed Brubaker dostał za scenariusz Eisnera a sama seria też była nominowana w kategorii najlepsza nowa seria. Do tego debiut Iron-Fista narysowany przez Gila Keyna

miejsce 3 - She-Hulk
Aż 8 numerów najciekawszej serii Johna Byrne. Chociaż każda seria z jego rysunkami w tej kolekcji jest bardzo dobra. Ktoś kto dobierał komiksy do tych wydań musiał być fanem Johna.

miejsce 2 - Elektra
Aż 9 zeszytów z kultowego run'u Frank Miller.

miejsce 1 - Spider-Man
Fragmety dwóch najlepszych ranów spider-mana jakie powtały + debiut tej postaci + rysunki Steva Ditko.  Miodzio. 

ps. Nie przywiązywałem wagi do tłumaczenia ani literówek bo czytając bardziej skupiam się na narracji obrazem. Może dlatego ta kolekcja tak bardzo mi się podoba  ???

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1256 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 14:31:41 »
Dzisiejszy, 101 tom Superbohaterów Marvela zamiast Superior Spider-Man nosi nazwę Lepszy Spider-Man (Otto Octavius), dlaczego tak - przypuszczam że nikt nie zna odpowiedzi...

Zawartość jest znana (wiki), wewnątrz trzy historie (zgodnie ze spisem treści) i różne style graficzne, co w moich oczach jest zaletą. Jeśli już przy warstwie graficznej - na uwagę zasługuje zeszyt Scarlet Spidera ilustrowany w większej części przez In-Hyuk Lee (nie wiem jak się odmienia  ;) ),  jest to chyba jedyna jego praca (interior art) wydana w kraju, styl to "realistyczny digital", coś w rodzaju tego, co robi Clayton Crain. Także dwa zeszyty z ilustracjami Del Mundo (na pewno można jego prace znaleźć w Avengers z MN2.0), nie jestem fanem jego stylu, ale nie da się ukryć, że odbiega on od typowych grafik w komiksach superhero.

SBM kupuję wybiórczo, przy kartkowaniu nowego tomu "w oczy" rzuca się gramatura papieru (mała), która przypomina tą stosowaną przez Egmont od dłuższego czasu i przez Muchę też już jakiś czas. Nie jest źle, nie narzekam, ale zaznaczam, że było lepiej  :) Na co mógłbym narzekać - jest coś w rodzaju spisu treści i historie w nim są zatytułowane odpowiednio, w komiksie jednak tytułów nie uświadczymy, w dodatku jedna historia zatytułowana odmiennie mieści się pośrodku historii o innym tytule (między zeszytami 2 a 3 historii Versus jest Braterska Rywalizacja). Ma to oczywiście znikome znaczenie, ale tak wydany komiks sprawia wrażenie niespójnego (tj. komiksy są ułożone w odpowiedniej kolejności, niespójny jest spis treści i brak możliwości identyfikacji pozycji w nim wymienionych...).

W dodatkach przy jednej z okładek tzw. kamieni milowych historia Spider-Man/Doctor Octopus: Year One opisana jako "Doktor Octopus w jednej z najciekawszych historii (...)", w innych krajach ww. historia znalazła się w tomie Doctor Octopus. Dawniej tutaj były "przecieki", że pewnych tomów z superłotrami nie będzie w naszej wersji kolekcji, liczę jednak, że powyższy i kilka innych (szczególnie Infamous Iron Man, Venom i Green Goblin) gdzieś pod koniec się znajdą.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1257 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 16:28:01 »
A jakie są zapowiedzi na końcu?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1258 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 16:31:53 »
Masz nawet więcej :)

102 Jean Grey
103 Cyclops
104 Ludzka Pochodnia (Johny Storm)
105 Ms.Marvel
106 Banshee
107 Multiple Man
108 Silk

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1259 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 11:38:43 »
Popatrzyłem w kalendarz 2021 roku i mi wychodzi, że 120 numer wyjdzie w środku wakacji - 28 lipca. Ewentualny 130 tom wyszedłby 15 grudnia 2021 - 9 dni przed świętami. Zatem jeśli chcemy mieć dobre komiksy prawie do końca przyszłego roku, ja zachęcam wszystkich do kupowania kolejnych tomów SBM. Inaczej nie będzie przedłużenia Kolekcji i tomów z łotrami. A to byłaby szkoda moim zdaniem, bo są tam fajne pozycje do czytania.

Zauważyłem też, że wobec zmian w polskiej liście tytułów, nasze Hachette spokojnie może nie wydawać ani dubla z Havokiem, ani z Thanosem, bo 2 pozycje i tak się nie zmieszczą w zamkniętej liczbie 130. Jeśli kierownictwo polskiego oddziału Hachette pominęłoby te duble, to byłoby super.

https://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2020/11/kolekcja-superbohaterow-marvela-spis.html