Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 314862 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1440 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 14:13:42 »
Jest ryzyko, jest zabawa  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1441 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 14:16:28 »
@Teli
Jak dla mnie żaden problem. Co prawda sam posiadam na stanie jeden jedyny omnibus, ale już na tej podstawie mocno doceniam ten sposób wydawania i w opisanej przez Ciebie sytuacji nie przejmowałbym się niczym. Stając przed wyborem bez wahania sięgnąłbym po grubasa zamiast po kioskową kolekcję.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1442 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 14:17:44 »
Dajcie sobie już spokój z wszelkimi spekulacjami. Będzie kolekcja to będzie. Nie, to nie. Nie macie na to żadnego wpływu. Nie macie co czytać? :)

Ja po prostu pracuję na to, aby ten wątek o kolekcji, której nie ma, dobił do 100 stron  8)

Online xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1443 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 14:19:26 »
Może jakbyś był tak aktywny jak w pewnym wątku, którego już nie ma, to może to szybciej by poszło  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1444 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 14:21:52 »
Od jednego omniaka, jednego wariantu się zaczyna. Im się później zaczyna tym się bardziej żałuje, jeżeli ktoś ogląda seriale, filmy z napisami, czy chodzi do kina, to język podstawowy angielski taki, jaki jest w 99% komiksów superhero powinien bez problemów ogarnąć.

Offline Teli

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1445 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 14:31:27 »
@death_bird
Żeby nie było dla mnie też nie problem. Sam doceniam jakość i wykonanie zagranicznych wydań zbiorczych i mając omnika na bibliotecznym stanie z pewnością olał bym wydania rodzimych wydawców (którzy czasem lubią poszaleć z nożyczkami na etapie redakcji). Do tego na korzyść tego typu wydań przemawia jedno: trudno kupić je impulsywnie z racji dość wysokich cen dlatego jeśli już decyduję się na taką edycję to musi być to zaiste dobra rzecz. 
Ale postarajmy się też zrozumieć że dla wielu właśnie cena jest głównym powodem ograniczenia kolekcji do rodzimych wydań i ciężko o to kogokolwiek winić. Stąd też takie prawie 100 stronicowe ciśnienie w wątku :)

Offline Crono

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1446 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 15:28:56 »
Ale dodajmy do tego niepisane prawo że w chwili gdy już kupi się ten upragniony omnibus, rozpakuje i zacznie czytać to zaraz któryś z polskich wydawców hucznie zapowie rodzime wydanie i bądź tu komiksiarzu mądry :)
Dobrze piszesz! Kiedyś sobie pomyślałem: a co mi tam, skompletuję sobie Transformers Classics z IDW, zawierające wszystkie 80 zeszytów TF wydanych przez Marvela. Ot, takie marzenie z dzieciństwa, żeby mieć je wszystkie. Przecież nikt normalny tej ramotki po polsku nie wyda, pomyślałem...

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1447 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 16:48:20 »
Ale postarajmy się też zrozumieć że dla wielu właśnie cena jest głównym powodem ograniczenia kolekcji do rodzimych wydań i ciężko o to kogokolwiek winić. Stąd też takie prawie 100 stronicowe ciśnienie w wątku :)

Nigdy nie bawiłem się w wyliczenia wskaźnika LS/C (czyt. liczba stron/cena), ale czy to nie powinno wychodzić jakoś podobnie? Jeżeli omnibus można mieć za np:

https://multiversum.pl/p/1682/115980/amazing-spider-man-omnibus-vol-01-hc-new-edition--marvel-komiksy-tomy-.html

To czy to mniej więcej nie pokrywa się z mityczną liczbą stron w ośmiu tomach kolekcji?
A jeżeli ktoś jest w stanie dać 8 dych miesięcznie za kolekcję to nie wierzę, że nie jest w stanie oszczędzać tej samej kwoty przez 4,5 m-ca żeby taki omnibus nabyć. 
Wydaje mi się, że to po prostu kwestia przełamania pewnej bariery psychicznej pt. "Och! 3 stówy za komiks!"...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline jotkwadrat

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1448 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 17:10:11 »

Online xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1449 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 17:18:32 »
Przy tych starszych rzeczach, to za bardzo nie robi różnicy czy omnibus czy normalny rozmiar epicowy, różnica rozmiaru rysunków nie jest aż tak wielka przez te białe obwódki. W Azylu jest ten omnibus za 250 jak się nie sprzedał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arne

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1450 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 18:16:12 »
Na naukę podobno nigdy nie jest za późno, zwł., że tutaj chodzi o komiks po angielsku a nie o podręcznik do fizyki po fińsku. ;)
Ale ja odnosze sie do tego, ze nie dla kazdego jest prosciej. Oczywiscie, ze na nauke nigdy nie jest za pozno. Ale ja na przyklad ( z roznych wzgledow, ktorych nie chce tu poruszac) mam bardzo malo wolnego czasu nawet na czytanie komiksow, o innych aktywnosciach nie wspominajac. Do kina udaje mi sie wyrwac ze 2 razy w roku, seriali ( z napisami czy bez) udaje mi sie obejrzec ze 3 odcinku w miesiacu. Wiec dla mnie nauka nowego jezyka tylko po to, aby moc czytac zagraniczne komiksy w oryginale jest naprawde wiekszym problemem niz myslicie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Luty 2020, 18:41:59 wysłana przez BosMan »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1451 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 18:34:13 »
Po angielsku czyta się wolniej i jeszcze szybciej się chce spać (przynajmniej w moim wypadku). Jakby można było zastąpić wydania polskie angielskimi, to większość wydawnictw komiksowych straciła by rację bytu. Ale jakoś Europejczycy tak mają, że każdy lubi czytać we własnym języku. To nie jest tylko zachciewajka Polaków.

Jak pokazała ostatnia pięciolatka, w sumie Egmont mógłby wydać wszystko/co tylko by chciał z Marvela/DC. Ale mu się kurde nie chce. I dlatego Kolekcje są pewniejsze. Przykre że WKKM urwano na 170 tomie a WKKDC na 80, ale wszystkie pozostałe - od Thorgala po SW i Transformers, dzielnie wychodzą/wychodziły. Nie było przerw ani niespodziewanych urwań jak np. GL. Dlatego ja też chcę tę kolekcję Spider-Mana. Byłaby za uczciwą cenę, regularnie i gwarantowane minimum 60 tomów z klasycznymi/dobrymi, świetnymi historiami. A nie że musimy prawie że błagać o ten czy tamten tytuł, a potem z łaską dostajemy jakieś ochłapy jak ten pojedynczy McFarlane, bez dalszej kontynuacji. To Egmont jest bardziej niepoważny niż Hachette czy De Agostini.
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Luty 2020, 18:35:47 wysłana przez Bazyliszek »

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1452 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 19:29:18 »
Nie no oczywiście, że nie było żadnych urwań jak w GL. Wszystkie historie zostały skrzętnie doprowadzone do końca.

Online xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1453 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 19:38:50 »
Daj spokój, Bazyl żyje w świecie kolekcji, jeszcze mnie zastanawia jak ta cena jest uczciwa rozumiem, że 39,99 jak ci zrobią 44,99 to już nie będzie uczciwie, czy to będzie nowa uczciwa cena ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1454 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 19:46:26 »
Daj spokój, Bazyl żyje w świecie kolekcji, jeszcze mnie zastanawia jak ta cena jest uczciwa rozumiem, że 39,99 jak ci zrobią 44,99 to już nie będzie uczciwie, czy to będzie nowa uczciwa cena ?

Zależy kto wyda. Ja Egmont wydaje to nawet 35,99 zł nie jest uczciwa. Hachette kolekcje by kupował po 99,99 zł nawet.

No i oczywiście szpila z urwanym GL musi być  8)
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Luty 2020, 19:50:21 wysłana przez Antari »