Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 315092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1260 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 21:37:59 »
A jeśli wyda, to odszczekasz to, czy wymyślisz kolejne pokrętne wytłumaczenie?
Ja wyda to znaczy, że Hachette znów myśli o kolekcji

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1261 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 22:04:45 »
Ja cały czas uważam, że Spider-Man McFarlane'a wyszedł tylko i wyłącznie dlatego, że Egmont wiedział o teście Kolekcji Spider-Mana. A ponieważ teraz kolekcja nie rusza, to nie mamy co się spodziewać innych archiwalnych Pająków. Egmont sam z siebie nie wyda.

Chłopie, Ty serio w to wierzysz czy tylko wkurzasz ludzi???
Jaka niby logika jest w takim zagraniu??? Co to ma dać Egmontowi?
- Hej, panie TK ma ruszyć test kolekcji pająka.
- To wydajcie jeden tom klasycznego pająka, ale tylko jeden!
- A czemu tylko jeden?
- Bo ja tak mówię!
- A jak się dobrze sprzeda?
- Czy ja niewyraźnie mówię: ma być tylko jeden tom, bo test kolekcji startuje. Jak ruszy kolekcja to wtedy wydamy drugi.
- Ale czemu tak?
- Bo JA i BAZYLISZEK tak mówimy!!!

No, a jak wyjaśnisz wydanie X-Men Jima Lee???

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1262 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 22:07:38 »
No, a jak wyjaśnisz wydanie X-Men Jima Lee???

Testowali kolekcję X-men w UK - proste!

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1263 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 22:19:30 »
Testowali kolekcję X-men w UK - proste!

 ::)

- Panie TK, w Anglii testują kolekcję X-Men.
- No to wydajcie jeden tom klasycznych mutantów, ale...
- Tak wiem, tylko jeden. Acha w Kazachstanie wydają komiks ze świata Gwiezdnych Wojen o przygodach mistrza Bindu Strindu.
- Ooo, dobrze, że mówisz. To też trzeba coś wydać. A co wydają w Australii?
- Nie wiem.
- Jak to? Masz się dowiedzieć, od czego tu jesteś? Na każdy start kolekcji musimy wydać jeden tom.
- Nie bardzo rozumiem dlaczego panu tak na tym...
- Ty tyle nie myśl tylko sprawdzaj czy nie startuje przypadkiem jakaś kolekcja na Antarktydzie. Ma być jak JA i BAZYLISZEK mówimy.

Offline Darth_Simon

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1264 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 22:52:36 »
A może Bazyliszek to super tajny kryptonim TK ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1265 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 07:01:49 »
Co ja się będę produkował, skoro @Magrast wam wszystko wyjaśnił. :)
Oczywiście że zaraz odszczekam jeśli Egmont wyda innego archiwalnego pajączka. Ja się umiem przyznać do błędu. Jednak na razie bym się tego nie spodziewał. Bo zamiast czegoś pająkowego obok Ultimate, lepiej wydać coś Conana (wiadomo dlaczego).

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1266 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 10:06:40 »
Może umiesz się przyznać do błędu, ale na forum jeszcze nie zdażyło ci się tego zrobić. Zazwyczaj zmieniłeś temat.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1267 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 10:08:03 »
Maragast masz talent do pisania takich testów :D Od razu humor poprawiony w pracy :D

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1268 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 12:49:58 »
Co ja się będę produkował, skoro @Magrast wam wszystko wyjaśnił. :)
Oczywiście że zaraz odszczekam jeśli Egmont wyda innego archiwalnego pajączka.
Cały czas wydaje. Niedługo 6 tom Ultimate Spider-Mana. Wyobraź sobie, że tylko twój świat kręci się w okół kolekcji, większość nabywców komiksów jednak kompletnie kolekcje zlewa.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1269 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 16:45:41 »
Wyobraź sobie, że tylko twój świat kręci się w okół kolekcji, większość nabywców komiksów jednak kompletnie kolekcje zlewa.

Taaa, i dlatego na rynku były dostępne na raz 4 kolekcje, czy nawet 5. Bo tylko Bazyl je kupuje ;)
Obstawiam, że prawie każdy fan/zbieracz komiksów superbohaterskich miał w jakimś stopniu styczność z kolekcjami. Albo kupuje je w całości, albo wybiera perełki wybiórczo, albo poluje na takie okazje, by sobie kupić Marvels w twardej oprawie za 39,99 zł. Kolekcje zrobiły więcej dobrego niż złego i chociaż rozumiem frustrację wynikającą z tego, że w niektórych przypadkach zmniejszyły szansę na wydanie jakiegoś runu w całości, to nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "większość je zlewa".

A tak przy okazji - to chyba jest bzdura, że kolekcje cokolwiek zabijają. Jak wydawca chce wydać np. takie New X-Men, to wyda, nawet pomimo tego, że było to już na miękko w zeszytach i było w kolekcji. Nikomu to nie przeszkadza. Skoro takiej Musze to nie stanęło na przeszkodzie, to czemu miałoby stanąć Egmontowi?

Offline zombie001

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1270 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 23:25:14 »
Hmm. Skoro kolekcja 'dead', a w najlepszym przypadku, zaliczy bliżej nieokreśloną obsuwę, to może  teraz Egmont skusi się na wydanie jakichś następnych klasycznych Pajęczaków.  Zwłaszcza, że McFarlane wyprzedany został dość szybko, więc wychodzi na to, że Egmont, wchodząc w to, zrobił na tym całkiem dobry interes.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Kadet

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1271 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 23:59:55 »
Z tej wypowiedzi Tomasza Kołodziejczaka z ostatniego MFKiG wynika, że przed ewentualnym mocniejszym wejściem w klasycznego Pająka Egmont będzie czekał na potwierdzenie z Hachette, że kolekcja nie ukaże się w Polsce:

https://youtu.be/d3v3fz53_NE?t=3098

Więc dopóki kolekcja jest w stanie zawieszenia, to chyba wydawanie Spidera przez E. też w tym stanie pozostaje...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline OokamiG

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1272 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 01:55:53 »
Czyli to Hachette blokuje Egmont !!! Szach mat spiskowcy.

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1273 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 05:56:14 »
Pół roku temu miałem jechać do Ikei po nową szafkę. Kolekcja nie wystartowała, co sprawiło że branża meblowa nie odnotowała większych zysków. Jakie inne branże na tym straciły? Na pewno kioski, które ledwo ciągną, a kolekcja wpompowała by w nie setki/tysiące złotych rocznie. Straciła poczta, która doręczałaby regularnie kolejne tomy. Stracił na tym sam Egmont, który mógłby skorzystać w podobny sposób jak ostatnio Wiedźmin, gdzie średni serial spowodował ogromne zainteresowanie grami i książkami. Jednak jak już tu napisano, Egmontowi nie zależy na wielkich zyskach generowanych przez Pająka. Gdyby zależało, to mielibyśmy więcej strzałów jak tomik Todda MacFarlane.

Tak to jest, że brak kolekcji to ogromna strata nie tylko dla fanów, ale i całej gospodarki. Taka kolekcja mogłaby poważnie ożywić branżę komiksową w Polsce, przez rozbudzenie starszych fanów i budowanie nowego pokolenia. Na wydaniu kolekcji Pająka skorzystaliby wszyscy.

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1274 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 21:06:21 »
W pierwszym tomie kolekcji dali Pajaka bo wiedzieli ze to sie u nas sprzeda i przyciagnie wielu starszych ponownie a teraz tak sie wstrzymuja, dziwne...