Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312859 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1200 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 18:15:42 »
Z tego co na szybko znajduję w sieci, były kultowe auta PRLu z Deagostini i Kultowe autobusy PRLu.

Offline bogi1

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1201 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 18:33:46 »
Były Kultowe Auta PRLu a potem jeszcze Auta PRLu Złota Kolekcja. Kiedyś siedziałem w temacie tych modelików gazetowych.... Amercom te sprawy  ;D

Ale z tego co widzę to teraz ma być w skali 1:24?? What :o Nawet duże. Zwykle to 1:43 było grane

Edit: Aaaa już widzę. Cena też fajna. 90 zyla  :'(
« Ostatnia zmiana: So, 18 Styczeń 2020, 18:37:13 wysłana przez bogi1 »

Offline Damballa

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1202 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 18:57:44 »
Mucho, czy Ty nas czytasz? Masz doświadczenie z kolekcjami, może dałabyś radę wydawać coś ala kolekcję pająka z lat 80-90, częściej niż 2 na rok? "Kilka" osób na to czeka  ;)

Online jotkwadrat

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1203 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 19:10:42 »
Ja czekam aż ktoś zdecyduje się wydawać Epic collection. Dało się lata temu wydawać Essentiale, więc czemu nie to?
Przy okładkowej cenie ok 120zł miałoby to sens.

Offline Kadet

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1204 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 19:55:08 »
Mucho, czy Ty nas czytasz? Masz doświadczenie z kolekcjami, może dałabyś radę wydawać coś ala kolekcję pająka z lat 80-90, częściej niż 2 na rok? "Kilka" osób na to czeka  ;)

Byłbym wniebowzięty, bo miałbym pewność, że nad wydaniem pracuje profesjonalna ekipa. Niestety po ostatnich opóźnieniach wnioskuję, że moce przerobowe Muchy są już teraz napięte do granic możliwości.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1205 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 20:05:58 »
Ja czekam aż ktoś zdecyduje się wydawać Epic collection. Dało się lata temu wydawać Essentiale, więc czemu nie to?
Przy okładkowej cenie ok 120zł miałoby to sens.

Bralbym z ochota.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1206 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 21:12:14 »
Tak jak napisał @James88 - dokładnie rok temu był test tej Kolekcji samochodów 1;24, też tylko w wybranych kioskach. Pamiętam jak dziś, bo kupowałem i sprzedawałem. Przez rok była cisza, to już myślałem, że Hachette położyła krzyżyk na tej kolekcji (jak na LL), bo za mało się sprzedało. A jednak kurde nie. Czyli jeśli po roku może coś wystartować, to dla Spider-Mana jest jeszcze nadzieja.

Spoiler: PokażUkryj


Tutaj po bęckach od jednej konkurencji, Hachette PL wchodzi na ogródek De Agostini bo ci weszli na ich wydając komiksy Star War. :D De Agostini zdążyło już zakończyć Kolekcję Aut Prlu, wydaje Autobusy Prlu, a teraz testowało Ciężarówki Prlu. A Hachette wchodzi ze swoimi, większymi modelami. Teraz zrobiło się ciekawiej. :)

@Motyl ładnie to wyłożył. Tylko bez przesady z tą nieuprzejmością saloników Kolportera. Spokojnie się dogadywałem z jednym kioskarzem na Wrzeszczu a i reszta saloników nie była taka zła. Poza tym Spider-Many były jeszcze w Świecie Prasy (w Lublinie i Zamościu też są ich saloniki), więc można było kupować jak się wiedziało gdzie. Z dostępnością osobiście nie miałem problemu. Tylko "Zmysły" schodziły gorzej bo Egmont wydał to samo, ale ostatecznie mi wszystkie dostępne w okolicy egzemplarze poszły.

Przepraszam, jeśli moje posty są dla niektórych zbyt gówniarskie. Ale gdy chodzi o nowe komiksy i dobre tytuły, potrafię cieszyć się jak dziecko. W sumie ja jestem tym wędkarzem z tej pasty, tyle że łowię komiksy. :D
« Ostatnia zmiana: So, 18 Styczeń 2020, 21:14:21 wysłana przez Bazyliszek »

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1207 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 08:00:08 »
Właśnie. To, że niby ktoś napisał, że kolekcji nie będzie to nie musi być sprawdzone źródło, ja wciąż wierzę w kolekcję. Dzwoniłem w piątek do Hachette w sprawie testowych tomów kolekcji wcześniej pytając się o kolekcję. Babka albo nie chciała nic powiedzieć albo faktycznie nic nie wiedzą. Testowych numerów nie można zamówić. Także ja bym dał Spider-Manowi szansę i poczekajmy przynajmniej do końca kwietnia. Ja wolałbym kolekcję niż kupowanie od egmontu i na razie poczekam. Może być tak, że kolekcję SM przedłużą faktycznie a w kwietniu ruszy człowiek-pająk. Zaczynają się pojawiać reklamy z kolekcjami. Poczekajmy na tą, która pokaże Spider-Mana od Hachette. Jeśli kolekcji nie będzie do końca kwietnia to wtedy będziemy mieli pewność, że nie ruszy i ta osoba, która napisała, że nie będzie kolekcji napisała prawdę! :)

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1208 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 08:13:32 »
Czemu akurat jak się skończy kwiecień to ma być dowód na prawdę?

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1209 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 08:17:02 »
Bo jak pojawiła się po roku Kolekcja tych aut. A test Spider-Mana był w kwietniu. To może i po roku w kwietniu wyjdzie ta kolekcja. Jeszcze trochę możemy chyba poczekać? :)

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1210 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 08:20:18 »
Nie ma co się łudzić. Brak kolekcji w sierpniu/wrześniubpodczas gdy test ruszył w kwietniu był już niepokojący. Początek roku to była ostatnia realna data na start. Natomiast spekulacjom jest winne samo Hachette. Nawet jeśli mają w planach kolekcję po zakończeniu SBM, powinni wydać jakieś oświadczenie. Brak startu kolekcj to dla mnie najgorsza komiksowa wiadomość 2020 roku.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1211 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 08:26:11 »
Tak, ja dzwoniłem chyba w czasie trwania testu żeby zamówić prenumeratę to facet, który odebrał telefon powiedział, że pierwsze trzy numery będą wysłane na początku czerwca. Nie wiem co się mogło zmienić wtedy. Chyba, że za jakiś czas zobaczymy reklamę.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1212 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 09:06:36 »
Zawsze tak mówią. A wysyłają wtedy gdy kolekcja ruszy.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1213 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 10:50:52 »
Przecież infolinia to skarbnica wiedzy :), zadzwoń parę razy, tam ci każdy co innego powie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arion Flux

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1214 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 11:27:11 »
Ale przecież to oczywiste. W przeciwnym przypadku, tzn. gdyby infolinia udzialaby informacji o zdarzeniach pewnych, wowczas nie mialaby ona sensu, bo udzielaby odpowiedzi o zerowej zawartosci informacyjnej, czyli de facto nie udzialaby żadnych informacji!!!

Żeby to uzmyslowic osobom, ktore juz dawno skonczyly szkole podstawową i nie pamiętają podstaw porozumiewania się, zawartość informacyjna komunikatu wyrażana jest jako logarytm naturalny odwrotności prawdopodobienstwa p zaistnienia tego komunikatu, czyli

ln 1/p

Zatem najbardziej sensowna infolinia to ta, ktorej komunikaty charakteryzują się największą wartością oczekiwaną zawartości informacyjnej:

Σ p(i) ln 1/p(i)

czyli największą wartością tzw. entropii informacyjnej.

I własnie infolinia Hachette spełnia to kryterium. I za to jej chwała. 
« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Styczeń 2020, 11:41:21 wysłana przez KukiOktopus »