Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312795 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1035 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 17:42:09 »
Kupowalibyście, nawet gdyby tom kosztował 49.99 zł zamiast 39.99?

Itachi

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1036 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 17:46:10 »
Ciężka decyzja, z jednej strony najbardziej oczekiwana przeze mnie kolekcja z drugiej wychodziłoby ponad 600 zł więcej niż analogicznie premierowa pierwsza sześćdziesiątka wkkm. Idąc dalej czym dalej w las kolekcja ulega dewaluacji więc raczej bym odpuścił. Obecnie można wyrwać poprzednie kolekcje po znacznie lepszych cenach niż pierwotnie można było zakładać, także raczej bym zrezygnował i następnie odkupiłbym więcej tomów od kogoś sprzedającego na grupie. A tych jest ostatnio wielu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1037 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 18:21:14 »
Ciężka decyzja, z jednej strony najbardziej oczekiwana przeze mnie kolekcja...

Dokładnie.

Ja już w ostatnim okresie trzy razy się zastanawiałem, zanim przeznaczyłem te 40-42 zł na kolejny tom WKKM/SBM/WKKDC. Tyle świetnych komiksów wychodzi, tyle zaległości w czytaniu - a chyba najmniej z kupki wstydu ubywa mi superhero z kolekcji. Teraz czaje się na Excalibur, z jednej strony z sentymentu do mutantów Claremonta wziąłbym, ale "God Loves, man kills" i New Mutantsdo dziś leżą nieprzeczytane.  :-\

Z jednej strony, wolałbym by kolekcja Spider-mana nie wychodziła - przynajmniej by mnie nie korciła.  :'(

Itachi

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1038 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 18:31:03 »
God Loves, man kills - oj, przeczytaj koniecznie. Dla mnie top 1 jeżeli chodzi o komiksy z mutantami. Nic lepszego nie czytałem. Kompletnie inny obiór, na innych falach. Dojrzała i mocno analityczna lektura. Pozostaje w pamięci.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1039 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 18:50:41 »
Kupowalibyście, nawet gdyby tom kosztował 49.99 zł zamiast 39.99?

Dla mnie odpowiedź jest prosta, bo i tak nie kupowałbym wszystkiego jak leci, więc dyszka więcej raz na kiedy nie robiłaby różnicy, ale osoby kupujące regularnie już by to odczuły. Wszystko też zależy jak podchodzi się do komiksowego hobby - ja za dobry komiks, jeżeli oczywiście mogę sobie na to pozwolić, jestem w stanie wydać trochę pieniędzy, zwłaszcza że perspektywy na wydanie klasyki w takiej ilości są u nas mizerne.

John

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1040 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 18:55:21 »
God Loves, man kills - oj, przeczytaj koniecznie. Dla mnie top 1 jeżeli chodzi o komiksy z mutantami. Nic lepszego nie czytałem. Kompletnie inny obiór, na innych falach. Dojrzała i mocno analityczna lektura. Pozostaje w pamięci.

Dlatego właśnie X-Men > Avengers od zawsze na zawsze.

Offline Lipa

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1041 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 19:55:07 »
49,99 zł - odpada, 39,99 zł - wchodzę w to

Offline Kadet

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1042 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 21:04:40 »
Kupowalibyście, nawet gdyby tom kosztował 49.99 zł zamiast 39.99?

Zależy, czy tomy byłyby porządnie przygotowane. Chętnie zapłaciłbym tę dychę więcej, jeśli ta kasa poszłaby na zapewnienie dobrego tłumaczenia, redakcji i korekty.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline jotkwadrat

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1043 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 23:58:14 »
Jeszcze niedawno byłem do tej kolekcji nastawiony entuzjastycznie a teraz... waham się. Bo znów dostalibyśmy coś mocno niekompletnego, wybiórczego, podawanego niechronologicznie i do tego ze sporą liczbą dubli względem WKKM. Chyba bardziej przemawia do mnie w tej chwili idea epic collection.
Wolałbym wydać 100zł za ok 20 zeszytów ustawionych po kolei, niż 40 za 5-8 zeszytów gdzieś ze środka.

Cały TASM zawarł by się w ok 35 tomach. Zakładając, że niektóre tomy zawierają też zeszyty z innych serii zróbmy z tego nawet 50 tomów. Nawet gdyby wychodził jeden na miesiąc, to w 4 lata mamy całą serię.

No ale to tylko moje pobożne życzenia.
Z drugiej strony, skoro można wydać USM albo Invincible w wydaniach zbiorczych w rozsądnej cenie, to czemu nie TASM?

Offline Mane

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1044 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 06:42:03 »
Osobiście mam podobne odczucia, że zdecydowanie fajniej dostawać cos jak epic collection z zachowaniem kolejnosci czy milestony niż takie wybiórcze tomy. I jeszcze kilka miesięcy temu byłem chętny tak teraz raczej bym odpuścił zbieranie takiego formatu.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1045 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 08:13:16 »
Osobiście mam podobne odczucia, że zdecydowanie fajniej dostawać cos jak epic collection z zachowaniem kolejnosci

Tylko, że epici też nie ukazują według porządku chronologicznego. Raz rzucają tom z lat 60. potem z lat 90. Żeby uzbierać cały run trzeba czekać kilka lat. Forma epiców, które ja osobiście bardzo lubię, wielu by nie odpowiadała ze względu na brak zaczynania tomów wraz z nowym scenarzystą np. run DeMatteis'a w DD zaczyna się w tomie Root of Evil i jest to ostatni zeszyt tego tomu. Jeśli chcesz mieć całość runu musisz kupić i ten tom, mimo że poza tym zeszytem i poprzedzającym go Warenna Ellisa nadaje się na przemiał. No i jest jeszcze jedna kwestia: kto te epici ma w Polsce wydać?

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1046 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 08:52:59 »
...wielu by nie odpowiadała ze względu na brak zaczynania tomów wraz z nowym scenarzystą np. run DeMatteis'a w DD zaczyna się w tomie Root of Evil i jest to ostatni zeszyt tego tomu. Jeśli chcesz mieć całość runu musisz kupić i ten tom, mimo że poza tym zeszytem i poprzedzającym go Warenna Ellisa nadaje się na przemiał.

To rzeczywiście lipa. Ale nie ma się co martwić, nam to nie grozi, bo żaden wydawca w coś takiego by nie wszedł. Myślę, że najlepsze na co możemy liczyć, to po skończeniu USM, run Straczynskiego, ewentualnie jeszcze pójście za ciosem z McFarlane i wydanie Michelinie. Jakoś nawet Mucha po Władzy i Niebieskim olała pajączka.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1047 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 10:20:36 »
Kupowalibyście, nawet gdyby tom kosztował 49.99 zł zamiast 39.99?

Nie odpowiadajcie! To może być szpieg Hachette! ;)

Offline Voitas

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1048 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 10:23:36 »
To ja odpowiem, że za drogo. Wole zainwestować w zbiorcze wydania oryginalne za taką kasę.

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1049 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 10:50:22 »
Kupowalibyście, nawet gdyby tom kosztował 49.99 zł zamiast 39.99?

Tak, jeśli jakość będzie zawsze jak u Mucha Comics a nie resztki po obiedzie.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy