Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamilo1979

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #975 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 09:56:03 »
Ja też nie kupiłem pajączka od Egmontu bo cały czas liczę ,że jednak ta kolekcja wyjdzie,poczekam maks do stycznia...

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #976 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 10:19:54 »
A ja sądzę że przez narzucone odgórnie liczby. Hachette to korpo jak każde inne i tak jak w każdym innym korpo działają plany sprzedażowe. Ruszało WKKM, Conan to odgórnie wyznaczyli że jak w teście sprzeda się 3000 egz to ruszają z całą kolekcją. Przy SpiederManie ktoś z góry założył, że to mocniejsza marka więc wywindował próg do 7 tys sprzedanych egz w teście. Sprzedało się 6700 egz - kolekcja nie ruszy. Tak, to tylko moje widzimi się ale prędzej w takie coś uwierzę niż w niewidzialną rękę Egmontu ;)

Masz rację, ale nie niewidzialnej ręki bym nie lekceważył. Mogli rzeczywiście podebrać licencję, a ten McFarlene to nie przypadkowy wystrzał tylko wywiązywanie się z licencji. Jeżeli zapowiedzą coś z pajęczej klasyki a jednocześnie kolekcja nie ruszy, to zacznę wierzyć, że coś jest na rzeczy. Tak czy inaczej, choć prawdopodobieństwo startu kolekcji coraz bardziej się obniża, jeszcze bym Pająka nie skreślał. Skoro u Czechów startuje w poniedziałek, poczekałbym do następnej środy, ewentualnie do pierwszej środy października. Jeśli nie ruszy, to pewnie nie wystartuje już wcale, a z jakich powodów, do dla nas fanów ma i tak drugorzędne znaczenie.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #977 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 10:22:41 »
Do stycznia to Spider od Egmontu może się już wyprzedać.

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #978 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 10:28:56 »
Masz rację, ale nie niewidzialnej ręki bym nie lekceważył. Mogli rzeczywiście podebrać licencję, a ten McFarlene to nie przypadkowy wystrzał tylko wywiązywanie się z licencji. Jeżeli zapowiedzą coś z pajęczej klasyki a jednocześnie kolekcja nie ruszy, to zacznę wierzyć, że coś jest na rzeczy.
Przecież ty wierzysz, że jest coś na rzeczy już od dawna, nawet byłeś podejrzewany o bycie alter ego bazyla przez to.
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #979 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 10:29:20 »
Jeśli kolekcja spidera nie ruszy, to chyba będzie oznaczało, że czytelnicy przesycili się kolekcjami? WKKM i WKKDC zakończone, SBM chyba też ku końcowi zmierza (?)...

A wydawałoby się, że ten spider to pewniak, że cztery miesiące po teście, ruszy regularna kolekcja.  :-\

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #980 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 10:46:56 »
Jak już bawimy się w teorie spiskowe to moim zdaniem to wina Bazyla, że kolekcja nie ruszy. Przy testach Transformers i Conana czyścił kioski na potęgę i wysyłał na całą Polskę a jak wystartowały ogólnopolsko to sprzedaż pewnie okazała się gorsza niż zakładali przez co przy teście Spidera mocno podnieśli progi sprzedażowe, które jednak nie zostały spełnione.

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #981 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 10:57:42 »
To by sie zgadzalo, jakis czas temu ostrzegalem juz bazyla, ze falszowanie wynikow sprzedazowych i wprowadzanie wydawnictwa w blad sie zle skonczy.  :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline grandaaaa

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #982 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 11:33:02 »
gadałem dziś z kumplem który prowadzi salonik prasowy , w tym miesiącu na bank taka pozycja nie wyjdzie . Sprawdzał dzwonił itp i na ten miesiąc nic takiego u niego się nie ukaże .
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Wrzesień 2019, 13:19:45 wysłana przez grandaaaa »

Offline Arion Flux

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #983 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 11:35:53 »
Jak już bawimy się w teorie spiskowe to moim zdaniem to wina Bazyla, że kolekcja nie ruszy. Przy testach Transformers i Conana czyścił kioski na potęgę i wysyłał na całą Polskę a jak wystartowały ogólnopolsko to sprzedaż pewnie okazała się gorsza niż zakładali przez co przy teście Spidera mocno podnieśli progi sprzedażowe, które jednak nie zostały spełnione.
Zgadza się. Co więcej, jak się wezmie pod uwagę te okrągłą liczbę niesprzedanych 300 egzemplarzy, o ktorych wspomina wyżej @misiokles, a ktore zawazyly o tym, ze kolekcja nie ruszy, to wowczas widać jak na dloni, że Bazyl celowo ich nie wykupił.

No bo oczywistym jest, że w takiej sytuacji egzemplarze testowe osiagna status białych krukow, dzieki czemu Bazyl bedzie mogl pchąć na Allegro te, ktore posiada, o wiele drozej niz gdyby kolekcja ruszyła, a i jego teoria, ze to Egmont miesza tak, ze kolekcje nie ruszają, zyska wiecej na wiarygodności.

Zatem sprawa jest oczywista i pozostaje tylko żal, że taki, zdawaloby się miły Bazyl sprzedał swoich kolegow kolekcjonerów za 39,90 srebrników  :-\

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #984 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 11:44:59 »
...na ten miesiąc nic takiego u niego się nie ukarze .

Ale może się ukaże? ;)

...miły Bazyl sprzedał swoich kolegow kolekcjonerów za 39,90 srebrników  :-\

No nie zupełnie. Bo po pierwsze nie wiadomo ile takich egzemplarzy zachomikował, co już daje nam niewiadomą x 39,90 srebrników, a po drugie, nie wiadomo też za ile ostatecznie wyceni sobie taki unikatowy komiks ;)

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #985 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 11:47:14 »
Przecież ty wierzysz, że jest coś na rzeczy już od dawna, nawet byłeś podejrzewany o bycie alter ego bazyla przez to.

Nie odpowiadam za czyjeś urojenia, a jak ktoś wszędzie widzi Bazyla, to radzę wybrać się do swojego lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do psychiatry.

Offline laf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #986 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 11:51:04 »
Ale może się ukaże? ;)
Czepiasz się i to zupełnie niesłusznie. W końcu @grandaaa miał na myśli karę jaką Hachette wymyśliło za niewykupienie tych 300 egzemplarzy. A karą będzie brak kolekcji  ;)

Offline Kamilo1979

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #987 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 12:01:48 »
A czemu ma się wyprzedać? Przez Ceneo  31 sklepów ma w ofercie  :)

Offline Arion Flux

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #988 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 12:07:10 »
No nie zupełnie. Bo po pierwsze nie wiadomo ile takich egzemplarzy zachomikował, co już daje nam niewiadomą x 39,90 srebrników, a po drugie, nie wiadomo też za ile ostatecznie wyceni sobie taki unikatowy komiks ;)
Oczywiscie masz rację. Nie chcialem o tym pisać, bo zdrada o takich rozmiarach po prostu nie miesci mi się w glowie i gdybym ją pojął w calości, to skonczyloby się to co najmniej szaleństwem, ale prawda jest taka, że sprzedal nie jednego, ale wielu kolekcjonerów - każdego po 39,90 srebrników. Judasz * n.
Nie odpowiadam za czyjeś urojenia, a jak ktoś wszędzie widzi Bazyla, to radzę wybrać się do swojego lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do psychiatry.
No nie wiem, czy to pomoże. Ja na przykład widzialem wszędzie Bazyla, oczywiscie wybrałem się do psychiatry rodzinnego, kładę się jak gdyby nigdy nic na kozetce, patrzę a lekarz to Bazyl.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #989 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 12:17:14 »
n.No nie wiem, czy to pomoże. Ja na przykład widzialem wszędzie Bazyla, oczywiscie wybrałem się do psychiatry rodzinnego, kładę się jak gdyby nigdy nic na kozetce, patrzę a lekarz to Bazyl.


W takim razie, kiedy kochasz się z żoną rób to po ciemku, bo zapalisz światło,a  tu Bazyl.