Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 315091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #960 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 14:25:22 »
Marvelek, w świeżej miniserii Zdarsky'ego i Bagleya Saga Klonów dostała jeden zeszyt, ale fajnie ją ograli. Polecam te miniserię fanom klasyki. Peter starzeje się w niej normalnym upływem czasu, zaczyna się w latach 60, okresie runu Ditko i Lee. I tak skaczemy co zeszyt o 10 lat, obserwując losy Parkera w różnych epokach. Spider-Man: Life Story, polecam każdemu fanowi Pająka, który chciałby łyknąć jedną zwartą miniserię idącą przez życie Petera Parkera. Alternatywna intepretacja Zdarsky'ego, acz nadal wierna motywom Spider-Mana.

Z alternatywnych Sag Klonów - w Ultimate podobało mi się jak zreintepretował ją Bendis. Ilość klonów była szczuplejsza, jednym z klonów Spider-Mana okazał się... Scorpion, co wtedy wydało mi się ciekawą odmianą. Nie będę więcej o niej pisać, mimo że historia sprzed 10 lat, to nim Ultimate Spider-Man od Egmontu do niej dobrnie minie trochę czasu, więc sami ocenicie. Moim zdaniem Ultimate Clone Saga była zwięzła i warto sprawdzić i porównać z pierwowzorem. Nie zapominajmy też o "remake" Sagi z 2009 którą pisał Tom DeFalco (ojciec uniwersum Spider-Girl, na którym bezczelnie położył łapska Slott w swoim Spider-Verse).


Offline Kamilo1979

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #961 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:05:39 »
Wiadomo co z kolekcją  w Czechach?
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:13:24 wysłana przez Kamilo1979 »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #962 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:14:04 »
U nich kolekcja startuje w poniedziałek. U nas jak nie ruszy w przyszłym tygodniu to już pewnie nigdy.

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #963 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:35:30 »
U nich kolekcja startuje w poniedziałek. U nas jak nie ruszy w przyszłym tygodniu to już pewnie nigdy.

Pół roku ogarniali w Czechach start. Wątpię, że za tydzień - to czas SBM. 2 października brzmi lepiej. Chociaż ja stawiałem na 18 września.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #964 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:37:08 »
a to pod koniec grudnia albo na początku stycznia nie może ruszyć ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #965 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:54:39 »
a to pod koniec grudnia albo na początku stycznia nie może ruszyć ?

Może w każdym terminie, według każdej teorii spiskowej ...
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #966 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 14:06:05 »
już to chyba napisałem gdzieś:
WKKM start 2012.12.05
SBM start 04.01.2017
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #967 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 20:38:23 »
Ale tu test był wcześniej i jakoś inne dwie kolekcje ruszyły w tym czasie. Ja się już zaczynam godzić że tej kolekcji nie będzie.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #968 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 20:48:14 »
SBM nie miało testu i kolekcja była a te Conany i Tranformery też w takim samym odstępie czasu startowały po teście czy tam też testu nie było ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #969 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 07:46:55 »
Teraz miał być ten Spider a nie ma i już pewnie nie będzie. To samo z kolekcją Batmana. Teraz pewnie też malutkie szanse na przedłużenie SBM.

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #970 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:07:17 »
Moze Egmont odalil ja w czasie aby mu sie Spider McFarlane a wyprzedal lepiej, ja wlasnie przez kolekcje sie wstrzymalem.

Offline stachel

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #971 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:13:19 »
Też przez kolekcję się wstrzymałem, ale powoli rozważam zakup. Jeśli to dzieło Egmontu to dobra robota!


Offline laf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #972 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:21:13 »
Moze Egmont odalil ja w czasie
Nie przesadzajmy z tą mocą sprawczą Egmontu. Fakt, jest to największy wydawca komiksowy w Polsce i jedyny jeśli chodzi o markę DC. Ale jeśli jakiś odrębny i niezależny wydawca postanowi na konkretny tytuł (czy to w formie kolekcji, serii wydawniczej lub one-shota) i uzyska na niego licencję, to co taki Egmont ma do powiedzenia?
Mnie wydaje się (i są to tylko i wyłącznie moje gdybania), że 1. Hachette przeanalizował wyniki sprzedaży pozostałych serii komiksowych i wyszło mu, że jednak nie opłaca im się wydawanie kolekcji Spider-Mana (pamiętajcie, że z powodu rosnących kosztów NA PEWNO musieliby podnieść cenę okładkową poszczególnego tomu, a to mogłoby spotkać się z "chłodnym" przyjęciem tej kolekcji); 2. Najzwyczajniej w świecie czekają na zakończenie SBM.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:44:05 wysłana przez laf »

Offline Martin Eden

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #973 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:26:25 »
Bardziej wierzę w rosnące koszty: pracy, produkcji, transportu, ew. zmianę strategii w regionie itd. niż w działania Egmontu. Być może test z tego powodu przestał być miarodajny. Szkoda, bo najarany byłem na tę kolekcję. Tli się we mnie jeszcze iskierka nadziei, że może jednak się uda.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #974 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:59:10 »
A ja sądzę że przez narzucone odgórnie liczby. Hachette to korpo jak każde inne i tak jak w każdym innym korpo działają plany sprzedażowe. Ruszało WKKM, Conan to odgórnie wyznaczyli że jak w teście sprzeda się 3000 egz to ruszają z całą kolekcją. Przy SpiederManie ktoś z góry założył, że to mocniejsza marka więc wywindował próg do 7 tys sprzedanych egz w teście. Sprzedało się 6700 egz - kolekcja nie ruszy. Tak, to tylko moje widzimi się ale prędzej w takie coś uwierzę niż w niewidzialną rękę Egmontu ;)