Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312867 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #945 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 09:17:15 »
Osobiście chciałbym dostać Kolekcję, a potem podokupywać jeszcze TM Semici z oryginalnymi zeszytami, które do naszej edycji nie wejdą. Tylko że najpierw musi być restart i muszę wiedzieć jakie tomy dostaniemy, żeby unikać dubli.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #946 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 09:30:37 »
Czy uważacie że jest sens inwestować we wszystkie zeszyty spidermana z tm semic czy raczej to tylko nostalgia i raczej nie ma to sensu? Czy tam wychodziły zeszyty po kolei zgodnie z amerykańską numeracja czy to tez sa wycinane zeszyty?

Ja uważam, że kompletnie nie ma sensu. Jedynym uzasadnieniem jest nostalgia właśnie i ja się swego czasu zdecydowałem na zakup X-Menów w ten sposób. Jak to dostałem w swoje ręce, w pierwszej chwili oczywiście była euforia, a następnie nawet tego ponownie nie przeczytałem, przeleżało ze 2-3 lata w szafie i poszło w inne ręce. Historie są powycinane, a jakość wydania (w tym tłumaczenia) woła o pomstę do nieba. Ciężko jest też oczywiście po tylu latach trafić na coś w dobrym stanie. No i część tych historii została wydana ponownie, w sposób znacznie rozsądniejszy, w ramach wydań w ostatnich latach - czy to kolekcje, czy to przez inne wydawnictwa typu Egmont. A inne pewnie zostaną wydane w przyszłości.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #947 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 10:40:44 »
Ale czy nostalgia to zły powód?
Jakiś czas temu uzupełniłem właśnie z tego powodu kolekcję X-Men z Semica. Czasem żeby zdobyć interesujący mnie numer musiałem wziąć w komplecie z czymś czego nie potrzebowałem. Absolutnie nie narzekam. Inna sprawa, że nie potrzebowałem wielu numerów toteż nie kosztowało mnie to dużo.
Kwestia indywidualna.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline nori

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #948 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 11:03:31 »
U mnie zeszyty Tm-Semica to jak najbardziej nostalgia, ale nadal regularnie wracam do poszczególnych wydań, szczególnie Spider-mana, Punishera, Batmana i Supermana. I nadal doskonale się to czyta, choć fakt, szczególnie w pierwszych zeszytach wpadki tłumacza (rzeczowe) dają popalić, ale tragedii nie ma. Cięcia i przeskoki fabularne są, ale nie większe niż choćby w WKKM, serie amerykańskie tak mają, że są ogromnymi tasiemcami, i nie ma szans, by ustrzec się nawiązań do wcześniejszych wydarzeń. W przypadku Tm-Semica starano się to ułagadzać i zdarzały się wycinanki, które obecnie są traktowane jako minus, ale wydawca chciał w sumie dobrze, i niekiedy miało to naprawdę sens. Natomiast problemem serii jest to, że pojawiały się tam zarówno doskonałe historie jak i straszne crapy. Dla mnie prywatnie zazwyczaj pierwsze lata danych serii są najlepsze, im później, tym gorzej (choć są wyjątki, jak np.: Batman).

Mane, spróbuj wyrwać parę zeszytów i sam zobacz, czy taka forma Ci podejdzie. Ja ze swojej strony polecam i swoich zeszytówek w życiu nie zamierzam się pozbywać. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Tymon Nadany

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #949 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 11:39:10 »
Raczej sensu niema  komiksy były brane  z różnych serii często były zmasakrowane cięciami  stron np  Zemsta Sinister Six utraciła około 20 stron , więc to tylko nostalgia i mówię to jako osoba mająca  komplety  semicowskiego Batsa, Punishera i kilka pełnych roczników Spidera.

Online Martin Eden

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #950 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 11:52:11 »
Warto: dla tego papieru, dla tych kolorów, dla możliwości porównania stare-nowe, dla retro-stron klubowych.
Oczywiście tylko wtedy, kiedy nie kosztuje to fortuny, bo to przesada.
Dodatkowo u mnie działa siła sentymentu - ale ja z tym nie walczę, lubię to uczucie.


Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #951 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:36:48 »
Odnośnie cięć, to jedyne sensowne cięcia, które TM-Semic wykonał w Spider-Manie, to te z czasów "Clone Saga". Nie licząc "Straconych lat", których pocięcie (a właściwie ucięcie, bo dostaliśmy tylko początek historii) było w moim przekonaniu poważną zbrodnią na tym komiksie. Pozostałe cięcia były natomiast uzasadnione, bo wywalono całą masę zapychaczy, które nie wpływały na fabułę i i scenariuszowo były miałkie. Cięcia te uważam więc za plus. Czy jest sens, kupowania tych starych komiksów? Jeżeli ruszy kolekcja, to myślę, że nie ma to większego sensu, chyba że rzeczywiście kierujesz się sentymentem. Na pewno warto kupić te komiksy, które nie ukażą się w kolekcji, a są prawdziwymi perełkami - np. "Najlepsi wrogowie", albo "Wrzask".

Offline Tymon Nadany

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #952 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:46:25 »
Z clone saga się zgodzę  że nie potrzebne w niej były walki z niepełną sinister six albo planeta symbiotów zwykłe fillery nie wnoszące nic. I zgodzę się że  wielkim błędem był brak straconych lat dla mnie obok Powrotu  znad Krawędzi i walki Scarlet spidera z Venomem to najlepsza rzecz w całej sadze

Offline Mane

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #953 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 14:27:49 »
Ok chyba najpierw poczekam czy ruszy ta kolekcja czy nie. Czy w ogole wiadomo coś o terminie startu? Jest jakies oficjalne stanowisko wydawcy ? 

Offline Tymon Nadany

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #954 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 14:51:42 »
Nie ma żadnej informacji na ten temat jak nie ruszy w grudniu lub styczniu to już bankowo jej nie będzie.

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #955 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 18:32:38 »
Czy uważacie że jest sens inwestować we wszystkie zeszyty spidermana z tm semic (...)

Niedawno zacząłem czytać Semici od początku (różne serie) i Spidera czyta się nad wyraz przyjemnie (zresztą tak samo jak przed laty). To tytułem wstępu...

Sens inwestowania - inwestycja odznacza się tym, że wraz z poniesionymi kosztami otrzymujemy zysk je przekraczający (docelowo). Co jest więc dla Ciebie zyskiem? Dla mnie zyskiem jest samo zapoznanie się z historią na papierze, ale oprócz tego jest masa innych czynników jak wyżej już opisana przez inne osoby nostalgia.
Jeśli chodzi o kwestie finansowe - raczej nie jest to inwestycja tego typu, gdybym nigdy nie miał do czynienia z Semicami to szukałbym jakichś licytacji kompletów/roczników w stanie dst/db, ceny zwykle są poniżej 10zł za numer (ale szukaj w przeliczeniu bliżej 5zł, tylko oglądaj zdjęcia, bo różne egzemplarze można trafić), takie też ceny proponują obecnie wydawcy (w semicach są po 2 oryginalne zeszyty, a więc 5zł za zeszyt, obecnie najtaniej Marvel NOW to 20-parę złotych, co przekłada się na około 4zł za zeszyt).
Kwestia wydania - kupuj to co chcesz przeczytać, nie widzę sensu w ograniczaniu się w wyborze do jakości wydania... Komiks czy książka służą do czytania, z Twojego postu nie można stwierdzić czy jesteś kolekcjonerem, jeśli nie jesteś to nie widzę problemu  ;)

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #956 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 13:34:46 »
Czy uważacie że jest sens inwestować we wszystkie zeszyty spidermana z tm semic czy raczej to tylko nostalgia i raczej nie ma to sensu? Czy tam wychodziły zeszyty po kolei zgodnie z amerykańską numeracja czy to tez sa wycinane zeszyty?

Oczywiście, że jest sens. Po prostu nie kupuj kompletnej kolekcji, jeśli Ci się nie spieszy, to poluj na poszczególne numery lub roczniki, to ma swój ogromny urok :)

A co do lektury - nostalgia nostalgią, ale moim zdaniem zeszyty Semica zbierały nie tylko fajne historie, ale reprezentowały też różne okresy istnienia Pająka (w tym te najlepsze). Venom, Carnage, Vulture, Green Goblin, Puma (!), Rhino, Silver Sable - tam jest tyle dobra i nawet dziś, po latach, lektura tych komiksów sprawia mi wielokrotnie większą frajdę niż śledzenie Pajęczaka "na bieżąco" w Marvel Now czy Marvel Now 2.0. Tam nie było mowy o Peterze-filantropie, o robo-zbrojach, o Octopusie w ciele Petera ;) Czysta esencja tego, czym Spider być powinien, przynajmniej dla naszego pokolenia. I nawet to Maximum Carnage czytam jak szalony i czerpię z tego ogromną radochę :) Ta historia jest dla Spider-Mana tym, czym Knightfall dla Batmana. Niby wszyscy narzekają, ale i tak domagają się zbiorczego HC i pierwsi by kupili, żeby postawić na półce ;)

John

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #957 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 13:48:13 »
Pełna zgoda Pocztar, poza jedną rzeczą. Paradoksalnie, Knightfallem dla Petera jest historia z runu... Dana Slotta. To właśnie nowsze historie bardziej wydają się odpowiadać na klasyki z Batmanowej biblioteczki. Superior Spider-Man - Knightfall z naciskiem na Azraela, Spider-Island - No Man's Land, Death and Funeral of Spider-Man - Battle for the Cowl. Ale to taka luźna dygresja w ramach ciekawostki/dowcipu. Rozumiem że kierowałeś się porównaniem skali wydarzenia dla bohatera z perspektywy ze zbliżonego okresu wydawniczego.

Cytuj
Niby wszyscy narzekają, ale i tak domagają się zbiorczego HC i pierwsi by kupili, żeby postawić na półce

Oczywista sprawa. Sagę Klonów kupowałbym będąc pierwszy w kolejce, a wszyscy wiemy co tam się wyrabiało. To jest... Adolf kiedyś dobrze to opisał, ale chyba na Gildii a nie tutaj. To niczym toksyczne zauroczenie. Cierpisz, ale chcesz to brnąć, rozsądek uległ pożądaniu.


Dobrze że mu nie wypominają jak Hankowi Pymowi :)

Offline Tymon Nadany

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #958 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 13:57:54 »
Ta historia jest dla Spider-Mana tym, czym Knightfall dla Batmana. Niby wszyscy narzekają, ale i tak domagają się zbiorczego HC i pierwsi by kupili, żeby postawić na półce ;)

W przypadku Batmana te nawalanki miały sens bo walczył z jednym wrogiem na zeszyt i prowadziło go do jego wyczerpania, Knightfall dzięki temu jest dobry dla początkujących bo można poznać galerię wrogów nietoperza. W przypadku Maximum Carnage mam  nieczytelną nawalankę pomiędzy dwoma drużynami z której niewiele wynika i do niczego nie prowadzi.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #959 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 14:06:22 »
John, akurat ten nokaut na Mary Jane to fajny epizodzik. Chyba nigdy wcześniej ani później Spider nic takiego nie wywinął 😉 symbolem głupot i głupotek w Clone Saga jest dla mnie scena, w której Peter dołącza do Jackala. TM-Semic wyciął ten idiotyzm i historia na tym zyskała.