Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #930 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 07:59:26 »
Może TK już tą kolekcję zablokował.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #931 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 08:00:03 »
Ja liczę, że jeśli już, to dubla w postaci Marvel Knights: Spider-man nie będą u nas zamieniać na coś innego, czy przesuwać na koniec kolekcji.

Może TK już tą kolekcję zablokował.

Wątpię. Teraz jak już Bazyl zdemaskował jego działania na swoim blogu, TK wie, że wszyscy będziemy patrzeć mu na ręce i będzie ostrożniejszy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Wrzesień 2019, 08:01:49 wysłana przez ramirez82 »

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #932 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 09:41:12 »
Ja liczę, że jeśli już, to dubla w postaci Marvel Knights: Spider-man nie będą u nas zamieniać na coś innego, czy przesuwać na koniec kolekcji.
Cześć dubli powinna zostać. Wielu z nas oczywiście nie kupi jeszcze raz "Śmiertelnej trwogi", ale zakończenie historii powinno się nieźle sprzedać. Podobnie by było przy Straczynskim.

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #933 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 11:12:03 »
Marvel Knights w WKKM zostało obcięte o 1/3, więc takie zubożone wydanie każdy chętnie zastąpi tym z Kolekcji Spider-Mana. Co do dubli, to bolą przede wszystkim te nowsze rzeczy jak Zło, które ludzie czynią. Jeśli powtórzy się coś co było wydane w TM-Semic, to dla mnie nie jest dublem. Stare zeszytówki aż się proszą o nowe wydania. Poza tym nikt z młodszego pokolenia nie będzie chodził po antykwariatach i zbierał Semicowej makulatury. A ładnie wydane tomy na pewno chętnie ustawi sobie na półkę. Test kolekcji na cztery tomiki dał jednego dubla, dosyć niefortunnego, bo akurat Egmont wydawał wypasionego omnibusika Spider-Mana McFarlane. Dubli nie da się uniknąć, ale nikt też nie każe ich nam kupować. Chyba, że ktoś ma prenumeratę...

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #934 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 11:43:34 »
Marvel Knights w WKKM zostało obcięte o 1/3, więc takie zubożone wydanie każdy chętnie zastąpi tym z Kolekcji Spider-Mana.
Hmm, chyba, że ktoś ma 170 tomów WKK. Nagle nie będzie wywal dziury w środku, bo wyjdzie nowy dubel w nowej kolekcji..  ::)

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, żeby poprzeć swoje widzimisię.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #935 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 11:54:27 »
W sprawie dubli trzeba też pamiętać, że nie dla każdego dany komiks jest dublem. Nie wszyscy zbierali WKKM od początku i niektórzy chętnie przytuliliby takie "Ostatnie łowy Kravena" w nowym wydaniu. Dla mnie nie jest to problem, ponieważ i tak nie będę kupował każdego tomu, tylko wybrane. Najbardziej dotkliwe bedzie to jak zwykle dla komplecistów i wielbicieli panoram. Również za duble nie uważam komiksów z ery Semica.

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #936 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 11:56:08 »
Hmm, chyba, że ktoś ma 170 tomów WKK. Nagle nie będzie wywal dziury w środku, bo wyjdzie nowy dubel w nowej kolekcji..  ::)

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, żeby poprzeć swoje widzimisię.

Nikt Ci nie każe wywalać. Jednak są tacy fani Pająka, co nie mają 170 tomów WKKM, a wybrane tomy z klasyki Spider-Mana. Wtedy nie ma sensu trzymać dubla, a lepiej mieć bogatsze wydanie. I tak osoby co mają całą panoramę mają dużo więcej dubli, więc im to wisi że pojawi się kolejny.

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #937 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 12:09:14 »
Marvel Knights w WKKM zostało obcięte o 1/3, więc takie zubożone wydanie każdy chętnie zastąpi tym z Kolekcji Spider-Mana.
Ty napisałeś, że każdy wymieni. No to Ci pokazałem, że nie każdy. I sam teraz piszesz, że nie każdy. No to się zdecyduj.

W sprawie dubli trzeba też pamiętać, że nie dla każdego dany komiks jest dublem. Nie wszyscy zbierali WKKM od początku i niektórzy chętnie przytuliliby takie "Ostatnie łowy Kravena" w nowym wydaniu.
I tutaj jest racja, z dostępnością WKKM (i każdej kolekcji) było średnio i wiele komiksów przydałoby się wznowić na normalnych zasadach, dłuższy dostęp na rynku to podstawa.
I też kupowałbym pojedyncze tomy, szkoda tylko, ze taki run Straczynskiego może być dalej nie kompletny i pocięty na 3 wydania, przez co szanse na wznowienie w całości spadną jeszcze niżej.

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #938 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 12:20:28 »
Ty napisałeś, że każdy wymieni. No to Ci pokazałem, że nie każdy. I sam teraz piszesz, że nie każdy. No to się zdecyduj.

Możliwe że zbyt dosłownie odebrałeś mój przekaz. Jednak niech Ci będzie, tom wymieni każdy z wyjątkiem wielbiciela panoramy. Ci też by chętnie wymienili, ale ich estetyka ległaby w gruzach.

Cytuj
I też kupowałbym pojedyncze tomy, szkoda tylko, ze taki run Straczynskiego może być dalej nie kompletny i pocięty na 3 wydania, przez co szanse na wznowienie w całości spadną jeszcze niżej.

Kołodziejczak powinien wykorzystać obsuwę kolekcji (z którą oczywiście nie ma nic wspólnego) i jak najszybciej wprowadzić na rynek run Straczyńskiego. Raz na zawsze rozwiązałby problem, stawił czoła kolekcjom i nieźle zarobił kasy dla swojej firmy. Sam bym sprzedał swoje tomy z WKKM gdyby wyszedł pełen run do Egmontu. Jedynie wielbiciele panoram nie mieliby tego luksusu :)

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #939 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 13:43:55 »
Jednak niech Ci będzie, tom wymieni każdy z wyjątkiem wielbiciela panoramy. Ci też by chętnie wymienili, ale ich estetyka ległaby w gruzach.
I znów mówisz za innych. Nie jestem wielbicielem panoramy, ale mając 2 tomy w brzydkim wydaniu z kolekcji (brzydkim dla mnie, bo jest poszatkowana) nie kupię jeszcze raz tych tomów, bo będą w nowym poszatkowanym wydaniu innej kolekcji, bo i tak musiałbym zrobić na nie obwolute. Kupiłbym jeszcze raz, gdyby bym miał możliwość mieć całość w jednym ładnym wydaniu, jak np: Zimowego Żołnierza, czy Spidera Niebieskiego, który pasuję do reszty kolorowej serii.

Napisz, że ty byś wymienił - chociaż w sumie nie wiem po co? Jakość się nie zmieni, będzie inny kawałek obrazka na grzbiecie jedynie.

Powtórzę:
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, żeby poprzeć swoje widzimisię.

Jedynie wielbiciele panoram nie mieliby tego luksusu :)
Posiadacze (bo wątpię, żeby każdy był wielbicielem, ale ty chyba lubisz szufladkować ludzi) części runu mogliby nie chcieć kupić dubli od Egmontu (bo portfel nie jest z gumy, bo niektórzy mają w nosie wygla na półce, a liczy się komplet historii, bo pewnie naście innych powodów) przez co jest to ryzykowne posunięcie. A im więcej fragmentów zostanie wydanych, a run poszatkowany tym wg mnie mniejsza szansa, ze ktoś wyda całość od początku.

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #940 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 17:32:20 »
I znów mówisz za innych. Nie jestem wielbicielem panoramy, ale mając 2 tomy w brzydkim wydaniu z kolekcji (brzydkim dla mnie, bo jest poszatkowana) nie kupię jeszcze raz tych tomów, bo będą w nowym poszatkowanym wydaniu innej kolekcji, bo i tak musiałbym zrobić na nie obwolute. Kupiłbym jeszcze raz, gdyby bym miał możliwość mieć całość w jednym ładnym wydaniu, jak np: Zimowego Żołnierza, czy Spidera Niebieskiego, który pasuję do reszty kolorowej serii.

Napisz, że ty byś wymienił - chociaż w sumie nie wiem po co? Jakość się nie zmieni, będzie inny kawałek obrazka na grzbiecie jedynie.

Powtórzę:
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, żeby poprzeć swoje widzimisię.
Posiadacze (bo wątpię, żeby każdy był wielbicielem, ale ty chyba lubisz szufladkować ludzi) części runu mogliby nie chcieć kupić dubli od Egmontu (bo portfel nie jest z gumy, bo niektórzy mają w nosie wygla na półce, a liczy się komplet historii, bo pewnie naście innych powodów) przez co jest to ryzykowne posunięcie. A im więcej fragmentów zostanie wydanych, a run poszatkowany tym wg mnie mniejsza szansa, ze ktoś wyda całość od początku.

Wybacz, że nie dajesz się zaszufladkować. Jednak myślę prosto - mając 2/3 historii, każdy wolałby mieć całość. Chyba, że go nie stać, to nie sprzeda swoich dwóch niepełnowartościowych tomów z WKKM, żeby kupić dwa pełnowartościowe tomy z Kolekcji Spider-Mana. No i jak sam mówisz, trza by jeszcze obwolutę zrobić, a to dodatkowe koszty. Ktoś kto nie daje rady finansowo, to powinien odpuścić sobie kupowanie komiksów, nawet jeśli chciałby wreszcie mieć całą historię. Oczywiście nie można wykluczyć, że są ludzie, co stwierdzą że nie chcą mieć kompletnej historii, ale wtedy już nic nie poradzimy. Załóżmy, że każdy fan Pająka by chciał.

Z runem Straczyńskiego by była podobna historia. Przecież początek wyszedł już dwa razy w naszym kraju. Weźmy więc grupę osób, które są fanami Pająka i chcą mieć cały run Straczyńskiego. Jeśli ten zostanie wydany przez Egmont, to w pierwszym tomie będziemy mieć zawartość tego co w dwóch tomach z WKKM i więcej. Znowu sytuacja jak z Marvel Knights, gdzie optymalnie przydałoby się wymienić starsze tomy na nowszy. Pełniejsze wydanie, bardziej wartościowe. Logiczny wybór. A jeśli ktoś będzie chciał zostać przy starych wydaniach, to jego sprawa.

Nie muszę mówić, że z Ultimate Spider-Manem właśnie tak postąpiłem. Gdy Egmont zaczął wydawać swoje tomy, to bez kompleksów pozbyłem się wydania z WKKM. Myślę, że każdy szanujący się fan tak właśnie robi. Chce mieć jak najbardziej kompletną kolekcję ze swoim ulubionym bohaterem. Sam nie raz myślałem żeby olać polski rynek i kupować tylko angielskie wydania, ale jak widać miłość do ojczyzny jeszcze mnie przed tym broni. Wierzę w Pana Kołodziejczaka, że w najbliższych latach ogarnie nam tego Straczyńskiego. W jego interesie jest wyprzedzić Kolekcję Spider-Mana.

John

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #941 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 22:45:04 »
Runu JMSa mogliby już nie ruszać w żadnych kolekcjach, bo to tylko obniża/opóźnia szansę na pełne wydanie od Egmontu. I tak już wybrane fragmenty dostaliśmy w WKKM i SBM. Kilka zeszytów od Dobrego Komiksu to już prehistoria, więc nawet o nich nie myślę, ale obecność historii JMSa w kolekcjach to niedźwiedzia przysługa dla fanów jego historii. To najlepszy run Spider-Mana, i musi w końcu pojawić się w Polsce w całości! A jak nie to z pochodniami pod siedzibę Egmontu idziemy, Bazyliszek nam załatwi pochodnie za darmo i jeszcze pewnie tam zawiezie swoim Passatem.


Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #942 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 09:00:17 »
Do tej pory dostaliśmy trzy tomy z runem JMS, dlatego generalnie zgadzam się, że obecność w kolejnej kolekcji historii pisanych przez tego scenarzystę nie jest konieczna. Tylko że w tyle głowy cały czas mam świadomość, że Egmont wydaje Ultimate i jest dopiero na czwartym tomie, wydaje na miękko Slotta, no i z przewifywań naszego Janka wynika, że możemy się spodziewać tej serii z Deadpoolem. W tej sytuacji Egmont rzeczywiście nie wejdzie w kolejną serię z Pająkiem, choć zgadzam się, że tracą najlepszą okazję do konkretnego zarobku na runie JMS. Todda wypuszczono przed kolekcją i chyba źle na tym nie wyszli. Nawet ja zdecydowałem się odpuścić wydanie kolekcyjne na rzecz jednotomowego Egmontu. Tak czy inaczej brak JMS w kolekcji byłby korzystny tylko wtedy gdyby Egmont to wydał, ale nie wyda. I tak przegapili świetny czas na wydanie tego runu. Od Powrotu do domu i Wyznań minęło trochę czasu, był film o tytule Homecoming i nie było wydania omnibusowego. Pamiętam, że tu na forum,czy też na gildii ludzie pisali po ogłoszeniu wydania JMS w omnibusach, że już mają gdzieś czy Egmont to wyda. Kolekcja dawałaby szanse na polskie wydanie dużej części tego runu. W przypadku bierności Egmontu uważam to za plus, choć zgadzam się, że taka klasyka powinna ukazać się w komplecie.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #943 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 09:09:50 »
Za 5 lat jak Egmont wyda run Straczyńskiego to będzie to taka sama dobra pora a nawet lepsza. Historia się nie zestarzeje, kolejne pokolenie dojrzeje i odkryje komiksy a starzy po tym czasie nie będą kręcić tak nosem że połowa to duble i z większą ochotą upgradeują wcześniej zakupione tomy do nowego, jednolitego wydania.

Offline Mane

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #944 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 09:13:09 »
Czy uważacie że jest sens inwestować we wszystkie zeszyty spidermana z tm semic czy raczej to tylko nostalgia i raczej nie ma to sensu? Czy tam wychodziły zeszyty po kolei zgodnie z amerykańską numeracja czy to tez sa wycinane zeszyty?