Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 314566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #870 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 14:36:30 »
A jakie są nakłady? Nie mamy pojęcia więc nic nie wyspekulujemy :)
Są tu ludzie co często dzwonią do tej pani z infolinii - nie można spytać? No chyba, że to Top Secret.
Ja tam Pająka naczytałem się za Semica i trochę też mam dosyć tych powtórek, chociaż te mają tą przewagę, że grają na sentymencie.

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #871 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 23:32:55 »
Ja może od siebie dodam coś takiego, że jeśli Hachette zrezygnuje z wypuszczeniem tej kolekcji to wg mnie będzie to ich najgłupsza decyzja w dziejach..
Jeśli takiemu wydawcy zależy wyłącznie na kasie, to patrząc z perspektywy tego co się na chwilę obecną wydaje, pojawia się pewien konflikt. Oczywiście nie wiem jak dobrze sprzedaje się kolekcja Transformers, nie wiem jak dobrze sprzedaje się kolekcja SB Marvela i cała inna, aczkolwiek wiem, że jednak ten popyt na komiksy u nas jest spory i rośnie wciąż, na pewno nie maleje. A taka postać jak Spider-man to na pewno wyższa półka w kategorii superheroes, jeśli chodzi o komiksy. I może zostanę zjechany za to co teraz napiszę, ale uważam, ze w Polsce taka marka jak Transformers, Conan.. nie jest aż tak popularna jak pajęczak, ale mimo to jest i skoro się sprzedaje to nie jest źle, tak? Więc czemu bardziej oczekiwany pajęczak miałby nie ruszyć? Musieli by się tam w ogóle nie znać na tej branży gdyby tak było.
I nie mówię tego tylko jako fan tej postaci, ale ogólnie.
Tak samo uważam, że nie ma czegoś takiego jak "przesycenie" komiksami. Są ludzie którzy się tym pasjonują i zbierają wszystko po kolei, są ludzie którzy mają swoje ulubione tytuły/postacie i się na nich skupiają biorąc wszystko po kolei co tylko wyjdzie. I ta druga na pewno stanowi większość. Dlatego tak jak jakaś część cieszy się z kolekcji Tranfsormersów tak jakaś część ludzi ma ich gdzieś i czeka niecierpliwie na kolekcję Spider-mana. Wspomniany Egmont powiększył liczbę tytułów w porównaniu do 3 lat wstecz ponad podwójnie więc co się dziwić, ze tam krążą spekulacje o jakimś spadku oczekiwanej sprzedaży.. Jak taki Batman sprzedaje się dobrze to może takie Suicide Squad zwyczajnie poniżej oczekiwań.. nie wiem, ale bądźmy obiektywni.

Ja osobiście nie czuję żadnego przesytu, wręcz przeciwnie, czuję niedosyt! Jako miłośnik postaci pająka mimo iż coś w szafie jest to mi mało i na pewno takich ludzi jak ja jest wielu.
Więc wydawca zwyczajnie będzie kretynem jeśli anuluje tą kolekcję.
A jeszcze durniejszą decyzją będzie rezygnacja z klasyków..

Czekam cierpliwie, licząc, że jeszcze tam u nich jednak ma ktoś rozum ;)

Offline mack3

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #872 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 05:05:26 »
Wakacje minęły a kolekcji nie ma, co oznacza, że wkraczamy w "kolejną fazę" oczekiwania, która skończy się pewnie na początku stycznia. Do tego czasu szanse jak dla mnie 50/50%.

Ale tak naprawdę nawet po styczniu będzie można się jeszcze łudzić co do wydania kolekcji (choć szanse wtedy już naprawdę będą mocno ograniczone) - pewnie jeszcze do zakończenia SBM (tak, wiem, że test był znacznie wcześniej, ale może ich "algorytmy policzyły", że opłaca im się, ale dopiero po zakończeniu jednej).
Tak więc czekać jeszcze będziemy.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #873 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 07:09:15 »
Ja myślę że jak nie ruszy do 18 września to już raczej nie ruszy nigdy.

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #874 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 10:20:42 »
Czy Egmont coś kombinował w kierunku zablokowania tej kolekcji? Tego nie wiem. Ale wiem, że to właśnie on będzie największym zwycięzcą tej sytuacji. Co my jako fani dostaniemy? Jakiś jeden duży tom, który przy odrobinie szczęścia będzie klasyką z lat 80-tych. Spider-Man nie będzie miał tyle szczęścia co Daredevil, gdzie wydano trzy duże runy. Przy sytuacji, gdzie mamy już wydawane Ultimate i regularną serię, Egmont co najwyżej dorzuci ten jeden tom extra na rok. A biorąc pod uwagę, że wejdzie seria Spider-Man/Deadpool, to nawet tego jednego, dużego tomu na rok więcej możemy nie dostać. Marzy mi się żeby Mucha się ogarnęła i zaczęła wydawać coś z Venomem, albo Spider-Man Noir.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #875 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 11:10:44 »
Bez względu na to, czy ktoś blokuje kolekcję, czy nie, przegrani będziemy my. Zestawienie tytułów w kolekcji prezentuje się fantastycznie, głównie ze względu na klasyki. Liczenie, że jeśli nie kolekcja, to wyda to ktoś inny (czyt. Egmont) to czysta fantastyka. Jak napisał Adolf, przy wydawaniu Ultimate, być może dostaniemy jeszcze jakiś jeden pojedynczy strzał typu McFarlene i koniec. Po cichu jednak liczę, że kolekcja wystartuje 11 lub 18 września i nie będziemy skazani na kaprysy jednego wydawcy.

Offline kknd2

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #876 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 16:04:54 »
Witam szanownych forumowiczów
A czy myślicie że kolekcja jeszcze nie wystartowała bo ktoś Hachette (3grosze z Egmont??) jednak popatrzył na to jakie historie z wydawnictw Spider-man zostały wydane w Polsce  (samodzielnie lub w kolekcji) w ostaniach latach (Kraven, Venom, Ultimate, Morales, Mcfarlane, Władza, Niebieski itd) więc pomyślał czy znajdą się na to chętni aby kupić po raz kolejny?
Osobiście mam cały Amazing Spiderman TMSemic, WKKM, więc kupić te historie 2gi-3ci raz tylko dlatego że to nowa kolekcja i bajery na ostaniach stronach, ładna panorama - nie dziękuję postoję, jak np Zmysły - TMSEMIC, Macfarlane Spiderman, KKK Spiderman
Może wydawca wyrzuci kilka historii wydanych wcześniej, a dołoży nowe-inne?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #877 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 16:15:40 »
Oni nie mogą sobie wrzucać czego chcą (wbrew temu co mówią :) ) i pewnie z tej listy tylko mogą wybierać https://www.facebook.com/notes/spider-man-kultowe-komiksy/pe%C5%82ny-spis-potencjalnych-tom%C3%B3w-kolekcji/375792029694446/

Dziś też się nie pojawiła reklama na YT to przyszła środa mniej prawdopodobna.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #878 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 16:53:14 »
@kknd2 - mamy różniace się trochę od siebie listy portugalską i hiszpańską co tu JanT podrzucał. Zatem tak jak w WKKM Hachette ma pewną możliwość manewru i mogłaby wyrzucić np. Pajęczą Wyspę, Śmierć Stayces, Zło które Ludzie Czynią, Straczyńskiego.. a dać choćby Sagę o Starożytnej Tabliczce czy Zemstę Venoma.

https://www.facebook.com/notes/spider-man-kultowe-komiksy/pe%C5%82ny-spis-potencjalnych-tom%C3%B3w-kolekcji/375792029694446/?hc_location=ufi

Tak jak napisali Marvelek i Adolf - świetna lista tytułów i 60 tomów w lekko ponad 2 lata znowu by nam bardzo podniosła upajączkowienie polskiego komiksowa (jak teraz dzieje się w departamencie Conana i Transformers). Nikt inny z polskich wydawców tylu tytułów ze Spider-Versum nam nie wrzuci w tak krótkim czasie.

Offline kknd2

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #879 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 17:23:09 »
"Nikt inny z polskich wydawców tylu tytułów ze Spider-Versum nam nie wrzuci w tak krótkim czasie"
Popieram, dlatego też sam wolałbym nie dublować historii, a dostać "nowe" nawet jeżeli nie są super-duper-zarąbiste

A swoją drogą to zastanawia mnie jak dużą popularnością musi cieszyć się w Polsce marka Transformers żeby opłacało się wydać dedykowaną kolekcję? Fakt - ostatnie 10lat to Filmy, seriale+filmy animowany, zabawki, koszulki, dwie gry

A już takie X-Men Essential Colletion https://www.xmenessentialcollection.com/ to nawet nie ma co marzyć

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #880 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 17:49:37 »
A swoją drogą to zastanawia mnie jak dużą popularnością musi cieszyć się w Polsce marka Transformers żeby opłacało się wydać dedykowaną kolekcję?
Tanie licencje, dzięki czemu cena za tom 39,99 pozwala po odliczeniu kosztów zarobić trochę netto? Nie wiem, gdybam.

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #881 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 17:52:08 »
Ewentualnie może być tak, że Transformers sprzedaż spada, tak jak i Conana i stąd H może bać się wchodzić w nową kolekcję widzą jak spadła sprzedaż WKKM i jak spada SM (o ile spada). Opcji jest kilka, można gdybać jedynie. Ja kupuję wszystkie kolekcje oprócz kolekcji Star Wars, ale kolekcja Spidera i X-Men chyba byłaby najfajniejsza z nich wszystkich obok Conana.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #882 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 18:00:59 »
Obstawiam, że spora ilość materiału który jest już na naszym rynku i dużo staroci na które na bank jest mniej chętnych. O kolekcji X-Men chyba możemy zapomnieć, skoro Mucha weszła na ostro w te klimaty.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #883 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 18:15:33 »
Kolekcji X-Men nie ma i raczej nie będzie a ta strona jest od testu.

Online Martin Eden

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #884 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 18:19:28 »
Hachette zarezerwowało domenę na kolekcję - jeśli pamiętacie inwestygację Mateusza.
Ciekawi mnie, czy między tamtym wydarzeniem a rzeczywistością dzisiejszą zadziało się coś, co mogło odwieść H. od wydania kolekcji. Czy mogło być to coś innego niż spadek sprzedaży?

Dołączam tym samym do grona gdybających. Te wpisy mogą być szrotem już za dwa tygodnie albo za 4 miesiące. Być może już jutro. Cóż, tak to jest z forum i tęsknie wyczekującymi  :)