Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 315012 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #855 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 08:39:01 »
WKKM mamy więcej niż w Czechach i Brazylii :) W Spider-Manie jest tylko 60 i żadnych przedłużeń.

Akurat nie miałem na myśli tych krajów ;)  Jesteś pewien, że nie będzie? Materiału jest na kolejne tyle and still counting...
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #856 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 08:50:41 »
A więc to już chyba czas by robić zakłady czy kolekcja w ogóle wystartuje czy nie.

Do tej pory wszystkie kolekcje startowały mniej więcej 3 miesiące po teście, do tego o starcie dowiadywaliśmy się już 2-3 tygodnie przed oficjalnymi reklamami dzięki tej stronie z nowościami prasowymi. W przypadku pająka nadal cisza.

Ciekawe czy SBM będą wydawać po 100 tomie czy będzie to kolejna przerwana przed czasem kolekcja.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #857 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 09:00:35 »
Jesteś pewien, że nie będzie? Materiału jest na kolejne tyle and still counting...
Już by chyba było.

Online eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #858 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 09:51:35 »
Już by chyba było.

Niekoniecznie. Trafi na taką Wielką Brytanię i będzie ponad 200 :P
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #859 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 10:07:49 »
Co tak trafiło?

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #860 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 10:13:28 »
Ja się boje, że w Polsce doszło do nasycenia rynku - wydaje się teraz tak dużo komiksów, że czytelnicy część odrzucają bo nie stać ich na zakup wszystkiego.

Dlaczego zamknięto WKKM i WKKDC? Bo się zaczęły gorzej sprzedawać. Można pie..... głupoty i teorie spiskowe w stylu "blokowania przez Egmont" ale tak naprawdę rządzą tu prawa rynku. Ile osób na forum pisało, że po 120 albo rezygnuje z zakupu WKKM albo kupuje wybrane tomy wybiórczo? Ile osób rezygnowało z WKKDC po wyjściu SBM. Sprzedaż spadła to kolekcję zostały zakończone.
"Brutalnie przerwanie przed końcem" - haha, kto przerwał "brutalnie"?
- wydawca, któremu się już nie opłacało wydawać?
- czytelnicy, którzy przestali kupować?
- zły Egmont bo kazał przestać wydawać??? - swoją drogą nie wiem jakim głupkiem trzeba być by wierzyć w coś takiego.
Jedyna poprawna odpowiedź - prawa rynku. Ciężko tu kogoś obwiniać i pisać o "brutalnym przerwaniu przed końcem".

Dokładnie takie same prawa rynku zadecydowały o tym, że Egmont zmniejszył liczbę pozycji z Odrodzenia - bo się słabiej DC sprzedaje.
Dlatego nie wydawano wiecej pozycji ze "Starego DC" - bo DC się slabiej sprzedaje.

Boję się, że kolekcji pająka jednak nie ujrzymy w Polsce.
Przerwanie WKKM i WKKDC i likwidacja kilku serii Odrodzenie może być dowodem, że rynek jest zbyt nasycony. Może SBM też zaczęło się gorzej sprzedawać i Hashete jednak zrezygnował z kolejnej kolekcji.
Tego się boje.
Bardzo bym chciał się mylić, bardzo bym chciał by moje obawy okazały się nieprawdziwe. Naprawdę tego bym chciał.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #861 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 10:25:04 »
SBM chyba źle się nie sprzedaje, bo widuję te komiksy w empikach. Co innego Transformers. Ostatnich numerów nie widziałem w czterech kolejnych empikach, a byłem tam w okolicach premiery.

Online eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #862 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 10:26:32 »
Co tak trafiło?

Nie było tak z WKKDC? Wpierw w Niemczech a potem do Wielkiej Brytanii, gdzie jest zapowiedzianych 12 tomów. A pewnie dojdą do 150. IMHO nawet dalej. Pożyjemy, ponarzekamy.


Boję się, że kolekcji pająka jednak nie ujrzymy w Polsce.
Przerwanie WKKM i WKKDC i likwidacja kilku serii Odrodzenie może być dowodem, że rynek jest zbyt nasycony. Może SBM też zaczęło się gorzej sprzedawać i Hashete jednak zrezygnował z kolejnej kolekcji.
Tego się boje.
Bardzo bym chciał się mylić, bardzo bym chciał by moje obawy okazały się nieprawdziwe. Naprawdę tego bym chciał.

Zgadzam się w 100% Jesteśmy zalani komiksami po czubek głowy. Sam Egmont to spowodował wydając tyle rzeczy co miesiąc a inne wydawnictwa biją się o nasze portfele równie atrakcyjną ofertą. Tylko, że nie ma tu mowy o wojnie cenowej więc z czegoś trzeba rezygnować ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 10:29:52 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #863 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 10:33:05 »
SBM chyba źle się nie sprzedaje, bo widuję te komiksy w empikach. Co innego Transformers. Ostatnich numerów nie widziałem w czterech kolejnych empikach, a byłem tam w okolicach premiery.

To że widujesz na półkach to może być dowód, że się gorzej sprzedaje bo egzemplarze zalegają w Empikach.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #864 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 10:34:38 »
Nakłady też mogą być całkiem inne więc takie coś nam nic nie powie.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #865 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 10:37:17 »
Jasne, ale nakład też świadczy o tym, co się sprzedaje. Jego zmniejszenie nie jest spowodowane kaprysem wydawcy.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #866 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 10:40:23 »
A jakie są nakłady? Nie mamy pojęcia więc nic nie wyspekulujemy :)

Online eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #867 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 11:45:51 »
A jakie są nakłady? Nie mamy pojęcia więc nic nie wyspekulujemy :)

Ej ktoś tam musiał pracować. Ktoś musi znać osobę, która kiedyś pracowała przy kolekcjach. Niech się odezwie :P
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Crono

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #868 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 11:54:34 »
A jakie są nakłady? Nie mamy pojęcia więc nic nie wyspekulujemy :)
Nie? Ja mam wrażenie, że tak z połowa postów na tym forum to nic innego jak spekulacja. Ale już nie offtopuję.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #869 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 13:11:59 »
Bez spekulacji to forum by zdechło  :) Ale w tym wypadku nie mamy na czym poprzeć tych spekulacji.