Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312697 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #315 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:30:12 »
I dlatego warto poświęcić chronologię dla głupiej panoramy? Odważna teza.

Nigdzie czegoś takiego nie napisałem.

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #316 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:32:23 »
Nigdzie czegoś takiego nie napisałem.
Przecież właśnie do tego odnosiłem się mówiąc, że H kieruje tą kolekcję do laików, a nie komiksiarzy i przecież na to właśnie odpowiedziałeś mi, że bardzo dobrze, że tak jest. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #317 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:33:25 »
Przecież właśnie do tego odnosiłem się mówiąc, że H kieruje tą kolekcję do laików, a nie komiksiarzy i przecież na to właśnie odpowiedziałeś mi, że bardzo dobrze, że tak jest. :)

To się nie zrozumieliśmy. Wydaje mi się zresztą, że nowego czytelnika lepiej przyciągnąć zróżnicowaniem tytułów.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #318 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:44:22 »
Mówcie (piszcie) co chcecie, ale brak chronologii to nieporozumienie. Nawet jeżeli kolekcja jest kierowana do osób niezaznajomionych z komiksami, to czytanie poszczególnych tomów w losowej kolejności to chybiony pomysł. Bo co, osoba taka zamówi prenumeratę i dokończenie historii z 1 tomu dostanie w 25? Rozumiem że pierwszy tom na zachętę mógł być poza kolejnością, ale równie dobrze mogli wybrać historię zamkniętą, spoza głównego nurtu. Transformers idzie po kolei, chociaż na początku są ramotki. I co? Jakoś się chyba sprzedaje. Ja tam w tą kolekcję nie wchodzę. Czekam na mutantów (akurat w tej kolekcji nawet brak chronologii bym przeżył, najwyżej zacznę czytać po 4 latach zbierania).

Online misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #319 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:02:02 »
Bo co, osoba taka zamówi prenumeratę i dokończenie historii z 1 tomu dostanie w 25?
Ale w kolekcjach Hachette to wcale nie taki odosobniony przypadek :)

Offline komixpmi

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #320 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:12:12 »
Z perspektywy fana komiksowego brak chronologii bardzo mnie denerwuje,jednakże rozumiem posunięcie Hachette,że aby pozyskać młodych i nowych czytelników komiksów na polskim rynku nie mogą na dzień dobry serwować im co dwa tygodnie jakiś "staroci" z lat 60 i 70 bo to dzisiejszą młodzież skutecznie by odstraszyło.Po drugie mowa o cenie i myśl,że będzie to standardowe 39,99 zł bo czy ktoś z Was wypuszczając towar o podobnej charakterystyce na rynek z powodzeniem w regularnej cenie,nagle wypuszczając swój najnowszy towar obniżyłby cenę ? Nie sądzę.Olbrzymia radość zagościła w moim serduchu po informacji o pierwszym tomie nowej Kolekcji.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #321 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:13:51 »
W kolekcji może być w trzech tomach i więcej:

(Spider-Man 1-5, 13-14)
(Spider-Man 6-12)
(Spider-Man 15-17, X-Force 4, Marvel Comics Presents 48-50)

A cenowo za tyle wyszłoby podobnie. Ja na razie odpuszczam Egmonta :)

No brawo. Zamiast wesprzeć wydawcę, który może "coś tam" jeszcze wyda ze starego Marvela i do tego w kompletnych runach, sprzedaj duszę za 5 zeszytów antologii i panoramę.

A potem się dziw, że Egmont nie wydaje nic ze starego Marvela i narzekaj, że ludzie nie kupują. Magia kolekcji jak widać nadal żyje i przesłania racjonalność.

A z tymi cenami to już w ogóle pojechałeś. Nie ma co komentować.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:15:56 wysłana przez Antari »

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #322 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:14:16 »
Z perspektywy fana komiksowego brak chronologii bardzo mnie denerwuje,jednakże rozumiem posunięcie Hachette,że aby pozyskać młodych i nowych czytelników komiksów na polskim rynku nie mogą na dzień dobry serwować im co dwa tygodnie jakiś "staroci" z lat 60 i 70 bo to dzisiejszą młodzież skutecznie by odstraszyło.

Zwłaszcza, że Hachette doskonale wie, że komiksiarze i tak będą kupować pomimo braku chronologii.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #323 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:15:01 »
Kto będzie ten będzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Mateusz

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #324 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:15:43 »
Posty dotyczące cen wydzieliłem do odpowiedniego tematu: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/ceny-i-naklady-komiksow-wydawanych-w-polsce/450/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #325 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:16:31 »
No brawo. Zamiast wesprzeć wydawcę, który może "coś tam" jeszcze wyda ze starego Marvela i do tego w kompletnych runach, sprzedaj duszę za 5 zeszytów antologii i panoramę.

A potem się nie dziw, że Egmont nie wydaje nic ze starego Marvela i narzekaj, że ludzie nie kupują. Magia kolekcji jak widać nadal żyje i przesłania racjonalność.

I znowu to samo. Przecież nie ma obowiązku kupowania wydania Hachette albo Egmontu. Na tym polega wolny rynek i konkurencja i dobrze, że jest możliwość wyboru.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #326 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:19:14 »
I znowu to samo. Przecież nie ma obowiązku kupowania wydania Hachette albo Egmontu. Na tym polega wolny rynek i konkurencja i dobrze, że jest możliwość wyboru.

Możliwość niech jest, ale po niektórych takiego wyboru bym się nie spodziewał. 8)

majkelus81

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #327 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:21:35 »
Tak nie napalajcie się za bardzo na Marvel Comics Presents 48-50, bo to sumarycznie jest tylko jeden zeszyt, czyli trzeba liczyć bardziej na 3 dodatkowe zeszyty a nie 5. W każdym Marvel Comics Presents to były 4 historię na około 30 stronach.

Online misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #328 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:23:19 »
Zwłaszcza, że Hachette doskonale wie, że komiksiarze i tak będą kupować pomimo braku chronologii.

Dla mnie w ogóle ta chronologia to trochę problem akademicki. Kolekcja Spider-Mana nigdy nie będzie przypominała kolekcji Transformers czy Conana, gdyż choćby i była wydawana chronologicznie to i tak na wyrywki, które moga spowodować chaos w głowie co mniej pamiętliwych.

Załóżmy - pierwszy tom zbierałby numery ASM #1-8, drugi tom - ASM #32-40, trzeci ASM #64-72. Chronologicznie prawda? Ale czytelnik i tak będzie miał dziury, gdyż nie doczyta sporo pominiętych zeszytów i będzie musiał przyswoić postacie, które pojawiły się w międzyczasie i które mogą walić spoilerami nie wydanych wydarzeń. I co z tego, że to będzie chronologicznie?

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #329 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:23:25 »
Możliwość niech jest, ale po niektórych takiego wyboru bym się nie spodziewał. 8)

Jeżeli ktoś woli wydanie kolekcyjne, nie znaczy, że jest gorszy, głupszy albo stracił zdolność racjonalnego myślenia. Egmont miał wiele lat na wydanie klasycznego Spider-Mana. Ile było gadania o run Straczynskiego albo coś semicowego. Myślę zresztą, że dla Egmontu sprzedaż tego tomu będzie dobra - pamiętaj, że rzucają go na KW😏