Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #300 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:14:24 »
Szkoda, że kolekcja nie idzie chronologicznie, ale i tak trafi na moją półkę. Teraz przynajmniej wiem, żeby nie zamawiać Pajączka od Egmontu i poczekać na te tomy w Kolekcji. Ciekawe tylko ile dubli wyjdzie na całości i czy przynajmniej pokryją całość wydanych już tomów, żeby można było bez problemu pozbyć się już posiadanych tomów.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #301 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:15:32 »
Mało takich sytuacji jest ;) Kolekcja górą. Świat się kończy :P
Ale jeszcze nie wiadomo czy to dostaniemy bo listy się różnią. Na pewno będą zeszyty 1-12.

Tak na upartego to oni po tym teście może zdążyliby ruszyć oficjalnie w czerwcu/lipcu. Domena już kupiona dawno.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:24:57 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #302 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:21:22 »
Szkoda, że to tylko test (chyba). Do mojego osiedlowego Świata Prasy doszły dwa egzemplarze. W dwóch Inmedio nie było. W dwóch Ruchach nie było. W jednym Empiku nie było. Chyba był w jednym jeszcze Kolporterze, ale kioskarka już sprzedała.

8azyl, po ile będziesz sprzedawać Sagę klonów za 4 tygodnie?

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #303 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:27:36 »
A cenowo za tyle wyszłoby podobnie. Ja na razie odpuszczam Egmonta :)
Hachette - 120zł
Egmont - 65zł
Faktycznie bardzo podobnie :)
Zresztą o czym my rozmawiamy, w kolekcji nawet nie wiadomo czy będzie całość. Może za 2 lata się dowiemy.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #304 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:30:20 »
W Hachette 5 zeszytów więcej. Nie wszyscy też kupują z takimi rabatami. Ja bardziej odpuszczam dlatego że będę zbierał całą kolekcje.

Itachi

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #305 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:34:43 »
Sprawdziłem z ciekawości allegro, bo z chęcią bym przygarnął pierwszy testowy tomik i widzę że janusz biznesu już podbija cenę dwukrotnie  ;) Odejmując prowizję zarabia jakieś 9 zł na sztuce, kurczę po co ja do roboty chodzę??

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #306 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:36:15 »
O jezu. Serce mnie boli. Jeśli będę mieć zawał to wina Hachette. Głupio tylko tak umrzeć przed premierą kolekcji i End Game. Radość miesza się ze smutkiem. Bo nie chronologicznie... Jakoś się te grzbiety zaklei i będą wyglądać jeszcze lepiej. Tylko ogarnąć więcej miejsca i można się delektować. Duble odrzucam, wolę wydania Egmontu.

Egmont to właściwie jest największym przegranym tej kolekcji. Skąpili latami nam kolejnych Pajączków, to kto inny zgarnie nasze pieniądze. Oczywiście swoje zarobią, bo ich serie z Marvel Now 2.0 czy Ultimate to się bierze w ciemno. Teraz jednak mają pole do popisu i mogą nam zaoferować coś czego nie dostaniemy w kolekcji, a jeszcze u nas nie wyszło. Tylko czy na to wpadną? Podpowiedź: Venom, Scarlet Spider...

Online xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #307 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:37:40 »
W kolekcji może być w trzech tomach i więcej:

(Spider-Man 1-5, 13-14)
(Spider-Man 6-12)
(Spider-Man 15-17, X-Force 4, Marvel Comics Presents 48-50)

A cenowo za tyle wyszłoby podobnie. Ja na razie odpuszczam Egmonta :)

W Egmoncie będziesz mieć lepsze tłumaczenie  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #308 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:40:40 »
W Hachette 5 zeszytów więcej.

No niezupełnie.

Z tego co podałeś, to dwa zeszyty Spider-mana więcej: 15 i 17, a Marvel Comics Presents ma przecież formę antologii, czyli będą tylko fragmenty tych 3 zeszytów. No ale, że jest to akurat historia Larsena z pajączkiem i Loganem (Spider-man 15 to też Larsen!), to na pewno warto dla tych bonusów nabyć ten tom.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #309 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:43:37 »
Egmont to właściwie jest największym przegranym tej kolekcji....
Ale Egmont i tak raczej nie puściłby kolejnej serii jak wychodzi Ulitimate. Po ostatnich "rewelacjach" to myślę że w końcu bardziej wlezą w X-Men.

W Egmoncie będziesz mieć lepsze tłumaczenie  ;)
Ale gorszy druk  ;D W kolekcji też może tłumaczyć Arek Wróblewski (a jak nie to sprawdzi na pewno) i duch TM-Semic pełną facjatą :)

No niezupełnie.
No niezupełnie :)

Motyl

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #310 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:47:05 »
Sprawdziłem z ciekawości allegro, bo z chęcią bym przygarnął pierwszy testowy tomik i widzę że janusz biznesu już podbija cenę dwukrotnie  ;) Odejmując prowizję zarabia jakieś 9 zł na sztuce, kurczę po co ja do roboty chodzę??

Nie wiem, po co chodzisz do roboty, ale jak chcesz, mogę ci kupić i wysłać, czyli będzie cię to kosztowało 14,90 plus koszty wysyłki. Daj znać, jak się namyślisz, bo dystrybucja jest słaba, tylko Kolporter.

Motyl

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #311 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:49:22 »
Hachette - 120zł
Egmont - 65zł
Faktycznie bardzo podobnie :)
Zresztą o czym my rozmawiamy, w kolekcji nawet nie wiadomo czy będzie całość. Może za 2 lata się dowiemy.

Niekoniecznie, z pytań w ankiecie wynika, że wydawca rozważa cenę kolekcji na 34,99 zł, bo są podane dwa warianty: 39,99 zł i 34,99 zł, a w takich Transformers było zapytanie o cenę 39,99 zł i 44,99 zł.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #312 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:53:29 »
Może test jest po to by sprawdzić czy dałoby radę puścić za mniejszą cenę? A jest podana cena trzeciego tomu?

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #313 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:53:38 »
I bardzo dobrze, że grupą docelową kolekcji są przede wszystkim nowi czytelnicy. Jeżeli wszystko będzie robione pod komiksiarzy, to czytelnictwo komiksu w Polsce nie będzie się rozwijać. Świeża krew jest nie tylko potrzebna, ale konieczna by to wszystko jakoś się kręciło i powinno na tym zależeć i nam - starej gwardii TM-Semic i wydawcom, bo im więcej nowych czytelników wciągniętych w komiksy, tym więcej kasy.
I dlatego warto poświęcić chronologię dla głupiej panoramy? Odważna teza.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online death_bird

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #314 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:26:28 »
Jak pierwotnie poważnie zastanawiałem się nad tą kolekcją tak teraz mój entuzjazm przygasł. 6-7 lat kupowania pociętych historii z kontynuacjami Bóg wie kiedy, dowiadywania się co dwa miesiące o 4 tytuły naprzód... Zapłacić za to wszystko kilka kawałków... Zwyczajnie nie wiem czy chce mi się wchodzić drugi raz do tej samej rzeki i (przede wszystkim) czy mam ochotę być traktowany przez wydawnictwo jak głupek. Mutantów bym brał, bo mam lekką obsesję. Ale w tym wypadku "contra" przeważają nad "pro".
Decyzję pewnie podejmę po pierwszych dwóch numerach.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".