Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312817 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #285 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 17:21:37 »
...cały tom o Gwen Stacy, no ale wszyscy już to przeczytali i wiedzą jak jej historia się kończy.

No mnie swego czasu ten twist na końcu "Śmierci Gwen Stacy" nieźle zszokował. Kto by się spodziewał...

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #286 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 17:21:42 »
Prenumeratę oleje ale kilka pozycji pewnie kupie, może będą komiksy T.McFarlanea które pominie Egmont?
 Saga Klonów której nie dokończył Semic lub komiksy z pod ołówka E.Larsena. I może jakieś pozycje które będą mocno przez Was(pomijajac Bazyla)polecane :)

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #287 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 17:34:03 »
No jak ktoś nie czytał tego bo nie było po polsku, to w pewnym sensie jest  :) ktoś tu napisał, że kolekcje nie są dla profesjonalnych czytaczy komiksów czy jakoś tak  :) 
Ja to napisałem i tak niestety jest. Hatchette ma w dupie zdanie komiksiarzy bo ich grupą docelową są oglądacze filmów Marvela których "normalnych" komiksów nie czytają i to widać po ich polityce od początku, a żenująca metoda przyjęta przy wydawaniu kolekcji Spider-Mana tylko to potwierdza. Bardzo się cieszyłem na tą kolekcję, liczyłem na chronologię jak w Transformers, Star Wars czy Conanie, a tu kaszanka.
Piękno jest w oczach patrzącego.

majkelus81

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #288 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 17:50:59 »
może będą komiksy T.McFarlanea które pominie Egmont?
Będą.

Saga Klonów której nie dokończył Semic
Tego nie widziałem na liście.
komiksy z pod ołówka E.Larsena.
Są.

Klon Sagę, którą przytoczyłem jest tylko przykładem. Nie wiemy jak kolekcja będzie wyglądać, ale miejmy nadzieje, tu podaje inny przykład, że One More Day nie ukaże się przed Back in Black.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 17:54:27 wysłana przez majkelus81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #289 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 18:11:23 »
Ze swojej strony chciałbym tylko powiedzieć, że OGROMNIE się cieszę z nowej Kolekcji komiksowej od Hachette. Tym bardziej, że ktoś tam w ich redakcji naprawdę orientuje się w polskim komiksowie. Bo dodatkowym plusem jest zmiana kolejności tomów względem edycji hiszpańskich/portugalskich i danie nam w 1 numerze nie zdublowanego Marvel Knights a numery AMS #545-551 autorstwa D. Slotta, które są absolutną polską premierą. Potem są "Zmysły", których osobiście nie mam z TM Semic, więc cieszę się, że dostanę je na twardo. A numery 3-4 to kolejne polskie premiery. Dla mnie odlot. Szykują się kolejne tłuste lata dla fanów komiksów dzięki uprzejmości Hachette.

Szkoda, że to tylko test (chyba). Do mojego osiedlowego Świata Prasy doszły dwa egzemplarze. W dwóch Inmedio nie było. W dwóch Ruchach nie było. W jednym Empiku nie było. Chyba był w jednym jeszcze Kolporterze, ale kioskarka już sprzedała.


Offline Voitas

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #290 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 18:14:59 »
Czy to taki problem dać na grzbiecie tytuł tomu? Masakra...

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #291 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 18:26:28 »
Majkelus81 dzieki, będę musiał obserwować ta kolekcje gdy ruszy na serio. Liczę ze tych perełek będzie więcej, zwłaszcza dla pokolenia Tm-Semic. A zatwardziałym prenumeratorom życzę jak najmniej dubli które juz H raz wydał.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 18:29:10 wysłana przez SawiK »

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #292 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 18:38:20 »
Ja to napisałem i tak niestety jest. Hatchette ma w dupie zdanie komiksiarzy bo ich grupą docelową są oglądacze filmów Marvela których "normalnych" komiksów nie czytają i to widać po ich polityce od początku, a żenująca metoda przyjęta przy wydawaniu kolekcji Spider-Mana tylko to potwierdza. Bardzo się cieszyłem na tą kolekcję, liczyłem na chronologię jak w Transformers, Star Wars czy Conanie, a tu kaszanka.

I bardzo dobrze, że grupą docelową kolekcji są przede wszystkim nowi czytelnicy. Jeżeli wszystko będzie robione pod komiksiarzy, to czytelnictwo komiksu w Polsce nie będzie się rozwijać. Świeża krew jest nie tylko potrzebna, ale konieczna by to wszystko jakoś się kręciło i powinno na tym zależeć i nam - starej gwardii TM-Semic i wydawcom, bo im więcej nowych czytelników wciągniętych w komiksy, tym więcej kasy. Aczkolwiek rozumiem narzekania, że na kontynuację niektórych historii będzie trzeba czekać bardzo długo. Przypomnę: W WKKM run Straczynskiego tom 1, kontynuacja w 48, Punisher tom 15, kontynuacja w 43.
dodatkowym plusem jest zmiana kolejności tomów względem edycji hiszpańskich/portugalskich i danie nam w 1 numerze nie zdublowanego Marvel Knights a numery AMS #545-551 autorstwa D. Slotta, które są absolutną polską premierą. Potem są "Zmysły",


Wstrzymałbym entuzjazm - jak był test WKKM to w pierwszej czwórce był "Upadek Avengers", później jak kolekcja ruszyła zmienili to (chyba, że coś pomieszałem)

A to z jakiejś kolekcji się OGROMNIE nie cieszyłeś  :)

Im więcej komiksów tym lepiej - każdy się cieszy, gdy wchodzi jakaś nowa kolekcja albo ofensywa jakiegoś wydawnictwa. Kto się może nie cieszyć poza wydawcami? Tyle, że szefowie mogliby dać jakąś podwyżkę :P

Offline Antari

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #293 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 18:39:25 »
Potem są "Zmysły", których osobiście nie mam z TM Semic, więc cieszę się, że dostanę je na twardo.

Dostaniesz je na twardo od Egmontu. Więcej i taniej. Wydanie z kolekcji ma tylko Spider-Man #6-12. Wydanie Egmontu Spider-man #1-14, 16; X-FORCE (1991) 4.

To bezsensowny dubel Hachette. Ale Tobie to nie przejdzie przez gardło.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #294 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 18:48:27 »
No przecież od dawna było wiadomo, że kolekcja będzie w Polsce (bo gdzieś tam w Portugalii, Brazylii jest  ;D ), nawet JanT (pośrednio) o tym pisał  ;D , także to jak  zwykle Egmont podkrada tytuły Hachette zamiast być kreatywny i coś swojego wymyślić  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Itachi

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #295 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 18:49:06 »
Łoo matko wracam po pracy, a tutaj zatrzęsienie postów! Przeleciałem szybko dyskusję i też nie wiem po co robić test kolekcji Spider-Mana? :D

Bardzo się cieszę, na pewno będę prenumeratorem. Duble są niestety trudne do wycięcia, natomiast żałuję że nie będzie chronologicznie przedstawiona fabuła. Z czasem poszatkowane historie trudno ułożyć w głowie i przy x tomie zastanawiam się czy akcja dzieje się przed czy po y...

Widzę kilka perełek, pajęcze ramotki trzymają poziom także jestem zadowolony.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #296 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:01:38 »
Dostaniesz je na twardo od Egmontu. Więcej i taniej. Wydanie z kolekcji ma tylko Spider-Man #6-12. Wydanie Egmontu Spider-man #1-14, 16; X-FORCE (1991) 4.
W kolekcji może być w trzech tomach i więcej:

(Spider-Man 1-5, 13-14)
(Spider-Man 6-12)
(Spider-Man 15-17, X-Force 4, Marvel Comics Presents 48-50)

A cenowo za tyle wyszłoby podobnie. Ja na razie odpuszczam Egmonta :)

Offline Koora

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #297 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:06:37 »
Mnie tam poszatkowana panorama nie boli, bo i tak kończy mi się miejsce na półkach. Muszę zainwestować w jakieś pudło :D
Oczywiście też wolałbym chronologicznie, ale... I tak mam problemy z czytaniem na bieżąco, więc poczeka. Poza tym sam wrociłem do komiksów dzięki WKKM (nie tylko ja!). Więc kolekcja może przyciągnąć teraz kolejne osoby. Co nam wszystkim powinno wyjść na dobre.

Offline MLeKSk

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #298 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:12:08 »
Jeżeli w pierwszym tomie dołożyli ankietę na temat kolekcji, to może ktoś by zeskanował? W sugestiach napisalibyśmy, żeby dać to chronologicznie, albo chociaż całymi historiami. Wydrukuje się i wyśle. Im więcej opinii tym lepiej.

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #299 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:13:20 »
W kolekcji może być w trzech tomach i więcej:

(Spider-Man 1-5, 13-14)
(Spider-Man 6-12)
(Spider-Man 15-17, X-Force 4, Marvel Comics Presents 48-50)

A cenowo za tyle wyszłoby podobnie. Ja na razie odpuszczam Egmonta :)

Mało takich sytuacji jest ;) Kolekcja górą. Świat się kończy :P
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy