Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #105 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:55:23 »
@UP
Nie my, tylko ty. Użytkownik pytał wyraźnie o Kolekcje Hachette.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:58:40 »
Mam cala serie Spectacular Spider-man i to co bylo pod koniec w TM semicach fakt wygladalo lipnie ale to wina inker, w tym Senkiewicza. W poczatkowych numerach serii Buscema ma ladny styl ale zobacz sobie jego numery np z serii Avengers to ma plyn nie kanciasta kreske, choc to zasluga dobrych inkerow.



Sal to był geniusz. Uwielbiam jego kanciastą kreskę i to jaki ładunek emocjonalny potrafiły przekazać jego kadry, czasami nawet zupełnie bez słów. Dziwi mnie, że w kolekcji nie będzie nic duetu DeMatteis/Buscema bo ich run to najlepsze co czytałem z pająkiem, jako całość stawiam go nawet wyżej niż Ostanie Łowy Kravena.


Co jesli Egmont mial cynk o tej kolekcji i Spidera McFarlane wypuszczaja celowo?

W sumie McFarlane w kolekcji wyjdzie pewnie 120zł a Egmontu jakieś 66-67zł.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #107 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:00:58 »
Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale...

Tego pająka Egmont zapowiedział we wrześniu, to nawet jeśli licencję kupił chwilę wcześniej, to o tym, że Hachette wprowadzi taką kolekcję, wiedziałby z rocznym wyprzedzeniem? Czy w ogóle Hachette wiedziało już wtedy, że będzie te kolekcję u nas publikować?

No i czy to takie rozsądne wprowadzać do sprzedaży jakiś tytuł, w cieniu informacji o kolekcji Hachette w której będzie ten sam komiks? Przecież już na starcie traci klientów komplecistów panoram.

Ja bym prędzej obstawiał, że Egmont chciał wejść w te starsze pająki zaczynając od tego, no ale teraz Hachette mu pokrzyżowało plany. Ale to też tylko gdybanie.

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #108 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:04:43 »
Tyle ze my o tym wiemy z takiego forum, ponad polowa kupujacych kolekcje raczej nigdzie nie pisze, poprostu sobie ja czytaja. My tu prowadzimy sledzctwa i spekulacje a wiekszosc, kupujacych niema pojecia ze bedzie nastepna ze Spiderem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #109 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:07:49 »
No dobra, to powiedzmy, że "w cieniu kolekcji Hachette" jest tylko dla tych bardziej zorientowanych czytelników. Ale dla mnie to wciąż spisek zbyt grubymi nićmi szyty.

Offline Carnage

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #110 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:09:26 »
Tyle ze my o tym wiemy z takiego forum, ponad polowa kupujacych kolekcje raczej nigdzie nie pisze, poprostu sobie ja czytaja.

Podejrzewam, że nawet jakieś 80-90%.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline robbirob

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #111 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:12:06 »
Weźcie też pod uwagę że klient od kolekcji to nie zawsze klient od innych komiksów. To zupełnie dwa różne zbiory które tylko w jakimś niedużym stopniu się pokrywają.
Także Egmont czy wiedział czy nie to i tak na tym komiksie nie straci. A może i zyska na fali szału odnośnie komiksów ze Spiderem.

Offline Carnage

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #112 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:16:36 »
Śmiem twierdzić, że na Pająku w Polsce nie sposób stracić (no chyba, że na komiksie byłaby etykietka 18+).
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline Gascon200

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #113 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:22:36 »
Weźcie też pod uwagę że klient od kolekcji to nie zawsze klient od innych komiksów. To zupełnie dwa różne zbiory które tylko w jakimś niedużym stopniu się pokrywają.
Także Egmont czy wiedział czy nie to i tak na tym komiksie nie straci. A może i zyska na fali szału odnośnie komiksów ze Spiderem.
To zależy jak Egmont postanowi, może być sytuacja jak z Eaglemoss i WKKDC, że będzie się tłumaczył tym, że nie wyda raczej w przyszłości Pająka w Marvel Classic (Ultimate się nie liczy, to kontynuacja), bo jest kolekcja.

Offline komixpmi

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #114 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 22:41:52 »
A napiszcie mi proszę,czy w Kolekcji ukaże sie wydany przez Egmont w Klasyku Spider-Man i Czarna Kotka - Zło,które ludzie czynia?Bo na 90% wydaje mi się,iż Kolekcja będzie ten tom zawierać.Pytanie także,czy w całości?

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #115 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 22:43:52 »
Tak, bedzie, w całości. Tzn. chyba, bo w innych edycjach jest.

majkelus81

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #116 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 22:46:01 »
Spider-Man i Czarna Kotka - Zło, które ludzie czynią wg list jest w kolekcji. Jest też Astonishing Apider-man & Wolverine wydany w 3 tomie Wolverine'a od Egmontu oraz Spider-man Władza od Muchy.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #117 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 22:47:14 »
Dobrze by było, gdyby Anioniorodnik sprawił, by te zdublowane tomy odłożyć chociaż do 8 numeru. Egmontowi z WKKDC się to udało. :) Chyba że rzeczywiście, będzie kolejność chronologiczna.

Władzy od Muchy nie kupiłem, bo za droga była. :) Dobrze jakby wrzucili numery Straczyńskiego dziejące się między zakończeniem Revelations z WKKM 48 a SBM 1 ze Spider-Manem.

Offline Carnage

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #118 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 22:59:40 »
Władzy od Muchy nie kupiłem, bo za droga była. :)

Jak to za droga? Przecież ze zniżkami na Bonito to wychodzi taniej niż pojedynczy tom od Hachette.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #119 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 23:00:25 »
Dobrze jakby wrzucili numery Straczyńskiego dziejące się między zakończeniem Revelations z WKKM 48 a SBM 1 ze Spider-Manem.
Z tym to jest w ogóle ciekawa sytuacja, bo w tej kolekcji "Wszystkiego najlepszego" zaczyna się 2 zeszyty wcześniej, więc na pewno będą zeszyty z tego przedziału, chyba że cały tom odpadnie - aktualnie jest on tylko w Hiszpanii.
Jak to za droga? Przecież ze zniżkami na Bonito to wychodzi taniej niż pojedynczy tom od Hachette.
Z rabatem 35% ten tom jest dalej droższy (o 2,25 zł), a jeszcze dochodzi przesyłka.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Kwiecień 2019, 23:03:44 wysłana przez ThePinkFin »