Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 315541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arion Flux

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #990 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 13:41:39 »
Dokładnie, ale gaszenie światla nie pomaga, dlatego zarzuciłem ten proceder. Napiszę jeszcze tylko, że jedyne, co jeszcze mogę znieść i niekiedy sprawia mi przyjemność, to czesanie włosów i brody Bazyla przed lustrem. Ale na tym konczę, bo i tak Moderator Bazyl i wyrzuci to do kosza. 

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #991 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 18:11:53 »
Nie przesadzajmy z tą mocą sprawczą Egmontu. Fakt, jest to największy wydawca komiksowy w Polsce i jedyny jeśli chodzi o markę DC. Ale jeśli jakiś odrębny i niezależny wydawca postanowi na konkretny tytuł (czy to w formie kolekcji, serii wydawniczej lub one-shota) i uzyska na niego licencję, to co taki Egmont ma do powiedzenia?

Niby nie przesadzajmy, ale z jakiegoś powodu wcześniejszych Czas się Kończy i Tajnych Wojen w WKKM nie dostaliśmy. A i ze Śmiercią Wolverine i Orginal Sin były obsuwy.

Naprawdę nie wiem co powiedzieć. Możemy czekać jeszcze do kolejnej środy, albo do grudnia/stycznia i wtedy się wyjaśni.

Spoiler: PokażUkryj
Teoria totalnie z niczego i to są tylko moje spekulacjo-fantazje, więc proszę nie banować. A może test wyszedł słabiej, bo mnie nie było na lubelszczyźnie by popychać więcej egzemplarzy testowych w Polskę? Bo jak był Conan i Transformers w ostatnich dwóch latach, to naprawdę kupiłem w Lublinie i Zamościu w sumie po kilkadziesiąt egzemplarzy i to jakaś masa była. Ponieważ jak pisałem wcześniej - u mnie czytelnictwo stoi na niższym poziomie i może bez mojego udziału te Spider-Many poleżały i wróciły do wydawnictwa. A Motyl za mało w Lublinie kupił i nie wystawiał na Allegro. A w Gdańsku to i tak się sprzedawało, nawet beze mnie i właśnie Lublin/Zamość były szalą przechylającą decyzję na naszą korzyść? Bo naprawdę nie wiem co myśleć i czemu w Czechach zaraz jest, a u nas nie. Może naprawdę czekają na Nowy rok?


No bo oczywistym jest, że w takiej sytuacji egzemplarze testowe osiagna status białych krukow, dzieki czemu Bazyl bedzie mogl pchąć na Allegro te, ktore posiada, o wiele drozej niz gdyby kolekcja ruszyła, a i jego teoria, ze to Egmont miesza tak, ze kolekcje nie ruszają, zyska wiecej na wiarygodności.

Kuki jak zawsze zabawny. Oświadczam że w obecnej chwili nie posiadam żadnego egzemplarza z testu - wszystkie puściłem wiosną, bo też byłem pewny restartu we wrześniu. Zatem możecie winić tylko siebie, że ode mnie nie kupowaliście. :P @Szekak w zeszłym tygodniu też do mnie pisał, czy nie mam paru sztuk, więc musiałem go odprawić z kwitkiem. Jedynie @ramirez82 ma swoją Oryginalną Sagę Klonów od Motyla, więc on jest na plusie, jeśli Kolekcja nie ruszy.

Dokładnie, ale gaszenie światla nie pomaga, dlatego zarzuciłem ten proceder. Napiszę jeszcze tylko, że jedyne, co jeszcze mogę znieść i niekiedy sprawia mi przyjemność, to czesanie włosów i brody Bazyla przed lustrem. Ale na tym konczę, bo i tak Moderator Bazyl i wyrzuci to do kosza.

Widzę, ze oryginalna Saga Klonów weszła za mocno. :D
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Wrzesień 2019, 19:01:27 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #992 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 18:36:56 »
@Szekak w zeszłym tygodniu też do mnie pisał, czy nie mam paru sztuk by mu sprzedać, więc musiałem go odprawić z kwitkiem. Jedynie @ramirez82 ma swoją Oryginalną Sagę Klonów od Motyla, więc on jest na plusie, jeśli Kolekcja nie ruszy.
Bazyl, nie kłam, zapytałem czy masz jeszcze egzemplarze, a nic nie mówiłem o tym, że chcę je od ciebie kupić. :*


Żeś fałszował wyniki testów i tak to się skończyło, o.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #993 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 18:42:06 »
Tak - pytałeś tak tylko orientacyjnie, w ogóle bez intencji. :D

@DOWN
Ok - już poprawiłem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Wrzesień 2019, 19:03:25 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #994 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 18:58:33 »
Nie pisałeś o moich intencjach tylko o tym, co do ciebie napisałem. :)


Jakbyś miał to bym się zastanowił.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #995 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 23:19:59 »
Właśnie wróciłem z Pragi. Trochę za wcześniej tam byłem, bo przed premierą kolekcji. Za to widziałem, że obecnie w kioskach mają Scarlet Spidera z KSM, który u nas wyjdzie za parę miesięcy. Do tego widziałem w sklepie z komiksami, że wydano u nich Spider-Mana Zdarskiego. Taki mały kraj, a komiksowo są lepiej ogarnięci.

Offline Lukop

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #996 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 23:34:48 »
Dla mnie to jest fenomen, rynek filmów BD też mają znacznie bogatszy. Jeszcze chyba ukazuje się u nich Spider-Man/Deadpool z komiksów.

Prenumerata kolekcji S-M to był dla mnie pewniak, ale moja cierpliwość jest na granicy wyczerpania i w październiku już się chyba rozejrzę za swoim egzemplarzem S-M od Egmontu. Jeśli KKSM ruszy i będzie dublować, to wtedy odpuszczę prenumeratę najwyżej. Szkoda, że Hachette ma takie antykonsumenckie praktyki.

Online misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #997 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 23:37:30 »
Czech Gmork z forum gildii często podkreślał że może u nich amerykańskie superhero jest w dużych ilościach to jeśli chodzi o kokiksy europejskie to sytuacja w porównaniu z Polską wygląda znaaacznie gorzej.

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #998 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 08:27:53 »
U nich przecież wydano Wiitchblade compendium - czyli mega opasły tom ale omnibus - wiec musi sie tam komiks lepiej sprzedawać skoro takie mniej znane rzeczy wdają.

Online misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #999 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 10:25:58 »
Ale to wydają z akcji crowdfundingowych. Tak wydali Conana i parę innych rzeczy.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1000 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 12:17:30 »
Czyli wystarczy się skrzyknąć?  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1001 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 15:04:04 »
Szkoda, że Hachette ma takie antykonsumenckie praktyki.

No przepraszam cię bardzo, ale jak nagle (moim zdaniem-gdybaniem) pogorszyły się ich relacje z licencjodawcą, to co mają zrobić? Przez tyle lat udało im się pewnie i solidnie wydawać komiksy. Zarobili na tym i pewnie chcieliby to kontynuować, bo w innym wypadku jak sam piszesz korzysta ktoś inny. Cui bono?

Prenumerata kolekcji S-M to był dla mnie pewniak, ale moja cierpliwość jest na granicy wyczerpania i w październiku już się chyba rozejrzę za swoim egzemplarzem S-M od Egmontu. Jeśli KKSM ruszy i będzie dublować, to wtedy odpuszczę prenumeratę najwyżej.

Spoiler: PokażUkryj

Offline grandaaaa

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1002 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 23:16:57 »
dziś gadałem z gościem w saloniku prasowym i mi powiedział że kolekcja wyjdzie bo mają to w jakiejś rozpisce ale nie wie kiedy . Cy to prawda czy nie tak tylko tu zostawiam info

Offline Lukop

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1003 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 02:36:45 »
U Czechów poszła reklama kolekcji, uruchomiono stronę internetową i opublikowano pełną listę tytułów: https://komiksovyvyber.hachette.cz/assets/spiderman-cisla.pdf

Offline Crono

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1004 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 06:57:20 »
U Czechów poszła reklama kolekcji, uruchomiono stronę internetową i opublikowano pełną listę tytułów: https://komiksovyvyber.hachette.cz/assets/spiderman-cisla.pdf

Dobra, nie znam się ale się wypowiem: Avengers: rozpad? (numer 56). No i pozycja 42 - gdzie część druga?