Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 315499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adamarluk

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #390 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 22:50:04 »
Warto Clone Saga? To jakiś "kultowy" wycinek? Nadmienię, że za Spiderem szczególnie nie przepadam.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #391 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 06:03:33 »
To jest właśnie kultowy wycinek, bo poznajemy Millesa Warena-Szakala. Wroga który będzie potem bardzo bruździł w życiu Petera, a na dodatek zna jego tożsamość. Osobiście spodziewam się lepszej fabuły niż przeciętny i odtwórczy "Całkiem nowy Dzień".

KamilM

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #392 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 07:34:57 »
Warto Clone Saga? To jakiś "kultowy" wycinek? Nadmienię, że za Spiderem szczególnie nie przepadam.
To jest oryginalna Saga Klonów ta z lat 70' pisana głównie przez Garry'ego Conweya. A w zasadzie to jej jakiś drobny wycinek. Mam wydanie oryginalne, które zawiera ponad 400 stron także będą cięcia i to spore. Mnie się ogólnie podobała ta historia, patrząc na poziom i styl pisanych komiksów w tamtym czasie to Spidey trzymał naprawdę przyzwoity poziom. Może jedynie drażnić historia o Spider-Mobilu.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #393 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 08:10:18 »
Wystarczające są zeszyty Amazing Spider-Man #144–150. Też mi się podobała ta ramotka :) Pająkowe ramotki najlepsze.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #394 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 08:15:55 »
Omnibusy Clone Sagi mają w sumie - 2528 stron.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #395 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 08:51:56 »
To nie ta Clone Saga. Było o tym już kilka razy  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #396 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 08:56:50 »
To jest oryginalna Saga Klonów ta z lat 70' pisana głównie przez Garry'ego Conweya. A w zasadzie to jej jakiś drobny wycinek. Mam wydanie oryginalne, które zawiera ponad 400 stron także będą cięcia i to spore.

Wystarczające są zeszyty Amazing Spider-Man #144–150.

No właśnie, ciekaw jestem co jest zawarte w tym Omnibusie? Czy całość dotyczy historii z klonami? W latach 70-ych chyba nie pisywano tak długich sag?

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #397 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 09:00:00 »
To nie ta Clone Saga. Było o tym już kilka razy  :)

No fakt, wczesna godzina jest  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #398 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 09:24:48 »
No właśnie, ciekaw jestem co jest zawarte w tym Omnibusie?
Całe 3 minuty googlowałem!

Remember the good old days when Spidey's life wasn't very complicated? When evil scientists like the Jackal sought to destroy him? When Gwen Stacy showed up on his doorstep, suddenly alive? When a morning spin in the Spider-Mobile was interrupted by an attack from Mysterio? When Carrion sought to strangle the life out of him time and again? See the original clone saga unravel as Spider-Man tries to keep up! Collecting AMAZING SPIDER-MAN #139-150; and PETER PARKER, THE SPECTACULAR SPIDER-MAN (1976) #25-31, #149, #162-163 & ANNUAL #8

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #399 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 09:54:36 »
Dzięki! Odwaliłeś kawał porządnej roboty!

Tylko bardziej chodziło mi o to, czy wszystkie zawarte w tym Omnibusie zeszyty, dotyczą wydarzeń z klonami. Czy może trochę "na siłę" je dorzucono, jak np. w Iron Man: Demon in Bottle, czy Captain America: Secret Empire, gdzie tytułowa historia nie jest tak długa, jakby można sądzić po objętości tomu. Nie doprecyzowałem.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #400 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 10:18:15 »
Na siłę. To lata 70-te, tam - jak wspomniałeś - nie pisało się długich historii. Ale jednocześnie uniwersum było na tyle małe, że jeszcze chronologie trzymano w ryzach i wydarzenia w jednej serii były świadome co działo się w innych. Seria PETER PARKER, THE SPECTACULAR SPIDER-MAN jest tego dobrym przykładem. Cały rozwój fabularny spidera był w ASM, linie poboczne przygód pająka to nawalanki z villianami zeszytu i kooperacje z innymi superbohaterami. Owszem, w tej linii Parker jest świadom 'głównej' serii i wspomni o wydarzeniach dziejących się w głównej serii w dymku bądź dwóch - ale na tym koniec.

w PP-TSSM #25 jest początkowa konfrontacja z Carrionem, który w Clone Sadze namiesza.
https://www.marvel.com/comics/issue/14709/peter_parker_the_spectacular_spider-man_1976_25

Potem są już standardowe superbohaterszczyzny.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Kwiecień 2019, 10:20:26 wysłana przez misiokles »

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #401 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 10:25:19 »
No właśnie, o to mi chodziło. Dzięki.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #402 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 10:28:04 »
Okej, teraz sobie przypomniałem lekturę 'cyfrzaków'. PP-TSMM #149, 161-162 do zeszyty napisane 10 lat później tak samo przez Conwaya i pokazujące kolejne starcie z Carriorem. Ale nie pamiętam odwołań do oryginalnej Clone Sagi bo... czytałem pod prąd :)

KamilM

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #403 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 10:35:51 »
Trochę inaczej to odebrałem czytając ten komiks. Ogółem w tamtych latach nie pisano takich historii jak Sagi jak to miało msc. w latach 90' i później, tzn. jak miałeś sagę o klonach to wszystkie zeszyty i serie o Spiderze były poświęcone tylko temu wątkowi. W Oryginal Clone Saga jest to zrobione w ten sposób, że np. głównym wątkiem jest wyjazd służbowy Parkera do Paryża, a w międzyczasie na dwóch trzech str. pokazane jest jak rzekomo zmarła Gwen Stacy szuka Petera po Nowym Jorku, jak odwiedza redakcję Daily Bugle itd. Dopiero ostatnie dwa albo trzy zeszyty to była kulminacja wydarzeń: wyjawienie kim był Jackal, skąd się wzięła nowa Gwen no i słynny pojedynek dwóch Spiderów na stadionie. Także tutaj mamy zupełnie inny rodzaj tworzenia opowieści, sama saga klonów przez większość czasu stanowiła jedynie wątek dodatkowy/poboczny do zupełnie innej historii jedynie teasując to co ma nastąpić w najbliższej przyszłości. Zresztą walka dwóch Spiderów to nie koniec przygody z klonami, gdyż w tym omnibusie jest jeszcze ciąg dalszy min. geneza Carriona i kilka retconów, także dzieje się sporo i sporo jest do czytania.

Okej, teraz sobie przypomniałem lekturę 'cyfrzaków'. PP-TSMM #149, 161-162 do zeszyty napisane 10 lat później tak samo przez Conwaya i pokazujące kolejne starcie z Carriorem. Ale nie pamiętam odwołań do oryginalnej Clone Sagi bo... czytałem pod prąd :)
Spoiler: PokażUkryj
To był nieudany klon Jackala.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Kwiecień 2019, 10:39:32 wysłana przez KamilM »

Offline Cypher

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #404 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 13:09:10 »
Kupiłem numer pierwszy, bedą przejazdem w Kraśniku (lubelskie). Było tego sporo, w dwóch kioskach około 4-5 sztuki. Innych kolekcji nie stwierdzono, z wyjątkiem Trans-Formersów chyba tom 5. Nie pytałem czy Spider-Mana schodzi.
Bardzo ładnie wydane. Przydałaby się chyba nazwa albumiku na grzbiecie, chociaż nie wiem czy polskie tytuły by nie przerażały. Fajne te białe wstawki na dole i górze grzbietu z numerem i symbolem pajączka.
Zmysłów chyba nie kupię, pomijając fakt, że to słabe, to mam to jeszcze od TM-Semic i będę miał od Egmontu. ;)
Sagi klonów pewnie też nie kupię, boję się ramotkowatości tego tomu. Chociaż kusi dla numeru Amazing Spider-Man #129 z Punim i tą klasyczna okładką. :)

Ale chyba się nie dam.
Tom 4 do przemyślenia. Musze obadać co mniej więcej w środku.
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Kwiecień 2019, 13:13:22 wysłana przez Cypher »