Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 314874 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #345 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 08:51:42 »
Od tylu lat czytamy na polskim rynku Pajączka niechronologicznie, więc czy to naprawdę taki wielki problem, jak to będzie wydawane w kolekcji?

Jak dla mnie istnieje fundamentalna różnica między wydawnictwem, które wydaje komiksy a wydawnictwem, które będzie wydawać kolekcję z Pajęczakiem. Od tego pierwszego trudno oczekiwać (choć byłoby to bardzo fajne) żeby wydawało Pająka w ciągłości i chronologicznie - w końcu jeden konkretny tytuł nie musi być dla niego żadnym priorytetem. Ale kolekcja? Nawet jeśli boją się iść chronologią, bo na początku są "starocie", których "nikt nie kupi" to przecież zawsze można rozwiązać to inaczej (propozycje już padały). Jak dla mnie zaproponowany sposób wydawania to bylejakość i brak liczenia się z klientami. Trochę na zasadzie "wydajemy Pająka to ciemny lud i tak się rzuci i wykupi". Przydałoby się bardziej prokonsumenckie podejście.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline wonap

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #346 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 08:52:19 »
Może być pocięte o ile beda dobre wstepniaki wyjaśniające. Wbrew pozorom ważne:)

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #347 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 08:56:45 »
IMHO Hachette nie ma proklienckiego podejścia. To stara szkoła prowadzenia firmy. Mają grono ekspertów i oni dobrze wiedzą co dla nas najlepsze. A zmiany, które chcemy trwają w firmach latami. A pewnie i tak przykład idzie z góry czyli od licencjodawcy czyli inny kraj i jeszcze inne obyczaje.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

majkelus81

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #348 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 08:57:44 »
Może być pocięte o ile beda dobre wstepniaki wyjaśniające. Wbrew pozorom ważne:)
Jeśli to będą wstępniaki pokroju tych w WKKM czy Kolekcji Conana, to będą bardzo słabe. Jedynymi wartościowymi wstępniakami to te z kolekcji Transformers.

Natomiast Echa przeszłości na pewno będą pomocne, problem taki, że w kilku przypadkach będą to spoliery do tomów, które ukażą się w kolekcji dużo później.

Zresztą na obecną chwilę większym problemem niż chronologia kolekcji czy brak tytułów na grzbietach będzie jej dostępność. Widzę to po dostępności Conana i Transfomers. Jeśli ktoś będzie chciał kupować wyrywkowo to może się okazać, że nigdzie tych tomów nie znajdzie fizycznie, a zamówienie onilne na empiku czy ruchu-online będzie graniczyć z cudem. Zawsze zostaje wydawca, ale to są dodatkowe koszta.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:18:49 wysłana przez majkelus81 »

Offline Antari

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #349 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:16:06 »
W kwestiach elementów graficznych takich jak grzbiety oni lecą tak jak w innych krajach pewnie więc nie ma co liczyć na tytuły na grzbietach. Wymagałoby to ingerencji w już istniejący wzór czego nigdy nie zrobią.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #350 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:27:44 »
To że nie wychodzi chronologicznie jeszcze jest do przełknięcia ale czemu nie ma dwóch numeracji (żeby się układało chronologicznie) tak jak w innych krajach? Te kilkanaście tomów ciągłości z lat 80/90 będą fajnie porozrzucane  :'(

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #351 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:33:02 »
Może po teście jeszcze zmienią, chyba, że się nie sprzeda  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #352 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:36:40 »
Może po teście jeszcze zmienią, chyba, że się nie sprzeda  :)

Dwa dobre żarty w jednym zdaniu :D
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

majkelus81

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #353 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:42:20 »
To że nie wychodzi chronologicznie jeszcze jest do przełknięcia ale czemu nie ma dwóch numeracji (żeby się układało chronologicznie) tak jak w innych krajach? Te kilkanaście tomów ciągłości z lat 80/90 będą fajnie porozrzucane  :'(
Sorry, ale sam wiele razy pisałeś, że nasze Hachette nie lubi puzzli z panoramy, więc ja się dziwię twojemu zdziwieniu.  :o :o :o :o :o

Offline Teli

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #354 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:42:46 »
Tak się przyglądam wątkowi i widzę że głównym problem kolekcji jest tu chronologia i panorama.
Do samej kolekcji jestem nastawiony oi dziwo pozytywnie. Sentyment z czasów kiedy w wieku lat 8 dostałem swojego pierwszego pajęczaka z tm-semic wygrał z moją niechęcią do przekrojowych, niechronologicznych kolekcji i udziwnionych panoram.
Problem postanowiłem rozwiązać w sposób cywilizowany i w wolnej chwili machnąć sobie jednolitą obwolutę. Rozwiązanie, proste i eleganckie. Chwila pracy i już mamy tytuł na grzbiecie, jednolitą szatę graficzną a po zakończeniu kolekcji brak Picassa na półce i zachowaną chronologię :)

Pająk syty i mucha cała :P

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #355 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:46:49 »
Tak się przyglądam wątkowi i widzę że głównym problem kolekcji jest tu chronologia i panorama.
Do samej kolekcji jestem nastawiony oi dziwo pozytywnie. Sentyment z czasów kiedy w wieku lat 8 dostałem swojego pierwszego pajęczaka z tm-semic wygrał z moją niechęcią do przekrojowych, niechronologicznych kolekcji i udziwnionych panoram.
Problem postanowiłem rozwiązać w sposób cywilizowany i w wolnej chwili machnąć sobie jednolitą obwolutę. Rozwiązanie, proste i eleganckie. Chwila pracy i już mamy tytuł na grzbiecie, jednolitą szatę graficzną a po zakończeniu kolekcji brak Picassa na półce i zachowaną chronologię :)

Pająk syty i mucha cała :P


To jest tak oczywiste, że nikt na to nie wpada od razu ;) Pochwalisz się?
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Teli

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #356 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:56:33 »
@eridraven

Pewnie że się pochwalę ale pewnie dopiero jak kolekcja wystartuje już oficjalnie i będę miał w łapach swój egzemplarz bo w moim rejonie nie rzucili. Na razie opracuję sobie ogólny projekt ale na to mam jeszcze nieco czasu ;)

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #357 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 10:02:05 »
Sorry, ale sam wiele razy pisałeś, że nasze Hachette nie lubi puzzli z panoramy, więc ja się dziwię twojemu zdziwieniu.  :o :o :o :o :o
I dlatego myślałem że pójdzie chronologicznie jak Transformers. Chyba tylko ty nie zrozumiałeś :)

edit: Źle się napisało i niby teraz że sarkazm  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Kwiecień 2019, 10:11:33 wysłana przez JanT »

majkelus81

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #358 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 10:07:47 »
I dlatego myślałem że pójdzie chronologicznie jak Transformers. Chyba tylko ty nie zrozumiałeś :)
A ty widać, że nie potrafisz czytać sarkazmu :P :P :P :P

Offline Tymon Nadany

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #359 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:10:09 »
Moim zdaniem  jeżeli właściwa kolekcja ruszy to będzie to najprędzej   we wrześniu, przy wkkm odstęp pomiędzy   ostatnim tomem testowym  a premierą  ogólnokrajową 1 tomu   wynosił 3 miesiące.