Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 314559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #330 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:33:08 »
TK bedzie narzekal na slaba sprzedaz Spider McFarlane i powie ze na najblizsze 4 lata zapomnijcie o pajaku, cos jak spiewka z DC.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #331 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:36:26 »
@Marvelek
Dokładnie uważam tak samo. Było tyle czasu i każdą pozycję Marvela mógł wydać każdy, co pokazał przypadek nieszczęsnej Sideci. Ja się cieszę, że wreszcie trafiło do przez Salvat i Hachette do Polski. Po seansie Spider-Man Universum, moja koleżanka czeka najbardziej na tom Spider-Man Noir. (kostka Rubika :) ). Mam nadzieję, że u nas też będzie on dostępny.



Ja czekam na Hobgoblina


ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #332 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:44:20 »
Było tyle czasu i każdą pozycję Marvela mógł wydać każdy, co pokazał przypadek nieszczęsnej Sideci.

No właśnie przypadek Sideci pokazał, że nie każdy może...

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #333 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:44:36 »
Liczę na noir, bo to bardzo fajna seria i Spider-Man jest naprawdę niezły. Napewno nie będę kupował wszystkiego, ale klasyki obowiązkowe,zwłaszcza te napisane przez DeMatteis'a. Jedeny żal,że w kolekcji pominęli The Lost Years, ale może dlatego, że to opowieść o Benie?

No właśnie przypadek Sideci pokazał, że nie każdy może...

Każdy może ale nie każdy powinien ;) Tu już wydawca musi liczyć siły na zamiary. Z kolekcji Pająka cieszę się ogromnie, bo za mało go na naszym rynku a to po DD mój ulubiony bohater.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:48:05 wysłana przez Marvelek »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #334 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 22:29:43 »
Zamiast wesprzeć wydawcę, który może "coś tam" jeszcze wyda ze starego Marvela
Może dla ciebie "coś tam"  ;D Ty bardziej odlatujesz z tekstami o sprzedaniu duszy :) Ja biorę kolekcję całą i nie chcę tego 2 razy.

TK bedzie narzekal na slaba sprzedaz Spider McFarlane i powie ze na najblizsze 4 lata zapomnijcie o pajaku, cos jak spiewka z DC.
Przecież Ultimate będzie wychodził dłużej niż kolekcja a do tego masz Amazinga z NOW. Byle narzekać  :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 22:34:27 wysłana przez JanT »

2rcfrt

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #335 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 22:57:20 »
Zamiast o chronologię walczcie o numerację.

Nasz oddział dostaje pewnie materiały w tej kolejności co zachodni.
Zamiast zachować chronologiczną numerację wprowadza własną po kolei.

Może robią to bo wiedzą że będą chcieli rezygnować z dubli. Na tym etapie nie wiedzą jeszcze co się zdubluje więc wybrali najprostsze rozwiązanie.

Wybór pomiędzy dublami, a brakiem numeracji chronologicznej. Gdyby poczekali na zakończenie kolekcji w innych krajach byłoby łatwiej, ale polscy fani nie chcą czekać :)

Offline Antari

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #336 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 22:58:02 »
Może dla ciebie "coś tam"  ;D Ty bardziej odlatujesz z tekstami o sprzedaniu duszy :) Ja biorę kolekcję całą i nie chcę tego 2 razy.

Sam sobie wytrącasz argument z ręki. Jak Egmont przestanie wydawać rzeczy z klasyki albo zwolni to masz odpowiedź. Zamiast kupować i wspierać portfelem takie inicjatywy z klasyki jak ten Spider, wolisz przepłacać za 3 tomy z kolekcji Hachette dla panoramy i kompletnej "kolekcji". Jeszcze chwila i poziom retoryki sięgnie poziomu bazyla.

Offline Tymon Nadany

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #337 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 23:10:21 »
No cóż liczyłem że  pierwsze tomy będą z Marvel Knights  i to bym z chęcią kupił na brand new day szkoda mi  nawet tych 15 zł.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #338 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 23:23:37 »
Rozumiem, że nie masz tego (MKS-M) z WKKM.

Online Maragast

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #339 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 23:38:27 »
Co do Egmontu i kolekcji to ja bym chciał by się one uzupełniały.
Egmont wydaje współczesnego pająka od Marvel Now i Ultimate, a kolekcja starszego i klasycznego pająka - dla mnie bomba bo mamy tego więcej.
Klasyczny pająk wychodzi w kolekcji - no i super, bo Egmont może wydać w to miejsce co innego jak chociażby więcej Daredevila czy ten upragniony Kapitan Brubakera.
Właśnie dlatego trochę żałuję, że dostaliśmy od Egmontu Pająka i Kotke, a niebawem dostaniemy tego McFarlane bo zamiast tego mogłyby się ukazać jakieś inne dwa tomy (jak choćby ten Nova, którego brakowało w Anihilacji Podboju).

WŁAŚNIE TO BYŁOBY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE - NIECH KOLEKCJE I WYDAWNICTWA SIĘ UZUPEŁNIAJĄ.

Egmont wydał Daredevila Bendisa, a Mucha Jessice Jones Bendisa.
Egmont wydał Daredevila Brubakera, a Mucha Iron Fista Brubakera.

Egmont wydaje mało mutantów?
Nie szkodzi, bo teraz Mucha idzie w mutantów ("Uncany X-Force", dwa runy "Astronishing X-Men" czy zapowiedziany "New X-Men").

Dzięki kolekcji Spuder-Mana i temu co wydaje Mucha Egmont może się skupić na kosmosie i innych pozycjach.
Egmont nie będzie wydawał starszego pająka przez kolekcję? No i super bo może dzięki temu wyda w końcu "Ultimate X-Men" czy Kapitana Brubakera, a starsze przygody pająka i tak bedziemy mieli w kolekcji (i to więcej bo na pewno Egmont nie wydałby tego wszystkiego co jest w kolekcji).

Dzięki kolejnej kolekcji będziemy mieli więcej komiksów po Polsku.
Nie rozumiem tego narzekania na kolekcję - znaczy rozumiem narzekanie na brak chronologii czy kolejności ale nie rozumiem narzekania na sam fakt pojawienia się kolekcji.


PS A najbardziej to bym się cieszył jakby Egmont zaczął wydawać całą linię Avengers i pochodnych pozycji z Eventami wg pomysłu Bendisa po kolei: czyli od Upadku Avengers, poprzez New Avengers do Wojny Domowej, a potem New Avengers, Mighty Avengers i Initiative do Tajnej Inwazji, aż w końcu okres Dark Reign do Oblężenia.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 23:40:28 wysłana przez Maragast »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #340 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 23:51:51 »
Sam sobie wytrącasz argument z ręki. Jak Egmont przestanie wydawać rzeczy z klasyki albo zwolni to masz odpowiedź. Zamiast kupować i wspierać portfelem takie inicjatywy z klasyki jak ten Spider, wolisz przepłacać za 3 tomy z kolekcji Hachette dla panoramy i kompletnej "kolekcji". Jeszcze chwila i poziom retoryki sięgnie poziomu bazyla.
A jak kolekcja padnie bo nie kupię? W drugą stronę już nie działa? :) Egmont jest największy i najmniej potrzebuje wsparcia. Wolę też jakość druku z kolekcji. Sprawdź lepiej ile razy sam pisałeś żeby kupować wydania oryginale panie retoryka :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 23:57:27 wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #341 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 08:04:12 »
Sam sobie wytrącasz argument z ręki. Jak Egmont przestanie wydawać rzeczy z klasyki albo zwolni to masz odpowiedź. Zamiast kupować i wspierać portfelem takie inicjatywy z klasyki jak ten Spider, wolisz przepłacać za 3 tomy z kolekcji Hachette dla panoramy i kompletnej "kolekcji". Jeszcze chwila i poziom retoryki sięgnie poziomu bazyla.

Taa, niech Hachette zrezygnuje z wydawania kolekcji a Mucha przestanie wydawać komiksy Marvela, bo być może Egmont będzie chciał za 5 czy 10 lat wydać jakiś tytuł.

Offline nori

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #342 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 08:14:50 »
Od tylu lat czytamy na polskim rynku Pajączka niechronologicznie, więc czy to naprawdę taki wielki problem, jak to będzie wydawane w kolekcji? Tym bardziej, że w przypadku tej postaci, jest wiele w miarę zamkniętych historii, a plusem będzie możliwość poznawania jego losów z różnych okresów, czyli będziemy mieć zarówno zróżnicowanie scenarzystów jak i grafików.

Przez TM-Semic jestem miłośnikiem tej postaci, i mimo, że przeczytałem wszystko co wyszło w Polsce, i wiele zeszytów w oryginale, to kolekcje łykam bez zająknięcia i cholernie się cieszę, że coś takiego się pojawiło.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline R~Q

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 08:25:37 »
Czy to taki problem dać na grzbiecie tytuł tomu? Masakra...
To

Jakoś WKKDC nie ma problemu żeby dać i tytuł, i panoramę

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 08:26:49 »
Nie można bo będzie panoramę zasłaniać, przecież panorama najważniejsza. :)
Twój komiks jest lepszy niż mój