Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 315543 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1455 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 19:55:52 »
Wiec dla mnie nauka nowego jezyka tylko po to, aby moc czytac zagraniczne komiksy w oryginale jest naprawde wiekszym problemem niz myslicie.

W takim razie pozostaje ręce składać do H., ale skądinąd podejrzewam, że Twój przypadek jest cokolwiek skrajny.
Wydaje mi się, że boom na kolekcje już minął. Wraz z kioskami.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline vision2001

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1456 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 20:40:13 »
Hachette też wydaje kolejne tomy Thorgala (dla zmyły sygnowane logo Egmontu) także i tutaj wszystko jest w porządku i na miejscu.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1457 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 21:05:05 »
Stając przed wyborem bez wahania sięgnąłbym po grubasa zamiast po kioskową kolekcję.

Co do jakości wydań w pełni się zgadzam. Komiksów wydanych w ramach kolekcji, nie mówiąc już o bylejakości Egmontu nie ma nawet co do omnibusów porównywać. Ja  po chwilowym przypływie patriotyzmu przerzuciłem się na wydania angielskie, co nie oznacza, że nie chciałbym czytać komiksów po polsku. Bo inaczej jaki sens w ogóle wydawania komiksów w naszym ojczystym języku? Jako czytelnik mam osobiście głęboko w nosie, czy klasycznego Spider-Mana będzie wydawał Egmont, Mucha, Hachette w ramach kolekcji, czy ktokolwiek inny.
Dalece wątpię natomiast, że w przypadku ukazywania się kolekcji, a konkretniej klasycznych historii, które przeważnie w kolekcjach są zamknięte, potencjalny czytelnik kupi ten sam komiks drożej w wersji anglojęzycznej.
Ostatnio postanowiłem uzbierać najważniejsze dla mnie runy w DD. Bendisa i Brubakera mam od Egmontu, Diggle'a i Waida w omnibusach, Zdarsky'ego zbieram w tych mini-zbiorkach po 5 zeszytów i czekam cierpliwie aż Marvel zapowie wydanie DD Soule'a w omnibusie. Wstrzymałem się natomiast z Millerem z prostej przyczyny - nie chcę przepłacać. Do wydania Egmontu byłem nastawiony sceptycznie, ale ostatnia zapowiedź tomu 3 zasiała we mnie ziarno nadziei, że będzie jeszcze tom 4 z "Born again", TMwF i "Badlands". Jeśli tak, kupię polskie wydanie, jeśli nie zaopatrzę się w dwa omnibusy.

« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Luty 2020, 21:11:22 wysłana przez Marvelek »

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1458 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 22:55:39 »
Ok.
Ale ja zestawiam wyłącznie kolekcję z omnibusami. I dochodzę do wniosku, że porównując "wskaźnik" jakość/cena omnibus wydaje się być lepszym rozwiązaniem od kolekcji. Zwł. takiej, która może nigdy się nie ukazać ( ;) ) - bo też nie da się wykluczyć, że ich czas już mija wraz z upadkiem kioskowej sieci dystrybucji.
Natomiast przecież nie podważam w żadnym razie zasadności działalności wydawniczej miejscowych wydawców. To byłby absurd.

P.S. Będzie jakaś nagroda dla tego kto otworzy stronę "100" wątku o nieistniejącej kolekcji?  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1459 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 23:19:33 »
Tak na marginesie, jakby ktoś chciał spróbować czytać po angielsku to polecam coś Bendisa on pisze prostym językiem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1460 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 23:45:08 »
P.S. Będzie jakaś nagroda dla tego kto otworzy stronę "100" wątku o nieistniejącej kolekcji?  ;D
Tak. Jedyny egzemplarz kolekcji. Przecież od początku o to chodziło. Ten temat to podpucha Hachette, stworzona wyłącznie do wybrania tego szczęśliwca. 

Offline sad_drone

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1461 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 00:26:21 »
@xanar to chyba zależy który komiks, ostatnio przeczytałem dużą część powers i sporo w tej serii jest gier słownych/slangowych określeń z którymi miałem problem mimo dobrej znajomości języka. Bendis lubi pisać dialogi w naturalistyczny sposób (powtórzenia, równoważniki zdań, gry słowne) i to raczej może być ciężkie do przełknięcia dla kogoś kto słabo ogarnia język.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1462 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 00:28:50 »
Miałem na myśli te "nowsze" rzeczy, Powers to chyba jeszcze przed Marvelowe, jak: Daredevil, Jessica Jones, Spider Miles Morales.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1463 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 00:36:57 »
@xanar offtopujemy już ostro ale odpowiem, powers było pisane równolegle z tytułami które wymieniłeś. Daredevila bendisa czytałem po angielsku i też mi się chyba nie wydawał za prosty przez formę dialogów, ale czytałem dawno i średnio pamiętam, więc może rzeczywiście lepiej spełnia kryteria.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1464 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 00:58:17 »
Ja napisałem Spider Miles Morales więc chyba mój post jest ok   ;D

Aż sprawdziłem, Powers to było ze 3 razy w 2000,2013,2015
Mi się wydaje, że prosty, może jakiś pro jestem  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Teli

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1465 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 07:28:47 »
Jak pokazała ostatnia pięciolatka, w sumie Egmont mógłby wydać wszystko/co tylko by chciał z Marvela/DC. Ale mu się kurde nie chce.

A wydałby, wydał...tylko Hachette go blokuje :)

Przykre że WKKM urwano na 170 tomie a WKKDC na 80, ale wszystkie pozostałe - od Thorgala po SW i Transformers, dzielnie wychodzą/wychodziły. Nie było przerw ani niespodziewanych urwań jak np. GL.

Szczególnie ta kolekcja Thorgala wcale jej nie urwali i dzielnie wychodzi do dziś wraz z nowymi tomami od Egmontu.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1466 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 08:48:46 »
@UP
Jak teraz nowy tom wychodzi raz na pół roku z tego jeden to spin-off, to trudno by było to wydawać w regularnej kioskowej linii wydawniczej. Wydano wszystkie Thorgale jakie istniały w chwili startu tamtej Kolekcji, plus dołożono inne dzieła Rosińskiego. Nie wiem czemu aż tak się czepiasz.

Tak. Jedyny egzemplarz kolekcji. Przecież od początku o to chodziło. Ten temat to podpucha Hachette, stworzona wyłącznie do wybrania tego szczęśliwca. 

"Egzemplarz Kolekcji"? Istnieją przecież 4 polskie pierwsze tomy tej Kolekcji. Sa gdzieś w Polsce i  1 tom u @ramireza82

Offline OokamiG

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1467 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 09:39:57 »
Chodziło mi o jeden egzemplarz pełnej kolekcji.

Offline michał81

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1468 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 10:14:46 »
Jak teraz nowy tom wychodzi raz na pół roku z tego jeden to spin-off, to trudno by było to wydawać w regularnej kioskowej linii wydawniczej. Wydano wszystkie Thorgale jakie istniały w chwili startu tamtej Kolekcji, plus dołożono inne dzieła Rosińskiego. Nie wiem czemu aż tak się czepiasz.
No właśnie nie wydano. Sprawdź daty publikacji ostatnich tomów kolekcji Hachette i tego co wydał ze świata Thorgala Egmont w tamtym czasie.

Nie zmienia to faktu, że mogliby teraz dokończyć albumy Rosińskiego, bo to co dali to nie jest pełna kolekcja pomimo dołożenia innych jego komiksów, tym bardziej, że ostatni album jaki Rosiński narysował zamyka historię, którą rozpoczęto w kolekcji. Wznawiali królów to czemu nie mogli by wznowić i tej kolekcji. Proste.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 10:16:20 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1469 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 10:26:17 »
@OokamiG
Egzemplarz to jeden przedmiot z grupy jednorodnych przedmiotów. Powinieneś użyć słowa zestaw.

Trzeba po prostu zrobić forumową loterię. Każdy kto by chciał jeden tom Kolekcji wpłaca ramirezowi82 po 5 zł, a on losuje szczęśliwca, który otrzyma komiks. :)

@michał81
Napisałem wyraźnie - "w chwili gdy kolekcja startowała" a nie się kończyła. Jak zwykle nie czytasz dokładnie innych postów. Oczywiście dobrze by było gdyby Hachette dodała jeszcze te spin-offy dla fanów.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 10:30:08 wysłana przez Bazyliszek »