Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 315339 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online isteklistek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1245 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 12:08:57 »
Jeżeli uważasz, że zainteresowanie LL i tytułami Marvela jest podobne tak, jak potencjalny zarobek, to możesz mieć rację. Nie wiem, jakby u nas na rynku wyglądało zainteresowanie tymi dwoma kolekcjami, jakby się rozłożyło procentowo. Druga sprawa jakie jest oczekiwanie na LL, a jakie na Pajęczaka można np. zobaczyć tutaj na forum po ilości postów.

Offline Cringer

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1246 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 12:42:46 »

Jeżeli uważasz, że zainteresowanie LL i tytułami Marvela jest podobne tak, jak potencjalny zarobek, to możesz mieć rację. Nie wiem, jakby u nas na rynku wyglądało zainteresowanie tymi dwoma kolekcjami, jakby się rozłożyło procentowo. Druga sprawa jakie jest oczekiwanie na LL, a jakie na Pajęczaka można np. zobaczyć tutaj na forum po ilości postów.
Chodzi chyba o to że mimo posiadania praw Hachette nie zawsze coś wydaje, bo nie zawsze jest zadowolone ze sprzedaży testów. W kwestii oczekiwań to też trudno powiedzieć, taki LL od Egmontu jakoś się dobrze sprzedaje, więc wydaje się że zainteresowanie postacią istnieje. A jednak Hachette nie wlazło z nim w kolekcję.
Hachette może mieć prawa do kolekcji, bo wydali 4 tomy, a gdyby nie mieli, to to posunięcie nie miało by sensu. Panuje tam amatorka, ale wątpię, aby do tego stopnia. Zawierając umowy przyjęli na siebie jakieś zobowiązania, które mają wypełnić w określonym czasie np. wydanie i jestem prawie pewien, że w tym przypadku zakończy się to tak, że kończy się termin i trzeba będzie wszytko na szybko robić i oni właśnie tak to będą robić, druga sprawa, że Marvel nie oddaje swoich pozycji za grosze, gdyby tak było, to mniejsze wydawnictwa by już  dawno coś od nich wydawali. Gdyby Egmont miał prawa do Pajęczaka, to zrobiłby to, co zrobił z DC, gdzie wszędzie, gdzie się dało trąbili o swojej wyłączności.
Skąd też u Ciebie przekonanie że Hachette ma jakiś termin nad sobą? To międzynarodowe korpo które kupuje prawa na x-państw, czemu mieliby mieć jakiś nóż na gardle w kwestii wydania czegokolwiek? W szczególności że ostatecznie obchodzą ich zyski. A te widocznie są na tyle słabe że na dzień dzisiejszy wolą Spiderka nie wydawać.

Offline Gazza

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1247 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 12:49:29 »
A Thorgal dobrze się (?) Egmontowi sprzedawał i sprzedaje, a Hatchette i tak "wlazło z nim w kolekcję"...

Online isteklistek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1248 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 12:53:08 »
Skąd też u Ciebie przekonanie że Hachette ma jakiś termin nad sobą? To międzynarodowe korpo które kupuje prawa na x-państw, czemu mieliby mieć jakiś nóż na gardle w kwestii wydania czegokolwiek? W szczególności że ostatecznie obchodzą ich zyski. A te widocznie są na tyle słabe że na dzień dzisiejszy wolą Spiderka nie wydawać.

Jeżeli chodzi o terminy, to wydaje mi się, że tak jest wszędzie, ale mogę błądzić. Ja przeżyłem kilka kolekcji, a ostatnia WKKM jest już ostatnią i w żadną nie wejdę. Jeżeli chodzi o Pajęczaka, to w WKKM wyszło chyba z 15 tytułów i w centrali mają dane jak im się sprzedawały tytuły. Poza rynkiem wtórnym chyba nie można kupić większości tych tytułów - nie sprawdzałem, cen na rynku wtórnym też nie znam. [Ja jestem zadowolony z tych tytułów i chyba, jeżeli chodzi o Pajęczaka to może ze 2-3 runy bym kupił, ale inni mają ochotę na więcej]. Po WKKM idzie rzut testowy, który wszyscy się spodziewają, że jest formalnością i chyba też się wyprzedał ... a o kolekcji dalej nic nie widzą w centrali.

Offline Gazza

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1249 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 13:01:17 »
W tym roku kończy się Conan więc będzie jedno okienko wolne. Nie wiem jak z SBM, ale obstawiam, że również. Wcześniej nie spodziewałbym się przy obecnym urodzaju.
Dla ścisłości - ja na tego Spidera nie czekam. Wolałbym kolejne tomy w stylu egmontowego Marvel Classics jeśli już.

Offline Cringer

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1250 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 13:05:23 »
A Thorgal dobrze się (?) Egmontowi sprzedawał i sprzedaje, a Hatchette i tak "wlazło z nim w kolekcję"...
Hachette z LL zrezygnowało zanim Egmont zaczął go wydawać w obecnej formie. Więc porównanie do Thorgala średnio pasuje. Do Thorgala można porównać Asteriksa, ale znowu sprzedaż testu możliwe że była za mała aby opłacało im się w tą serię wchodzić.

Jeżeli chodzi o terminy, to wydaje mi się, że tak jest wszędzie, ale mogę błądzić. ...
żeby nie było. Też sobie gdybam :) tylko w drugą stronę, zakładam że ich terminy nie dotyczą a w razie czego mogą sobie z Marvelem wynegocjować nowe. Bodajże seria Avengers i X-Men w UK też nie ruszyła. Więc to nie tylko u nas z czegoś rezygnują. Choć jak słusznie piszesz na pewno mają wyniki sprzedaży z WKKM czy SBM w tamtych krajach i pewnie zakładali że test to tylko formalność.
Poza rynkiem wtórnym chyba nie można kupić większości tych tytułów - nie sprawdzałem, cen na rynku wtórnym też nie znam.
Ta sytuacja dotyczy wielu tomów z WKKM. Przy takim WKKDC trudno na rynku wtórnym kupić masę tytułów (w szczególności tych nowszych) a mimo to kolekcja została zamknięta. Choć była możliwość jej przedłużenia.

Osobiście skłaniam się do komentarzy które padły wcześniej ze kolekcja ruszy ale dopiero po tym jak któraś z obecnych kolekcji się skończy.


Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1251 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 13:05:37 »
Cytat: Marvelek
McFarlene (...) McFarlene'a (..) McFarlene

MCFARLANE for fuck's sake...

Offline sneider

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1252 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 14:28:27 »
Spider-Man byłby hitem sprzedażowym, ale może Hachette obawia się, że wtedy sprzedaż pozostałych kolekcji, zwłaszcza Conana i Transformers spadnie jeszcze bardziej.
Ogólnie się zgadzem, ale mi się wydaje że jak Pająk by coś skanibalizował to prędzej KBM niż Conana i Transformersy. Tak jak mówisz to są nisze, więc myślę że one by się utrzymały, ale KBM, tak jak (tm bardziej) pająk, to totalny mainstream i wg mnie Hachette może się bać, że sprzedaż Bohaterów bardzo mocno spadnie przy wprowadzeniu Spidermana. Wg mnie najsensowniejszym posunięciem (oczywiście z perspektywy laika, nie mam wglądu w ich syrtuację), byłoby zakończenie jednego Marvela i zastąpienie jej drugą, żeby się sobie nie wcinały i miały maksymalną możliwą sprzedaż.

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1253 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 14:35:30 »
Z informacji jakie posiadam to najprędzej pogrążył by Transformery - które są najgorzej sprzedającą się kolekcją komiksową na obecnym etapie.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1254 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 18:20:46 »
Ja cały czas uważam, że Spider-Man McFarlane'a wyszedł tylko i wyłącznie dlatego, że Egmont wiedział o teście Kolekcji Spider-Mana. A ponieważ teraz kolekcja nie rusza, to nie mamy co się spodziewać innych archiwalnych Pająków. Egmont sam z siebie nie wyda.

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1255 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 18:27:41 »
Trzeba było nie fałszować wyników sprzedażowych i nie wprowadzać w błąd biednego Hachette to byśmy się teraz kolekcją Spider-Mana cieszyli.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1256 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 19:20:29 »
Egmont Bazyliszku wydał SM Todda z myślą nie o kolekcji lecz w trosce o fana. Widzi jak, Haszet podzielił naród i tylko wybrańcy z dwóch woj. cos dostali. Dzięki TK pominieci mogli dostać swoją miskę ryżu. Wiemy już że mało ich nie było, nikt nie chciał też nabijać kabzy Januszom z alledrogo! Nie ma równych i równiejszych dzięki E wszyscy dostali Swojego Pająka. Gdyby test wyszedł w całym kraju wtedy jęki i steki może miały by jakiś tam sens.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Styczeń 2020, 19:27:01 wysłana przez SawiK »

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1257 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 20:00:12 »
A ponieważ teraz kolekcja nie rusza, to nie mamy co się spodziewać innych archiwalnych Pająków. Egmont sam z siebie nie wyda.

A jeśli wyda, to odszczekasz to, czy wymyślisz kolejne pokrętne wytłumaczenie?

Online xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1258 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 20:52:03 »
Przez to, że Egmont wydał Spider-Man McFarlane'a kolekcja nie ruszy  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1259 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 21:16:34 »
Czy Admin mógł przenieść kolejne bazylowe wojny do stosownego wątku?