Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 312684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1170 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 21:19:59 »
Co prawda ja akurat Transformers kupowałem do 24 tomu, ale sam fakt, że to wypuścili, a Pająka nie, jest dla mnie dość zaskakujący.

Taka sama logika jak przy wypuszczaniu 90% tych tandatnych kolekcji kioskowych z plastikowymi autobusami, monetami czy czymkolwiek. Oni nie robią żadnego rozpoznania i liczą na ludzi wychowanych na kulcie kolekcji z lat 90, pisemkach wkładanych do segregatorów itd. Prawie każdy wtedy to zbierał. Stąd brak zdziwienia, że wydają to albo to. Obecna tu jest metoda na chybił trafił. Jeszcze inni twierdzą, że TK przyblokował Pająka.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Styczeń 2020, 21:23:00 wysłana przez Antari »

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1171 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 21:21:30 »
W sumie by się zgadzało. To że nie da się z nimi kontaktować  mailowo sprawiało, że miałem wrażenia z obcowaniem z czymś z dawno minionej epoki.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Styczeń 2020, 21:23:10 wysłana przez Gieferg »

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1172 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 07:47:48 »
Gdyż Hachette to korpo - i jeśli góra (gdybam oczywiście) ustaliła poziom ruszenia kolekcji z Spiderem na 10x wyższy od Transformersów (bo licencja była 10x droższa) to nie ma przeproś - test nie przekroczył poprzeczki, więc nie wydają. W korpo mogą się nie bawić w niuanse :)

No tak, rozumiem i biorę pod uwagę. Lecz idioci przecież test robili na dwa województwa.. to na co, na jakie wyniki niby ta corpo małpa liczyła??! Nie przesadzał bym z tym, że licencja była aż tak kosztowna w porównaniu do tego co wydają. Zresztą.. Antari również słusznie zauważa ich "logikę" działania. Na telefony i maile z pytaniami też mają wywalone. Takie "corpo" z takim podejściem to się może wziąć co najwyżej za wydawanie kolekcji maryjnych obrazków dla babć. Szkoda gadać...

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1173 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 07:51:23 »
Lecz idioci przecież test robili na dwa województwa.. to na co, na jakie wyniki niby ta corpo małpa liczyła??!

Na wyniki z dwóch województw? Przecież tak samo robili test WKKM, Conana, czy Lucky Luke'a i na podstawie sprzedaży tych testów, podjęli decyzje w którą kolekcję wejść, a w którą nie.

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1174 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 09:20:10 »
I wierzycie w to, że sprzedaż Spider-mana była słabsza niż Lucky Luke'a czy Transformers??
Śmiać mi się chce na myśl o tych ich "testach"

Offline Crono

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1175 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 09:41:17 »
Nie znam wyników sprzedaży, ale weź pod uwagę, że to Deadpool jest od dłuższego czasu najlepiej sprzedającą się serią SH z Marvel Now od Egmontu. Nie Pająk, nie Avengers czy X-men ale właśnie Deadpool. Dlatego jestem w stanie uwierzyć, że biorąc pod uwagę różne czynniki (np. koszt licencji czy druku) testowa sprzedaż Transformers czy Conana mogła być dla Hachette bardziej że tak powiem rokująca niż sprzedaż Spidermana. Oczywiście Hachette nie ma pewnie pojęcia, że pierwsze Transformers to ramotki po których odpadła pewnie część kupujących. Kolejna część odpuściła pewnie po tomie 24 i cyklu Regeneration One. Dodać do tego należy sposób dystrybucji i wygląda to jak wygląda.

Offline Teli

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1176 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 09:47:03 »
Ogólnie system testów jest śmieszny. Przy zdychających powoli kioskach, empikach tylko w większych aglomeracjach, braku testu w sprzedaży internetowej i ograniczeniu się tylko do dwóch z czapy wybranych województw nie jestem przekonany co do miarodajności takiego testu.
Ja wiem że koszty testu ogólnopolskiego będą większe ale wtedy można z czystym sumieniem ocenić czy coś się sprzeda czy nie. Bazyl sam całego Lechistanu nie ogarnie (choć wiem że by chciał i się stara) a obecna formuła tego co testują i co potem z tych ich korpo-słupków wychodzi w ramach kioskowych kolekcji w 75% budzi co najwyżej uśmiech politowania.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1177 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 09:48:44 »
@Pawlik89

To po co robili taki test, który już sam w sobie był dla nich kosztowny. Dla jaj?

Może gdyby testowali te kolekcję kilka lat temu, to byłaby sukcesem. Nie neguje popularności pająka, ale też nie uwierzę w to, że przez te lata tacy typowi panoramiarze nie wykruszyli się. Część się wykruszyła, część (zwłaszcza ci z innych województw, którzy dotąd takie testy kupowali z drugiej ręki) olała test, bo założyli że i tak kolekcja ruszy, i mamy efekt.
« Ostatnia zmiana: So, 18 Styczeń 2020, 09:50:47 wysłana przez ramirez82 »

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1178 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 09:53:41 »
No.. niech Ci będzie.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1179 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 11:00:18 »
Od Bazyla na allegro :D

Exactly. :) Trzeba było brać w kwietniu i maju jak były. :) Osobiście (jak już pisałem) sprzedałem wszystkie dostępne tomy jakie miałem. Nie zostawiłem dla siebie ani jednego, bo liczyłem jak wszyscy, że będzie restart. A jego ciągle nie ma. To też był problem - cwaniaki z innych województw nie chciały kupować na Allegro, bo liczyły na restart. Tylko tego restartu nie ma i wszyscy się przeliczyliśmy. Został tylko @ramirez82 z Oryginalną Sagą Klonów. :D

I tu ja się ciągle zastanawiam - czy to jest wina tego, że wykupiłem większość numerów z Gdańska, ale wobec tego nie miał kto tego wykupywać w Zamościu i Lublinie i naprawdę mniej się sprzedało ogólnie sztuk, niż przy testach Conana i Transformers, gdzie robiłem dokładnie tak samo? Czy tez naprawdę licencjonodawca przyblokował polski oddział Hachette. Co jest niezrozumiałe, bo hiszpańska i protugalska edycja spokojnie wyszły do końca.

Jasne - sprzedaż Kolekcji spada, a start Transformersów był gorszym wyborem niż Deadpool, X-Men, Spider-Man czy Dredd. Ale przecież Hachette nie urywa tej Kolekcji mimo wszystko. Żadnej nie urywa. Pytaniem jest, czy kierownictwo nie zniechęciło się w ogóle do kolekcji komiksowych. Mają dość kopania się z koniem, kłód rzucanych pod nogi i postanowili dać sobie spokój, po tych 8 latach. To by było naprawdę smutne, bo przecież np. ja spokojnie mogę kupować i Kolekcję Spider-Mana i komiksy innych wydawnictw. Tak ostra walka psuje tylko rynek ze szkodą dla klientów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1180 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 11:07:05 »
...start Transformersów był gorszym wyborem niż Deadpool, X-Men, Spider-Man czy Dredd.

No nie, na pewno nie gorszy niż Dredd. Jednak dzięki serii blockbusterow, Transformers jest bardziej znaną marką. Z Dreddem to podejrzewam, Studio Lain i Ongrys polecili do Hachette, Panini, Rebellion, czy kogo tam się dało na skargę i rzucili kłody pod nogi naszego Hachette  ;D
« Ostatnia zmiana: So, 18 Styczeń 2020, 11:09:37 wysłana przez ramirez82 »

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1181 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 11:11:54 »
Biedne Hachette, niszczone z każdej strony, a oni chcieli jedynie uratować komiksowy rynek w Polsce. :(
Piękno jest w oczach patrzącego.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1182 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 11:33:07 »
Ja jestem fanem Spider-Mana i cieszyłbym się gdyby kolekcja była. A tak będę musiał uzupełnić pajączka o wydania egmontu. Ja liczyłem też jak pisałem wcześniej o dokończenie historii Marvel Knight Spider-Man. No cóż   
tak bywa. :'(

Offline adamarluk

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1183 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 12:06:49 »
Bazyliszek naprawdę uważa, że jego decyzje zakupowe miały wpływ na test kolekcji??? ;D :-\ ;D :-\ ;D :-\
Niemożliwe

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1184 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 12:28:14 »
A może poskutkowałaby petycja do Hachette? Jeśli wielu osób chciałoby aby kolekcja się ukazała? Jeśli to by nic nie dało to już byśmy dali spokój? Byłby to dobry pomysł? Tak zrobiono z WKKM i udało się wtedy przedłużyć kolekcję za pierwszym razem???