Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 314668 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1155 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 12:08:58 »
Pewnie TK jest teraz z siebie bardzo zadowolony  :D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline batitt

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1156 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 12:11:35 »
Osobiście wole przedłużenie SM niż start pająka i po 20 tomach urwanie z powodu słabej sprzedaży.
A przy okazji jak to jest, wydaje się że test sprzedał się raczej dobrze skoro tyle osób szuka pierwszych czterech tomów.

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1157 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 13:21:15 »
Kolekcje przemijają razem z kioskami. Kupić nie bardzo jest gdzie a prenumerata w tym wykonaniu tylko dla desperatów. Najwyraźniej ten etap komiksowego życia mamy już za sobą.

Dlatego ostatnio BOK odpisał, że szukają nowego sposobu dystrybucji. Tylko co zostało ;)

Pewnie TK jest teraz z siebie bardzo zadowolony  :D

Temat normalnie dla TVN xD
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1158 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 13:32:09 »
Mam sugestie do Adminów, może tak pokasować te ostanie komentarze odnośnie tego, ze kolekcji nie będzie, bo jak Bazyl wróci z roboty to gotów sobie coś zrobić, albo co gorsza komuś  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1159 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 14:18:46 »
A przy okazji jak to jest, wydaje się że test sprzedał się raczej dobrze skoro tyle osób szuka pierwszych czterech tomów.
W testach chodzi o to, żeby kupować komiksy w trakcie trwania testu a nie później. Niesprzedany nakład - jak każda prasa - został wycofany w rynku i prawdopodobnie poszedł na przemiał.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1160 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 14:24:23 »
Tak, tylko jak test był tylko w dwóch województwach to jak ktoś miał nabyć te 4 tomy?

Offline Voitas

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1161 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 14:26:50 »
Od Bazyla na allegro :D

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1162 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 14:35:01 »
A Bazyliszek będzie miał jeszcze na sprzedaż te tomy? To bym kupił za rozsądną cenę. :)

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1163 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 14:37:04 »
okładkowa 2x  :) a jak przeczyta, że nie będzie kolekcji to i 10x  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1164 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 14:40:20 »
To lepiej, żeby nie przeczytał! :D

Offline Teli

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1165 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 14:44:02 »
W testach chodzi o to, żeby kupować komiksy w trakcie trwania testu a nie później. Niesprzedany nakład - jak każda prasa - został wycofany w rynku i prawdopodobnie poszedł na przemiał.

Poszedł nie poszedł. Nie wiadomo... o ile rozważają puszczenie kolekcji ponownie to pewnie zalega gdzieś na magazynie żeby w odpowiednim momencie pójść w świat. Bodajże przy transformerach egzemplarze testowe wróciły do niektórych kiosków chwilę przed oficjalnym startem.

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1166 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 16:28:54 »
Żal tych ludzi z Hachette Polska.. Wypuszczają takich Transformersów o słabym zainteresowaniu i niedowierzanie, że sprzedaż słaba.. A odpuszczają i nie wierzą w siłę postaci jaką jest Człowiek Pająk i w to, że jest moda na klasykę.. Idioci.
Tak samo analizowanie wszystkiego na podstawie WKKM i SM gdzie 2% ludzi chciało zbierać dla panoramy a pozostałe 98% kupowało wybiórczo ze względu na POSTAĆ i historię.
Ja wiem, że jest trochę osób która uwielbia komiks sam w sobie i zbiera pewnie wszystko co wychodzi ale i tak znaczna większość zapewne ogranicza się do danych, ulubionych postaci.
Pierdzielenie o przesyceniu rynku jakby raptem wszyscy kupowali wszystko po kolei.. do tego wg mnie biednego rynku gdzie dosłownie olano postać Spider-mana (oszczędzę sobie rozpiski)...

Jeśli rezygnacja z wypuszczenia kolekcji Spider-mana stała się faktem, to jest mi bardzo szkoda. I nie piszę tego posta głównie ze złości na zaistniały fakt, ale przede wszystkim ogromnego rozczarowania z niedowierzaniem.
Można te kolekcje lubić lub nie ale była to jedyna nadzieja na pojawienie się "dobrego komiksu" z postacią Spider-mana w Polsce.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1167 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 16:38:07 »
E tam Pawlik, czytaj Slotta ;D a tak serio rzeczywiście szkoda ale podchodzę do tego ze spokojem. Po chwilowym przypływie patriotyzmu znów przerzuciłem się na wydania angielskie. Tak jest wygodniej. Może i koszt większy ale za to nie denerwuje się czy jakaś seria ruszy lub czy wydawca nie urwie serii z dnia na dzień. Paradoks polega na tym, że pod względem listy tytułów ta kolekcja jest najlepiej przemyślana. Mało tego, rzucenie się na Pająka McFarlene'a Egmontu pokazuje, że w Polsce jest apetyt na Spider-Mana. Wielka szkoda. Co do Transformers zgadzam się, że to nisza niszy. Hachette się boi wejść w klasycznego Pająka, Egmont się boi, widać szczęście Parkera w Polsce działa wyjątkowo dobrze.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1168 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 16:51:06 »
Cytuj
Wypuszczają takich Transformersów o słabym zainteresowaniu i niedowierzanie, że sprzedaż słaba.. A odpuszczają i nie wierzą w siłę postaci jaką jest Człowiek Pająk

Co prawda ja akurat Transformers kupowałem do 24 tomu, ale sam fakt, że to wypuścili, a Pająka nie, jest dla mnie dość zaskakujący.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1169 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 20:28:06 »
Gdyż Hachette to korpo - i jeśli góra (gdybam oczywiście) ustaliła poziom ruszenia kolekcji z Spiderem na 10x wyższy od Transformersów (bo licencja była 10x droższa) to nie ma przeproś - test nie przekroczył poprzeczki, więc nie wydają. W korpo mogą się nie bawić w niuanse :)