Autor Wątek: Kolekcja Spider-Mana  (Przeczytany 315496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martin Eden

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1050 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 10:51:37 »
Brałbym w tych cenach, ale mniej i tylko pewniaki, bo odpadłaby opcja "sprawdzę i puszczę dalej", co dla wydawcy może być atrakcyjniejsze, bo mniej produktu na rynku wtórnym :)

Offline Cringer

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1051 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 11:37:57 »
Kolekcje to i tak żyje tylko z prenumeraty.

Offline U.F.O

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1052 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:22:03 »
A tu nagle wychodzi kolekcja pajęczaka w tomach po 350str za 80zl co 2tyg! Jakaś pionierska kolekcja, nie wiadomo czemu wypuszczona testowo akurat na nasz rynek ;D

Offline vision2001

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1053 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 13:27:21 »
To ja odpowiem, że za drogo. Wole zainwestować w zbiorcze wydania oryginalne za taką kasę.
W oryginałach cenowo może niejednokrotnie wyjść nawet taniej niż w kolekcji (szczególnie grubasy w miękkiej oprawie po okładkowe $35).

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1054 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 15:44:14 »
Tak sobie przeczytałem odpowiedzi nowe i dalej to narzekanie... Dla mnie sprawa wygląda tak: Być może większość tutaj kolekcjonuje dużo więcej tytułów niż sam Spider-man i być może dla tych ludzi jest czym powybrzydzać i ponarzekać. Ja, jako fan i osoba ograniczająca się w komiksach tylko do tej postaci mam ogromny niedosyt komiksów.. Ogólnie jeśli porównać do takiego Batmana to totalna bieda.. Nie będę już narzekał na konkretne wydawnictwa i w ogóle. Ale właśnie ze względu na to, że tak olano tą postać na naszym rynku to jak najbardziej chcę tej kolekcji. I mam gdzieś że to niechronologicznie, że wyrywkowe historie.. Nie mam 5 lat by nie umieć sobie chronologicznie tego poukładać i wolę mieć te kilka tych wyrywkowych historii ale MIEĆ niż marzyć, że jakiś dobrodzieja weźmie się za wydawanie takich klasyków a prawda taka, że przez najbliższe lata nic się takiego nie zapowiada.
Zgodzę się tylko z tym, że mogli by to ładniej wydać. I jeśli by tak było, to owszem, jestem w stanie wydać dychę więcej za tom.

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1055 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 15:58:44 »
Jako tak ogromny fan nie mozesz zamowic oryginalow? Kompletne, poukladane, w wiekszosci lepiej wydane i MIALBYS juz teraz i to pewne, a nie gdybane.

Online Szekak

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1056 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 16:12:31 »
Polskie wydania to jednak polskie wydania, duża różnica.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1057 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 16:14:59 »
Być może, ale sytuacja wygląda tak, że albo może mieć po amerykańsku albo w ogóle.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1058 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 16:18:13 »
Mówię o Polskich wydaniach i o naszym rynku to po pierwsze.
I skąd wiesz, że oryginalnych (może nie wszystkich zaraz) nie czytałem? To po drugie.
I może po prostu w osobistej kolekcji wolę mieć Polskie wydania to po trzecie.
Dziękuję, pozdrawiam.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1059 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 16:25:30 »
To kup polskie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1060 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 16:41:20 »
Dzięki!! Genialny jesteś!
...

John

  • Gość
Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1061 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 16:59:17 »
Tutaj sami geniusze i eksperci od wszystkiego ;D

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1062 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 17:13:31 »
Mówię o Polskich wydaniach i o naszym rynku to po pierwsze.
A ja o komiksach, bo to forum o komiksach, a nie (tylko) komiksach na polskim rynku. Napisałeś, że jesteś fanem komiksów o Spider-Mana, a nie tylko polskich wydań komiksów o Spider Manie.

I skąd wiesz, że oryginalnych (może nie wszystkich zaraz) nie czytałem? To po drugie.
Nigdzie nie napisałem (ani Ty!) o czytaniu, a o posiadaniu, bo napisałeś:
wolę mieć te kilka tych wyrywkowych historii ale MIEĆ niż marzyć
I założyłem, że nie masz, bo tak napisałeś. Rozumiem, że pisząc MIEĆ miałeś na myśli CZYTAĆ, tak?

I może po prostu w osobistej kolekcji wolę mieć Polskie wydania to po trzecie.
Jasne, rozumiem, ale mając wybór: mieć wyimaginowane polskie wydanie, a realne angielskie, to ja jako fan, wolałbym oryginał, bo wolę mieć (...) niż marzyć.

Dziękuję, pozdrawiam.
Ależ, nie ma za co kolego! Polecam się na przyszłość! Niestety nie pozdrawiam, bo to tylko w mailach u mnie występuję :'(

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1063 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 18:22:00 »
Jako tak ogromny fan nie mozesz zamowic oryginalow? Kompletne, poukladane, w wiekszosci lepiej wydane i MIALBYS juz teraz i to pewne, a nie gdybane.

Tak, bo po co wydawać w ogóle komiksy po polsku - wszystko przecież można kupić w oryginalne. Wielu z nas, o ile nie każdy czyta komiksy po angielsku, wielu ma wydania zbiorcze, zeszyty i co tam jeszcze na swoich półkach, nie mówiąc już o wydaniach online, a mimo to domagamy się pewnych tytułów w języku polskim. W przypadku Spider-Mana rzeczywiście od lat panuje straszna bieda a jedyną dobrą serią, która można czytać jest tak naprawdę Ultimate plus jakieś pojedyncze strzały, które ukazywały/ukażą się w kolekcjach. W pełni podzielam to rozżalenie. Natomiast co do zaklęć "nie będę kupował kolekcji" to jest to zaklinanie rzeczywistości. Najpierw wiele osób tak ostro się deklaruje, a potem czyta się na forum "kurde w moim empiku nie było nowego numeru, gdzie dostać?" :)
Zgadzam się więc z Pawlikiem, że kolekcja lepsza jest niż nic, a kto nie jest zainteresowany nie będzie kupował, więc w czym problem?

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Spider-Mana
« Odpowiedź #1064 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 18:25:33 »
Hahahaha! Przynajmniej teraz już wiem skąd użytkownik Murazor ma taki avatar jaki ma. Pasuje idealnie.
To nie pozdrawiam, hej ;)