Autor Wątek: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów  (Przeczytany 54547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #30 dnia: So, 26 Luty 2022, 15:59:03 »
@LukCook Zazdroszczę ;)

Byłem w markecie i niestety tylko połowa tomów była, podobno jak dostali to były wszystkie, ale tylko to zostało. Może to kwestia tego, że stand postawiony od razu przy wejściu, a może tzw. poczta pantoflowa tak silna (dopytując o dostępność dowiedziałem się, że ludzie z tym samym pytaniem przychodzą...) ;) W każdym razie żeby to się im opłacało to nakład nie może być mały, tych marketów aż tylu nie ma żeby wszystko puścili od razu, także jestem pewien że znów będą wszystkie dostępne (a tam gdzie w ogóle nie ma jeszcze to od wtorku na pewno będą).

Warto zaznaczyć, że użyty w tych wydaniach papier to nie jest kreda. Z racji wielu dubli jest teraz jedna z niewielu okazji aby porównać wydania tych samych komiksów superhero na kredzie i tym offsecie - tym bardziej że na forum swego czasu były głosy że lepiej byłoby wydawać komiksy na offsecie.
Komiksy są klejone, zresztą czego się spodziewać w tej cenie, tragedii nie ma, ale kiedyś się to rozleci na pewno :P
Co jeszcze... oprawa miękka ze skrzydełkami, papier raczej cienki (tomy "ładnie" się gniotą), grubość - chyba wszystkie starają się żeby równe 240 stron było (jest numeracja stron). A, w stopce pojawiają się też inne nazwiska znane z poprzedniej/poprzednich kolekcji kioskowych (np. Marvel Arek ;) ).

Z tego co kupiłem - w Venomie przekrój całkiem ciekawy, chyba wszystko było w Semicach więc wiadomo czego się spodziewać, generalnie jako całość zbiór dobry, bo widać jak ewoluował wygląd postaci z ręki kolejnych rysowników. Mysterio starsze i nowsze historie, można ocenić użyty papier dzięki temu - starsze na offsecie wyglądają dobrze, nowsze z użytymi gradientami (kolory) już gorzej, gorzej w zestawieniu z ewentualną kredą, bo ogólnie jest ok. Ultron jak Mysterio. No i wziąłem też Magneto - dlaczego tych zeszytów Jima Lee nie ma w zbiorze Visionaries :(

Offline Hobgoblin

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #31 dnia: So, 26 Luty 2022, 16:31:42 »
Same skladaki, ale inicjatywa Bardzo Dobra! Trzeba brać wszystko bo panorama.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #32 dnia: So, 26 Luty 2022, 16:49:41 »
Chciałem wziąć wszystko, ale zabrakło Thora i Deadpoola.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #33 dnia: So, 26 Luty 2022, 18:24:17 »
Byłem w lubelskim Carrefour i jeszcze nie mieli komiksów na stanie.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #34 dnia: So, 26 Luty 2022, 18:33:06 »
To jest bardzo istotna wiadomość, bo tak myślałem nad lubelskim Carefourem na Al. Witosa, choć mam do niego ze 30 km teraz.

Czyli na dziś jest w stolycy, a gdzie indziej trudniej. Dobrze wiedzieć.

Wrzucacie tak apetyczne fotki, że mimo iż część materiału już mam, nabieram ochoty na całość. 140 zł za 2400 stron komiksu to nie jest tak dużo. Tym bardziej, że tyle dałem za cieńszych Dr Strange czy Spectacular Spider-Man.

Wolverine jest ok, bo to oznacza, że dostaniemy kolejne 6 zeszytów z volume 3. Razem z tomem Rucki, Get Mystique i Old Man Logan robi się z tego stosik zeszytów tej serii - i dobrze. Jeśli Mucha wznowi Wroga Publicznego, będzie już bardzo dobrze.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #35 dnia: So, 26 Luty 2022, 19:18:05 »
W Gdańsku w Carrefour na Morenie mają, ale też już nie ma kompletu. Jakby ktoś szukał, to część stoi przy wejściu, część na dziale z książkami.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #36 dnia: So, 26 Luty 2022, 19:20:09 »
He he - Morena. Fajny tamten Carefour jest - często chodziłem. Znaczy najpierw do Auchana przy Alfie, potem przystanek dalej na Morenę.

Offline eyesore

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #37 dnia: So, 26 Luty 2022, 19:30:46 »
Niestety w Carrefourze w poznańskiej Pestce ani widu ani słychu. Zapytawszy kogoś z obługi to nic nie wiedzieli :( Chyba że umieścili to w jakimś miejscu żeby nikt tego nie znalazł.
Właśnie  wróciłem z Pestki, w kartonach, skitrane w dziale z książkami, leżały jeszcze nie wyciągnięte, tomu 3,6 i 9 (na wózku zakupowym więc chyba dopiero wytargali z magazynu).
Wydanie mocno budżetowe, jak ktoś czyta pozycje z Marvela to w większości są to duble mniej lub bardziej, mimo wszystko za taka cenę warto kupić. Może Panini przekona się i będzie więcej takich kolekcji wrzucać.
BTW widziałem że jest to kolekcja Panini Family, na okładce z tyłu Deadpool kontra Deadpool, trochę śmieszne zważywszy na zawartość.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #38 dnia: So, 26 Luty 2022, 20:04:08 »
Jeżeli ktoś zamierza wybrać się dzisiaj do Carrefoura, to w apce macie kupon -10% na zakupy powyżej 80 zł ;) Ważny tylko dzisiaj.

Dzięki za pro-tipa, skorzystałem - wziąłem tylko 6, ale akurat starczyło na osiągnięcie progu, więc na szybko założyłem konto i wykorzystałem kupon :)
« Ostatnia zmiana: So, 26 Luty 2022, 21:07:50 wysłana przez Jaxx »

Offline Voitas

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #39 dnia: So, 26 Luty 2022, 20:39:39 »
Gliwice Forum - jest dostępne

Offline szydlo

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #40 dnia: So, 26 Luty 2022, 22:05:17 »
Dziś kolega w Legnicy zakupił cały zestaw. Trzeba było tylko Panią ładnie prosić o to, jeszcze nie wystawili bo standu nie otrzymali. Na FB ktoś zgłosił ze są pomyłki w wydaniu tego okładka X a zawartość Y.


Offline Kandor

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #41 dnia: So, 26 Luty 2022, 23:08:21 »
Oficjalna nazwa kolekcji to: WIELKIE POJEDYNKI KOLEKCJA. Konin - Galeria nad Jeziorem: wyłożone są nr 3, 6 i 8. Byłem dziś (sobota) o 21:00. Będę sprawdzał co jakiś czas czy coś dorzucą, ale jeśli ktoś jest z tych okolic i byłby tej lokalizacji w najbliższych dniach, to proszę o aktualizację. Komiksów jest sporo (po 25-30 egzemplarzy każdego numeru, stan pod koniec dnia), ale pewien problem stanowiło wybranie sobie egzemplarzy z jak najmniej obtartymi skrajami grzbietu (sporo egzemplarzy ma już tę wadę). Jak komiksy trafią na internety (np. Allegro), to stan egzemplarzy będzie większym problemem, a nie cena (chociaż wiecie jak jest). Prosiłbym też co jakiś czas o aktualizację jak wygląda sprawa w sklepach w Poznaniu, z góry Wielkie Dzięki. Jak coś będę wiedział/wyszukam/poszperam to dam znać. Też miałem zagadać, ale już taka pora była, że nie miałem serca obsługi męczyć, poza tym jak mają coś na magazynie, to będą to eksponować na półkach po weekendzie.
« Ostatnia zmiana: So, 26 Luty 2022, 23:10:52 wysłana przez Kandor »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #42 dnia: So, 26 Luty 2022, 23:15:50 »
A w Poznaniu to nie ma przypadkiem Carefoura przy Galerii Plaza?

Offline Kandor

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #43 dnia: So, 26 Luty 2022, 23:38:12 »
A w Poznaniu to nie ma przypadkiem Carefoura przy Galerii Plaza?
Co prawda nie byłem w tamtej okolicy od ponad dekady, kiedyś mieszkałem na ul. Kosmonautów (kręcę się obecnie w okolicach Dworca Głównego), ale kolega eyesore pisał o dostępności w PESTCE. To jest właśnie TO, poprawcie jeśli się mylę :-) EDIT: Poznań Plaza i Galeria Pestka są obok siebie, Carrefour jest w Pestce. No, tak to chyba jakoś wygląda:-) Pamiętam, że tam albo się podjeżdzało Pestką (Poznańskim Szybkim Tramwajem) , albo szło wzdłuż jej torów. Ja tam głównie do kina chodziłem.

A STARY BROWAR - tam ktoś był? Dajcie znać czy są komiksy. Tam mam blisko :-)
« Ostatnia zmiana: So, 26 Luty 2022, 23:51:09 wysłana przez Kandor »

Offline eyesore

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #44 dnia: So, 26 Luty 2022, 23:54:31 »
Co prawda nie byłem w tamtej okolicy od ponad dekady, kiedyś mieszkałem na ul. Kosmonautów (kręcę się obecnie w okolicach Dworca Głównego), ale kolega eyesore pisał o dostępności w PESTCE. To jest właśnie TO, poprawcie jeśli się mylę :-) EDIT: Poznań Plaza i Galeria Pestka są obok siebie, Carrefour jest w Pestce. No, tak to chyba jakoś wygląda:-) Pamiętam, że tam albo się podjeżdzało Pestką (Poznańskim Szybkim Tramwajem) , albo szło wzdłuż jej torów. Ja tam głównie do kina chodziłem.

A STARY BROWAR - tam ktoś był? Dajcie znać czy są komiksy. Tam mam blisko :-)
W starym browarze jest mały sklep więc wątpię, myślę że jak start kolekcji jest 01.03 to będą stendy w wszystkich dużych sklepach wystawione,  m. in. w Pestce, dziś już były tam 3 części dostępne.