Autor Wątek: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów  (Przeczytany 54981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 25 Luty 2022, 22:55:12 »
Ile mniej więcej stron liczą te tomy ?
Coś koło 200 kilku stron na tom. Nie sprawdzałem dokładnie, ale jest wstęp i spis treści. Okładki są (o ile są) najczęściej wrzucone kilka na jednej stronie w pomniejszeniu na koniec albumu.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 25 Luty 2022, 23:02:55 »
Z pierwszego zdjęcia można odczytać "240 stron przygód!".

Offline Darth_Simon

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 25 Luty 2022, 23:03:37 »
Czyli wychodzi super cena jak na budżetowy komiks (nie piszę tu o jakości historii bo większości nie kojarzę).

Z tego co widzę to Ci X-men to chyba to samo co było w Tm-Semic na początku 1995 roku (Chris Claremont i Jim Lee) i nie było potem innego wydania w Polsce.

Venom vs Spider to chyba różne pojedynki tych dwóch na przestrzenie lat, które wychodziły w Tm-Semic.

Chyba warte swojej ceny (bo pewnie lepsze wydanie niż stare Semici)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline xanar

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 25 Luty 2022, 23:12:56 »
Ależ składaki, ale pewnie dobre bo tanie, połowę tego to jakiś paździerz z lat 60-tych  :)

Venom vs Spider - będziesz miał to wszystko w Egmontowych epicach, jak wyda.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Tymon Nadany

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #19 dnia: So, 26 Luty 2022, 07:04:26 »
W tomie o Venomie brak amazinga 361 czyli team przeciwko Carnage jest okrojony. Nie mam żadnego carrefoura w promieniu 100 km. A na allegro pojawiły się już 2 tomy w 4 krosnem przebitce ciekawe czy ktoś kupi.
« Ostatnia zmiana: So, 26 Luty 2022, 07:38:19 wysłana przez Tymon Nadany »

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #20 dnia: So, 26 Luty 2022, 08:19:16 »
Jeżeli ktoś zamierza wybrać się dzisiaj do Carrefoura, to w apce macie kupon -10% na zakupy powyżej 80 zł ;) Ważny tylko dzisiaj.

Online Klima

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #21 dnia: So, 26 Luty 2022, 08:35:27 »
Niestety w Carrefourze w poznańskiej Pestce ani widu ani słychu. Zapytawszy kogoś z obługi to nic nie wiedzieli :( Chyba że umieścili to w jakimś miejscu żeby nikt tego nie znalazł.

Offline emedzi 12

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #22 dnia: So, 26 Luty 2022, 08:55:46 »
Kolekcja jest zapowiedziana w gazetce Carrefoura, która obejmuje okres od 1 do 12 marca, może zatem dopiero pierwszego pojawi się w większej ilości sklepów i może wtedy jest właśnie jakaś minimalna szansa na pojawienie się w sprzedaży online.
« Ostatnia zmiana: So, 26 Luty 2022, 09:01:56 wysłana przez emedzi 12 »

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #23 dnia: So, 26 Luty 2022, 09:37:59 »
No i kolejny raz wydano ASM #300. Przejrzałem to tłumaczenie, jest to robota Marka Starosty (tak jak poprzednie 3), ale nie został on wspomniany. Jest tylko Michał Toński.

10 : Iron Man kontra Whiplash
 Tales of Suspense (1959) #97-99, Iron Man (1968) #223–224, Iron Man (1998) #8, #28, Iron Man vs Whiplash (2010) #1-4
Użyto tylko 2 stron z ToS #99. Poza tym jest jeszcze Marvel Team-Up #72
« Ostatnia zmiana: So, 26 Luty 2022, 09:57:47 wysłana przez ThePinkFin »

Offline Takesh

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #24 dnia: So, 26 Luty 2022, 10:33:32 »
Czy ktoś jest w stanie podać jakie tomy lub historie są premierowe w Polsce?

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #25 dnia: So, 26 Luty 2022, 11:08:45 »
Co do dubli, to widzę że materiału w tych tomach tak czy inaczej jest więcej niż w wydaniach wcześniejszych. Ultrona fragmenty były w kolekcjach, Strażnicy w całości byli jak już wspomniano, Deadpool pewnie był/będzie w tym Egmontowym komplecie, Magneto na pewno czegoś z tego składaka nie było w ogóle (myślałem że Semicowe zeszyty z vol. 2 były wznowione w tym Visionaries Jim Lee, ale tam tylko z vol. 1...), Mysterio i Wolverine pewnie większość nowa, Venom wycinanka i większość była w Semicach /będzie w Epicach (chociaż i tak fajnie zobaczyć Carnage z tamtych lat w tym nowym wydaniu :) ), z Lokiego oczywiście Loki dublem, Red Skull i Iron Man w większości chyba nowe. Pełne info już jest, więc w zasadzie łatwo sprawdzić dokładniej co było a co jest nowe ;)
Jeszcze nie miałem tych tomów w rękach, może dopiero w tygodniu zajrzę (bo skoro od marca niby mają być oficjalnie na sklepach to może ich jeszcze nie być, logiczne).

Odnośnie innych podobnych inicjatyw - sprawdziłem na tej francuskiej stronie i z tego co piszą to co u nas jest to druga kolekcja w takim formacie jaka u nich była, pierwsza zawierała takie tomy, druga to ta co jest u nas, a jest też trzecia, częściowe duble, ale jak to zwykle przy tanich komiksach - popieram inicjatywę :)
Była też jakaś kolekcja w mniejszym formacie (nie widzę dedykowanej jej strony) i późniejsza twardookładkowa w cenie dwukrotnie wyższej (same duble), nie wiem czy ta była dystrybuowana w marketach, ale o tym to na pewno dyskutowaliśmy ;)
Oprócz kolekcji Marvela były też Star Warsy (chociaż to niby też Marvel), dwie sześciotomowe kolekcje, pierwsza i druga.
Z DC nic nie widzę.

Widzę że jednak niedawno o tym pisaliśmy, słaba pamięć...:
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/wydawnictwa-kontra-kolekcje/msg152968/#msg152968
« Ostatnia zmiana: So, 26 Luty 2022, 11:14:15 wysłana przez Piterrini »

Offline Crono

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #26 dnia: So, 26 Luty 2022, 12:14:33 »
Ta kolekcja jest dostępna tylko w Carrefour czy też w Carrefour Market?
Edit: Dobra, zgodnie z gazetką chyba w Market nie będzie.
Widział to już ktoś na Śląsku?
« Ostatnia zmiana: So, 26 Luty 2022, 13:25:27 wysłana przez Crono »

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #27 dnia: So, 26 Luty 2022, 13:31:19 »
Wolverine to tom dla mnie ale pewnie wezmę coś jeszcze gdy tylko trafię do C

Online LukCook

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #28 dnia: So, 26 Luty 2022, 13:48:40 »
Carrefour w Sadyba Best Mall w Warszawie - dostępna cała kolekcja:



\

I już w swoim nowym domu  8) :


Offline Voitas

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #29 dnia: So, 26 Luty 2022, 14:09:24 »
W Gliwicach w Arenie nie widziałem.