Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 152965 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #75 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 12:09:14 »
W kolekcjach często druk jest lepszy od Egmontu. I co teraz? :) Mogę zrobić porównanie jak wyjdzie Runaways w SBM.
Trzy grubasy od E zmieszczą się w jednym tomiku kolekcji..?? :)

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #76 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 12:12:52 »
Wyjdzie pierwszy pojedynczy tom. Nie wiem o co ci chodzi  :)

Offline Penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 12:28:55 »
Jestem fanem dobrze wydanego komiksu to takie złe?
W przypadku wkkm ja jako esteta nie mogę sobie pozwolić na komiksy, które mają na brzegach jakieś losowe części panoramy... panowie jak to na półce wygląda ;)
Już nawet nie wspomnę o tym, że wkkm jest pełne historii wyrwanych ze środków większych sag czy runów poszczególnych scenarzystów. (ups jednak wspomniałem)
Podsumowując Twoją wypowiedź, KOLEKCJA komiksów Marvela jest źle wydana ponieważ jest wydana jako KOLEKCJA?

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #78 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 13:48:19 »
Podsumowując Twoją wypowiedź, KOLEKCJA komiksów Marvela jest źle wydana ponieważ jest wydana jako KOLEKCJA?

TAK. Czego nie rozumiesz? ;)
Powinno się natychmiast zakazać wydawania kolekcji, ponieważ ludzie nie kupujący kolekcji uważają, że komiksy w ramach kolekcji są gupie i źle wydawane. Dziękuję za uwagę :)

Offline wonap

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #79 dnia: So, 09 Marzec 2019, 12:18:53 »
czym taniej tym lepiej o ile treść ta sama;) dobre wydania zazwyczaj więcej miejsca zajmują;) i część już muszę gdzieś wywieźć albo się pobudować bo w mieszkaniu ciężko;D

Offline roble

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #80 dnia: So, 09 Marzec 2019, 14:18:53 »
czym taniej tym lepiej o ile treść ta sama;) dobre wydania zazwyczaj więcej miejsca zajmują;) i część już muszę gdzieś wywieźć albo się pobudować bo w mieszkaniu ciężko;D

ja tak zrobilem, 250m przestrzeni, teraz dwa pokoje puste stoja i moglbym bibloteke stwozyc w jednym.. :)

Offline [robak]

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 11:16:19 »
Majowi Spider-Man i Staruszek Logan to historie, które można łyknąć bez znajomości wszelakich innych pozycji z tymi bohaterami?

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 11:28:36 »
Moim zdaniem oba się nadają. W Spider-manie niby jest nawiązanie do Ostatnich łowów Kravena, ale to też nie jest jakoś bardzo istotne. To pierwsze numery nowej wówczas serii, i na pewno z założenia miały przyciągnąć nowych czytelników. Staruszek Logan to alternatywna historia postapo, choć są rożne smaczki dla marvelowskich wyjadaczy. Jeśli nie znasz żadnych komiksów z tymi bohaterami, a chcesz od czegoś zacząć, to warto spróbować.

Offline Mateusz

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 11:18:01 »
Dyskusję dotyczącą potencjalnych omnibusów na naszym rynku przeniosłem do tematu: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/ceny-i-naklady-komiksow-wydawanych-w-polsce/225/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline mack3

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 18:56:29 »
Majowi Spider-Man i Staruszek Logan to historie, które można łyknąć bez znajomości wszelakich innych pozycji z tymi bohaterami?
Historię "Torment" (część Spider-mana) rzeczywiście można czytać bez znajomości "Ostatnich Łowów Kravena", ale jednak znajomość OŁK wydatnie uzupełnia odbiór historii...

BTW Dla mnie OŁK zjada całego McFarlane'a (z Marvel Classic) na śniadanie, więc jeśli jeszcze nie znasz to osobiście polecam się zapoznać z tą historią w pierwszej kolejności (Tm-Semic 1-3/94 lub WKKM 10; osobiście wolę przekład Arka Wróbewskiego z TM-Semic)

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #85 dnia: So, 23 Marzec 2019, 21:34:25 »
Wstępniaki Kamila Śmiałkowskiego w Klasyce zawsze mnie śmieszą. Jak poważnym tonem w "Rękawicy Nieskończoności" pisze, że "kilka lat temu zaczęto systematycznie na większą skalę wydawać równolegle wiele marvelowskich serii (...) to początkiem tej edycji był start tak zwanego Marvel Now". Cały ten wstępniak jest tylko historią egmontowego Marvela. I to mimo tego, że wspomina Wojnę Kree-Skrull, Tajne Wojny i Warlocka i Śmierć Kapitana Marvela, które własnie Hachette wydało. Jakby cenzura mu zakazywała wspomnieć choć słowem konkurencję.

To już nie mogę się doczekać, co on napisze przy Old Man Logan. Pewnie o tym jak po wielu latach to właśnie teraz polscy czytelnicy mogą się zapoznać ze świetnym dziełem Marka Millara. :) :D

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #86 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:09:04 »
To wyobraź sobie jakby wyglądały wstępniaki twojego autorstwa, peany na cześć WKKM...

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #87 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:39:41 »
Wstępniaki Kamila Śmiałkowskiego w Klasyce zawsze mnie śmieszą. Jak poważnym tonem w "Rękawicy Nieskończoności" pisze, że "kilka lat temu zaczęto systematycznie na większą skalę wydawać równolegle wiele marvelowskich serii (...) to początkiem tej edycji był start tak zwanego Marvel Now". Cały ten wstępniak jest tylko historią egmontowego Marvela. I to mimo tego, że wspomina Wojnę Kree-Skrull, Tajne Wojny i Warlocka i Śmierć Kapitana Marvela, które własnie Hachette wydało. Jakby cenzura mu zakazywała wspomnieć choć słowem konkurencję.

To już nie mogę się doczekać, co on napisze przy Old Man Logan. Pewnie o tym jak po wielu latach to właśnie teraz polscy czytelnicy mogą się zapoznać ze świetnym dziełem Marka Millara. :) :D

Pomyśl chwilę, czy w WKKM napisali ci, że przykładowo: Tajna Wojna, Ród M, Wojna domowa itd. była wydana wcześniej przez Muchę a  Diabeł Stróż przez Egmont
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #88 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:42:20 »
To ja bym albo pisał o wszystkich polskich wydaniach w temacie np. Kosmosu Marvela, albo w ogóle pomijał poprzednie pozycje i skupił się tylko na tej jednej. Takie mówienie o wszystkich tytułach i wymienianie tylko swojego wydawcy śmiesznie wygląda. I jeszcze to, że to dopiero Marvel Now z 2015 zapoczątkował wiele marvelowskich serii, to dla mnie przekłamanie.

@xanar
Nie, ale wstępniaki Hachette skupiają się tylko na tytule i samej Kolekcji. A tu p. Kamil Śmiałkowski omawia więcej. I dziwnie/śmiesznie mi się czyta tak skonstruowany tekst, chwalący jedne wydarzenia wydawniczego komiksowa a jednocześnie omijający te z konkurencyjnego wydawnictwa, choć te egmontowe wynikają z tych hachettowych.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Marzec 2019, 22:45:17 wysłana przez Bazyliszek »

Offline ThePinkFin

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #89 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:45:32 »
Pomyśl chwilę, czy w WKKM napisali ci, że przykładowo: Tajna Wojna, Ród M, Wojna domowa itd. była wydana wcześniej przez Muchę a  Diabeł Stróż przez Egmont
Tak i nie. Były polecanki, które oczywiście są subtelne.