Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 152960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #375 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 10:36:48 »
Jesli Uncanny Xmen Brubakera ci nie podeszlo to nie widze sensu abys na sile kupowal Preludium do Wojny Krolow. Do "ziemskich" przygod Xmen niewiele ta historia wnosi, duzo wiecej do Kosmosu Marvela.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #376 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 13:29:00 »
TK nie mówił  o konkretnym scenarzyście. Równie dobrze mogą sięgnąć po inne runy lub jakieś miniserii, a tych było naprawdę sporo i to na poziomie. Ja osobiście obstawiam wznowienie "Diabła stróża" (bleee).

No właśnie, że mówił.
Padło konkretne pytanie o kontynuację Daredevila Bendisa i Brubakera, i wymieniono Runy Digla i Soula - TK mówił, by nie pytać "kiedy wydacie konkretne tytuły" więc pytanie było sformuowane w taki sposób "czy wasze myśli krążą wokół Daredevila po Brubakerze, a więc o Digla i Soula".
TK uśmiechnął się i powiedział, że mu się podobało takie postawienie pytanie i odpowiedział ze śmiechem, że "jego myśli krążą" wokół tych pozycji.

Jak napisałem wcześniej, wiem bo byłem tam (i też kilka pytań zadałem), a w przyszłym roku znowu się wybieram ;)

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #377 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 14:04:50 »
No właśnie, że mówił.
Padło konkretne pytanie o kontynuację Daredevila Bendisa i Brubakera, i wymieniono Runy Digla i Soula - TK mówił, by nie pytać "kiedy wydacie konkretne tytuły" więc pytanie było sformuowane w taki sposób "czy wasze myśli krążą wokół Daredevila po Brubakerze, a więc o Digla i Soula".
TK uśmiechnął się i powiedział, że mu się podobało takie postawienie pytanie i odpowiedział ze śmiechem, że "jego myśli krążą" wokół tych pozycji.

Jak napisałem wcześniej, wiem bo byłem tam (i też kilka pytań zadałem), a w przyszłym roku znowu się wybieram ;)

Z nagrania nic takiego nie wynika, ale i tak to nie ma znaczenia, bo to kwestia interpretacji. TK nie wymienił imiennie obu tych runów. Jeżeli po 3 tomie Millera nie zrezygnują z wydawania tytułu, to obstawiam wydanie Born again TMwF i War & Love w osobnych tomach, do tego wznowienie Diabła Stróża tyle że tym razem w jednym tomie.   Czy wydadzą kontynuację po Brubakerze mam już wylane. Czekam tylko na to co dalej z Millerem, bo zastanawiam się czy brać polskie wydanie czy 2 omnibusy. A że tempo wydawania jest zabójcze, to pewnie sobie jeszcze poczekam, chyba że na Pyrkonie padną wreszcie jakieś konkrety, a nie deklaracje o krążących myślach.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #378 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 15:11:15 »
TK nie chciał nic deklarować ani mówić o planach nie z katalogu więc zapytałem go o te myśli. Tyle się od nie dało wyciągnąć apropos Daredevila . :)

Offline Penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #379 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 19:50:32 »
Czy ktoś ma pomysł jakie zeszyty może zawierać lutowe wydanie Wojna Królów - Preludium? Omnibus "Prelude..." zawiera: Collecting SON OF M #1-6, X-MEN: DEADLY GENESIS #1-6, SILENT WAR #1-6, SECRET INVASION: INHUMANS #1-4, GUARDIANS OF THE GALAXY (2008) #1-12, NOVA (2007) #13-22, NOVA: THE ORIGIN OF RICHARD RIDER and WAR OF KINGS SAGA.
Son Of M, Deadly Genesis, Secret Invasion: Inhumans i Strażnicy już wydani w Polsce. Wydanie ma mieć 292 strony to wychodzi max 12 zeszytów.

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #380 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 23:35:35 »
Czy ktoś ma pomysł jakie zeszyty może zawierać lutowe wydanie Wojna Królów - Preludium? Omnibus "Prelude..." zawiera: Collecting SON OF M #1-6, X-MEN: DEADLY GENESIS #1-6, SILENT WAR #1-6, SECRET INVASION: INHUMANS #1-4, GUARDIANS OF THE GALAXY (2008) #1-12, NOVA (2007) #13-22, NOVA: THE ORIGIN OF RICHARD RIDER and WAR OF KINGS SAGA.
Son Of M, Deadly Genesis, Secret Invasion: Inhumans i Strażnicy już wydani w Polsce. Wydanie ma mieć 292 strony to wychodzi max 12 zeszytów.

Była już o tym mowa nie raz. Będzie to raczej takie wydanie:
https://www.goodreads.com/book/show/6396590-war-of-kings

Czyli Collecting: X-Men: Kingbreaker 1-4, Secret Invasion: War of Kings, War of Kings Saga

Plus Egmont dorzuci nam X-Men: Emperor Vulcan 1-5 patrząc na liczbę stron

noniewiem

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #381 dnia: So, 08 Luty 2020, 14:14:24 »
Pytanie o kosmos Marvela, czy dużo stracę omijając Mutantów Brubakera i przechodząc do Wojny Królów po Anihilacji? Opinie widzę, że słabe i czy nie będę miał większych problemów się połapać.

Online parsom

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #382 dnia: So, 22 Luty 2020, 13:37:13 »
Nie wiem gdzie zapytać, bo wątków o Marvelu tu więcej niż to warte, więc zapytam tutaj.
Otóż przedarłem się ostatnio przez początek tomu Marvel Horror i po bzdurach o Spidermanie dotarłem do tych komiksów o wilkołaku, Drakuli itd. I lokuję je w kategorii "takie głupie, że aż fajne". W związku z tym mam pytanie - nikt nie podchodził do wydania u nas tych rzeczy?
I od razu drugie pytanie - czy z Ghost Riderem powstało coś godnego uwagi? Znam go z wersji Ennisa i kilku fragmentów jak ten w Marvel Horror, ale aż nie chce mi się wierzyć, że z postaci z takim potencjałem nie zrobiono niczego z porządnym wykopem.

Online misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #383 dnia: So, 22 Luty 2020, 16:27:30 »
Otóż przedarłem się ostatnio przez początek tomu Marvel Horror i po bzdurach o Spidermanie dotarłem do tych komiksów o wilkołaku, Drakuli itd. I lokuję je w kategorii "takie głupie, że aż fajne". W związku z tym mam pytanie - nikt nie podchodził do wydania u nas tych rzeczy?
To miksy z lat 70-tych. Z tamtego okresu tylko Hachette wydało parę komiksów. Chyba nikt nie wierzy w sukces sprzedażowy takich ramotek.
A Drakulę z rysunkami Gene Colana uwielbiam!

Online gashu

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #384 dnia: So, 22 Luty 2020, 19:04:55 »
I od razu drugie pytanie - czy z Ghost Riderem powstało coś godnego uwagi? Znam go z wersji Ennisa i kilku fragmentów jak ten w Marvel Horror, ale aż nie chce mi się wierzyć, że z postaci z takim potencjałem nie zrobiono niczego z porządnym wykopem.

Mega Marvel z Duchem Zemsty wydany niegdyś przez TM-Semic jest IMO godzien uwagi (Texeira!)...

Offline AntekSocjalny

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #385 dnia: So, 22 Luty 2020, 19:27:47 »
Duch Zemsty z wydań specjalnych też dawał radę

Offline przemo1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #386 dnia: So, 22 Luty 2020, 19:37:57 »
I od razu drugie pytanie - czy z Ghost Riderem powstało coś godnego uwagi? Znam go z wersji Ennisa i kilku fragmentów jak ten w Marvel Horror, ale aż nie chce mi się wierzyć, że z postaci z takim potencjałem nie zrobiono niczego z porządnym wykopem.
O panie, Ghosta jest dużo mega fajnych pozycji.
1) Ghost Rider: Danny Ketch Classic Vol. 1 (trade paperback, 2009; reprints Ghost Rider vol. 3, #1–10)
Ghost Rider: Danny Ketch Classic Vol. 2 (trade paperback, 2010; reprints Ghost Rider vol. 3, #11–20)
Początki nowego wcielenia Ducha Zemsty, czyli Danny Ketch w akcji przeciwko wampirom, ninja, demonom potomkom Lilith, Matki Demonów.
Polskim fragmentem tego vol.1  jest Mega Marvel 2/94 - niestety przycięty bez naprawdę ważnej historii o siostrze Dannego gdzie lejce jako rysownik bierze Texeira, poprzednio tuszujący tylko pierwszego artychę serii, czyli Saltaresa.
2) Świt Synów Nocy - polski Mega Marvel 4/95.
3) Dusze Venoma - polski Spider-man 8-9/94 - team up z Venomem i Spiderem
4) Maski - polski Spider 11/93 - ponownie Spider i Ghost kontra Demogoblin.
5) Ghost Rider/Punisher/Wolverine - Serca ciemności - polskie Wydanie Specjalne 2/95
6) Śmierć w Nowym Orleanie - kolejny team up Ghosta, tym razem z X-men - nr. 8-9/95.
7) Essential Ghost Rider Vol. 1 (trade paperback, 2005; reprints Marvel Spotlight # 5–12, Ghost Rider vol. 2 #1–20 and Daredevil #138)
Essential Ghost Rider Vol. 2 (trade paperback, 2007; reprints Ghost Rider vol. 2 #21–50)
Essential Ghost Rider Vol. 3 (trade paperback, 2009; reprints Ghost Rider vol. 2 #51–65, Avengers #214, Marvel Two-In-One #80)
Essential Ghost Rider Vol. 4 (trade paperback, 2010; reprints Ghost Rider vol. 2 #66–81, Amazing Spider-Man #274 and New Defenders #145 and 146)
A to w formie czarno-białej cała historia drugiego Ghost Ridera, czyli Johnny Blaze w akcji.
Dla uściślenia pierwszym Ghostem był Carter Slade w serii 7 zeszytów z 1967 r.
To tak na początek :)
« Ostatnia zmiana: So, 22 Luty 2020, 19:46:36 wysłana przez przemo1 »

Online parsom

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #387 dnia: So, 22 Luty 2020, 20:01:17 »
Początki nowego wcielenia Ducha Zemsty, czyli Danny Ketch w akcji przeciwko wampirom, ninja, demonom potomkom Lilith, Matki Demonów.

O, to brzmi nieźle, rozejrzę się! Bo tych ze Spidermanem i całą resztą to raczej nie zdzierżę, chcę Ghost Ridera w solowych akcjach.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #388 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 20:04:13 »
Wiadomo coś na temat drugiego tomu Strażników Galaktyki Abnetta? Od wydania pierwszego tomu minęło 5 miesięcy, a w zapowiedziach aż do kwietnia nie ma kolejnego tomu...

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #389 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 20:09:53 »
Na razie cisza, obstawiam, że będzie w pierwszej połowie roku. Jeśli w maju będzie jeden tom Marvel Classic, a w czerwcu dwa, to z zapowiedzianych rzeczy na ten okres został Capitan America 3 i Silver Surfer Parable, i pewnie właśnie drugi tom Strażników.