Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 153058 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #165 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 21:59:18 »
Popieram przedmówców - przerzucenie się w całości na wydania oryginalne rozwiązuje chyba wszystkie problemy. Tu na miejscu i wydawca sobie poradzi i czytelnicy będą co miesiąc mieli rozkminkę z czego zrezygnować by zmieścić się w budżecie.

Niech sobie radzi jak najlepiej, rynek to dużo więcej osób niż ja, decydują portfele. Jeśli czytelnikom odpowiada taki sposób wydawania, taki tytuły a nie inne, spoko. Ja od Egmontu kupuję tylko jedną serię plus jakieś pojedyncze strzały typu majowy Staruszek, za tood Muchy biorę niemal wszystko, bo bardziej trafiają w moje gusta i bardziej odpowiada mi ich plan wydawniczy i kontakt z czytelnikiem, mimo opóźnień. Inni z kolei nie kupują od Muchy, tylko od Egmontu tony komiksów i ok. Wyrażam po prostu swoje zdanie :)

Offline Grzmichuj

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #166 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 15:59:16 »
Pomoże mi ktoś poukładać tytuły z Infinity?

Chodzi o 3 nowe omnibusy:
THANOS WARS INFINITY ORIGIN OMNIBUS
INFINITY WAR OMNIBUS HC
INFINITY BY STARLIN & HICKMAN OMNIBUS HC

Origin Thanosa - wiadomo, wszyscy twierdzą że powinno być na początku. Ale jak pozostałe dwa się mają do całej opowieści? Wolałbym uniknąć dubli, ale historię mieć w miarę kompletną, bez oczywiście tie-inów, które nic nie wnoszą. Nie wiem jak i gdzie w tym ma się odnaleźć Infinity Gauntlet i w jakim wydaniu (czy wystarczy polski HC?). Chyba, że najlepiej wziąć ten box IG. Zdecydowanie za dużo tytułów z Infinity w tytule. Chyba, że olać i kontynuować zbieranie klasyki od Edżmontu, ale mam dziwne wrażenie, że to się nie uda :P
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline Damballa

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #167 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:02:15 »
Pomoże mi ktoś poukładać tytuły z Infinity?

Chodzi o 3 nowe omnibusy:
THANOS WARS INFINITY ORIGIN OMNIBUS
INFINITY WAR OMNIBUS HC
INFINITY BY STARLIN & HICKMAN OMNIBUS HC

Origin Thanosa - wiadomo, wszyscy twierdzą że powinno być na początku. Ale jak pozostałe dwa się mają do całej opowieści? Wolałbym uniknąć dubli, ale historię mieć w miarę kompletną, bez oczywiście tie-inów, które nic nie wnoszą. Nie wiem jak i gdzie w tym ma się odnaleźć Infinity Gauntlet i w jakim wydaniu (czy wystarczy polski HC?). Chyba, że najlepiej wziąć ten box IG. Zdecydowanie za dużo tytułów z Infinity w tytule. Chyba, że olać i kontynuować zbieranie klasyki od Edżmontu, ale mam dziwne wrażenie, że to się nie uda :P

Najpełniej byloby zaopatrzyć się w
Thanos Wars Infinity Origin Omnibus,
A następnie dokupienie
Infinity Gauntlet Box

W każdym innym wypadku nie da rady jakoś łatwo zebrać wszystkich tie-inów do tych kosmicznych eventów.
W IG Box dodatkowo masz jeszcze Infinity Crusade, po IG i IW.

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #168 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:30:53 »
To jest klasyczny Thanos o którego pytałeś, nie chce mi się pisać, więc posłużę się tym


Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #169 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:36:08 »
Ciekawe co jeszcze po Infinity War dostaniemy z sagi? Kosmos Marvela z tego okresu jest dość ramotkowy ale ma swój niezaprzeczalny urok, fabuła większa niż wszechświat, itp. Czekam na więcej.

Offline Grzmichuj

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #170 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:32:30 »
Najpełniej byloby zaopatrzyć się w
Thanos Wars Infinity Origin Omnibus,
A następnie dokupienie
Infinity Gauntlet Box

W każdym innym wypadku nie da rady jakoś łatwo zebrać wszystkich tie-inów do tych kosmicznych eventów.
W IG Box dodatkowo masz jeszcze Infinity Crusade, po IG i IW.

Rozważam takie zagranie, na fejsie sprzedawał ktoś IG Box za 800 i odpuściłem... słabo


To jest klasyczny Thanos o którego pytałeś, nie chce mi się pisać, więc posłużę się tym



Czyli polskie wydania odpuścić? Bo Egmont wydał z tego tylko 2 rzeczy i wygląda na to, że w najbliższym czasie nic dodatkowego z tej listy
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #171 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:45:09 »
Bo Egmont wydał z tego tylko 2 rzeczy i wygląda na to, że w najbliższym czasie nic dodatkowego z tej listy
Nie do końca. W polskim wydaniu Infinity Guantlet masz wydany Thanos Quest, który w podanej rozpisce jest w Silver Surfer: Rebirth Of Thanos, który zawiera jeszcze shorta The Final Flower! z Logan's Run . Pozostałe ważne tie-iny do Infinity Guantlet masz w Silver Surfer Epic Collection, które też nie zostały u nas wydane.

Poniżej jeszcze jedna grafika.



Pozostałe tie-iny do Infinity Guantlet nie mają większego znaczenia z tego co pisał Fragles na forum gildii i ich nawet nie sprawdzałem.

Co do Infinity War, dopóki nie będę miał wydania polskiego to nie jestem w stanie porównać, ale na pewno nie będzie też wszystkiego.

Wg mnie nie ma takiej opcji, aby czegoś nie zdublować czy mieć wszystko jeśli chce się połączyć wydanie zagraniczne i polskie.

Bardziej tu już nie pomogę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:46:54 wysłana przez majkelus81 »

Offline zerodwatrzy

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #172 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 12:43:38 »
U mnie kosmiczna saga Starlina prezentuje się tak i polecam czytać w tej kolejności:

1. WKKM 77 i 81 - Życie i Śmierć Kapitana Marvela
2. WKKM 121 i 123 - Warlock
3. Silver Surfer: Rebirth of Thanos
4. Silver Surfer Epic Collection: Thanos Quest
5. Rękawica Nieskończoności + Silver Surfer Epic Collection: Infinity Gauntlet
6. SBM 33 Warlock i Straż Nieskończoności
7. Wojna Nieskończoności
8. Infinity War Aftermath
9. Infinity Crusade 1 i 2
10. Thor: Blood and Thunder
11. Warlock and the Infinity Watch vol 02
12. Infinity Abyss
13. Marvel Universe: The End
14. Thanos: Redemption

Ostatni Thanos jest jednocześnie prologiem Anihilacji i pięknie łączy obie kosmiczne sagi, nie wiem jak usadzić tutaj nowe OGN o Thanosie stworzone przez Starlina, bo jeszcze ich nie mam.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #173 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 13:06:21 »
Przed Warlockiem można jeszcze dorzucić początki Novy, a więc 4 pierwsze zeszyty zawarte w SBM 59.
W polskich wydaniach klasyczny komiks jest jeszcze reprezentowany przez Operację: Galaktyczna burza (WKKM 166, 168 i 170), który powinno czytać się przed Wojną Nieskończoności oraz Silver Surfera (SBM 39), którego należy przeczytać po Wojnie.
No i jeszcze Star Lord (SBM 43) i Szop Rocket (SBM 44), ale to już zupełnie jest oderwane od głównych wydarzeń

Offline ThePinkFin

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #174 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 13:38:03 »
Następne części "Galaktycznej burzy" jakoś się odwołują do Thanosa?

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #175 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 13:49:48 »
Ten crossover z Thanosem nie ma nic wspólnego. Pokrótce akcja skupia się na wojnie pomiędzy imperiami Kree a Shi'ar i zaangażowaniem w ten konflikt ziemskich bohaterów. Można go nawet traktować jako sequel do Wojny Kree ze Skrullami. Wymieniłem go, bo rozwija całą kosmiczną mitologię Marvela.

Offline komixpmi

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #176 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 20:04:45 »
Ktoś wyjaśni mi czym różni się "Czarna Wdowa:Powrót do domu" z Klasyki Egmontu od 60 tomu "Superbohaterowie Marvela" ?

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #177 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 20:10:39 »
Ktoś wyjaśni mi czym różni się "Czarna Wdowa:Powrót do domu" z Klasyki Egmontu od 60 tomu "Superbohaterowie Marvela" ?
Wydanie Egmontu zawiera Black Widow: Homecoming oraz kontynuację Black Widow: The Things They Say About Her.

Wydanie kolekcyjne poza Black Widow: Homecoming zawiera tylko zeszyty Tales of Suspense #52 (kwiecień 1964) oraz Amazing Spider-Man #86 (lipiec 1970). Nie ma Black Widow: The Things They Say About Her.
.

Offline komixpmi

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #178 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 20:40:23 »
Czyli muszę częściowo zdublować komiks niestety  :( i dzięki za szybką odpowiedź  :)

Offline Tymon Nadany

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #179 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 20:56:18 »
Spider-Man McFarlane`a  w oryginale ma 440 stron a wydanie Egmontu ma mieć 416 stron czyli zapewne u nas odpadną wszystkie materiały dodatkowe.