Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 154238 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #705 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 10:53:44 »
Czyli dojadą do końca vol.1 i na vol. 2 nie ma szans? :(

Powiedział, że te dwa na pewno a dalej się zobaczy.

Offline miragepl89

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #706 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 11:07:24 »
Tak precyzyjnie to powiedział, że w 2022 wydane zostaną kolejne 2 tomy.

Prawdopodobnie sprzedaje się słabo i wydłużają maksymalnie okres wydawniczy, by spróbować zaciekawić więcej ludzi. Temu tylko 2 tomy na rok. Podobnie "opóźniali" Invincible, gdy TK mówił, że sprzedaż jest poniżej oczekiwań.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #707 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 11:41:18 »
Przyczyną dwóch tomów na rok nie musi być słaba sprzedaż. Gdyby tak było, to nie wiem czy bawiliby się w "Ultimate X-Men" i Epici Pająka. Pod koniec czy też przy większej ilości tomów danej serii Egmont chyba zawsze trochę zwalniał. Zresztą, teraz mają tyle tytułów, że inaczej się chyba nie da niż 2-3 tomy na rok. Gdzieś muszą to przecież upchnąć w grafik. Pamiętajcie, że jest jeszcze klasyczny Pająk, którego też wydają. Zakładając, że puszcza 2 Epici w 2022 (pewnie i tak będą ze 3), to mamy 4 tomy, czyli 1 Pająk na kwartał. Nie wiemy też co jeszcze planują na przyszły rok z tym bohaterem i światem Ultimate w ogóle. Jeżeli się nie mylę, to vol. 2 zebrany został w jednym tomie. Gorzej chyba będzie ze "Śmiercią Spider-Mana" bo tam to tylko omniaka chyba wydali. Chociaż "Kapitana Amerykę" ładnie Egmont ogarną, a z drugiej strony, ten omniak ma około 600 stron, "Daredevil 0" był chyba grubszy, więc też jest to do wydania. No i jeszcze potem jest Morales, który zebrany został w 3 tomach po około 400 stron. Więc jeżeli wszystko byłoby OK i jechaliby do końca z tą seria, to powinniśmy dostać jeszcze jakieś 7-8 tomów (tom 10 i 11 tego co jest teraz wydawane, 1 tom vol. 2, 1-2 tomy "śmierci" i 3 tomy Moralesa).

Offline Genzo

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #708 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 13:52:13 »
na jakim papierze oryginalnie wychodzą epici od marvela ? na offsecie ?

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #709 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 14:02:22 »
Zależy, w którym roku wydrukowany  :) ostatnio podnieśli cenę i jest jakiś grubszy - matowy biały, ile czasu taki będzie nie wiem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Genzo

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #710 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 14:10:56 »
no wlasnie cos mi mignęło gdzies w necie, dużo bardziej mi sie to widzi niż egmontowa kreda, którą juz rzygam.

Offline Kandor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #711 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 14:58:06 »
no wlasnie cos mi mignęło gdzies w necie, dużo bardziej mi sie to widzi niż egmontowa kreda, którą juz rzygam.
Ale wiesz, że te oryginalne epiki(nieważne jakby rzekomo polepszyła się grubość czy jakość papieru) to wydania maksymalnie ekonomiczne (część nawet nie ma równo przyciętych okładek) i nie dość że praktycznie zawsze wydanie Egmontu będzie dużo lepsze ale także dużo tańsze? Może i też wolałbym jakiś fajny papier offsetowy ale z jednej strony jest on w dzisiejszych czasach nierzadko droższy od kredowego to jeszcze ponoć wielu czytelników krzywi się na brak kredy no to nie kredą bo mają jakieś swoje dziwne atawistyczne przyzwyczajenia i wyobrażenia dobrze wydanego "luksusowego" komiksu. Bazuję tu częściowo na wypowiedziach samego Tomasza Kołodziejczaka. Nie muszę chyba dodawać że nie opłacałoby się przenosić Egmontowi 1:1 na grunt polski wydania oryginalnego bo tylko z pozoru wydawałoby się ono tańsze. W ogóle wydaje mi się że polska edycja to na razie eksperyment, który w dodatku bazuje na pewniakach (znane komiksy, sprawdzeni autorzy, nostalgia, uzupełnienie komiksów z Tm-Semic).
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Październik 2021, 15:02:29 wysłana przez Kandor »

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #712 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 15:09:20 »
Tak jak napisałem, jakoś zależy od roku wydania,
(część nawet nie ma równo przyciętych okładek) i nie dość że praktycznie zawsze wydanie Egmontu będzie dużo lepsze ale także dużo tańsze?
Te z krótszymi okładkami chyba o milimetr można policzyć na palcach jednej ręki a mam większość. Czy lepsze, nie wiem - lepsza na pewno jest twarda okładka, ale już gorsze jak powycinają trochę stron.
Pierwsze epici były wydawane na takim grubym żółtym papierze.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #713 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 13:28:14 »
Jak myślicie - czy Egmont wyda Imperatyw Thanosa? Nigdzie nie było żadnej zapowiedzi więc nie wiadomo.
Mi się marzy takie wydanie które by połączyło w jednym tomie zeszyty Novy z okresu Domeny Królów i Imperatyw Thanosa - bo jak czytałem ten tomik od Egmontu to widać wyraźnie, że kontynuowane są tu wydarzenia które miały miejsce w poprzednich zeszytach Novy.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #714 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:45:33 »
Pytanko, czy materiał zebrany w tym Epicu Egmontu Amazing Spider-man Inferno, był zawarty w jakimś omnibusie?

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #715 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 11:53:19 »
Tak, w omnibusie Amazing Spider-man by Mcfarlane & Michelinie

Offline andy13

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #716 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 19:19:08 »
W ilu tomach zawiera się run Hickmana?

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #717 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 20:46:34 »
W ilu tomach zawiera się run Hickmana?
Fantastic Four by Jonathan Hickman będzie zawierać się w 4 tomach. Należy zaznaczyć, że będą w nich zebrane dwie serie: Fantastic Four oraz FF. Na obecną chwilę jeszcze nie ukazał się 4 tom (są dostępne 3 oryginalne tomy).

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #718 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 15:04:09 »

Jakieś pomysły co te 2 tomy będą zawierać i czy po nich ewentualnie zostałoby coś do wydania?

Offline Jaxx

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #719 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 15:31:40 »
Brubaker pisał dalej ten run, więc pewnie dociągną go do końca - wychodzi na to, że będzie cały vol.5. Fajnie, bo akurat ja skończyłem czytanie na Reborn, więc chętnie sięgnę po następne.

Dalej w kolejności są:

- Two Americas (#602-605)
- No Escape (#606-610)
- The Trial of Captain America (#611-615.1)
- Prisoner of War (#616-619)

Pewnie złączą po dwa trejdy w jeden tom, więc to będą te dwa tomy, o których piszą. Może dodadzą jeszcze "Captain America and Bucky" - kolejne dwa trejdy, z numeracją zeszytów od #620 do #628. Wówczas pierwszy z tych dwóch mógłby zbierać #602-615.1, a drugi #616-628 i byłby dwa fajne grubaski w dotychczasowym stylu.

A dalej jest jeszcze trochę Brubakera do wydania - cały Captain America vol.6 i Winter Soldier. Tylko skoro piszą o dwóch tomach serii, to w te kolejne już mogą nie chcieć wchodzić...