Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 153007 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #105 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 16:36:06 »


Wracając do naszej ulubionej grafiki z kosmosu, mam pytanie:
Czy ta gablota Pre-Annihilators Comics to kontynuacja Impertywu Thanosa czy jakieś wprowadzenie do Anihilatorów???

Pytam ponieważ znajduje się tam pozycja "Silver Surfur: Requim", która chyba jest takim Elleswordem.
Tak się zastanawiam czy nie są to jakieś luźne pozycje, które po prostu wyszły pomiędzy Impertywem Thanosa a Anihilatorami. Choć może to losy postaci, pomiędzy tymi dwoma tomami?

Pytam bo nie czytałem nic po Anihilacji Podboju - na lekturę Imperatywu Thanosa i Anihilatorów czkam aż Egmont wyda War of Kings i Realm of Kings.
Jest może ktoś kto to czytał i wypowie się na temat przedostatniej kolumny???

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 16:39:30 »
Na twoje pytanie nie odpowiem ale widzę, że w tej kolumnie jest też Stormbreaker, który będzie w SBM. Kolejna cegiełka w tej kosmicznej sadzę, którą dostaniemy ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #107 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 16:48:33 »
@UP
A właśnie się zastanawiałem z jakiego okresu będzie tom z Beta Ray Billem, bo nie skojarzyłem z tą tabelką.

@Teli
Uraził mnie twój post, bo jest totalną bzdurą i nieprawdą. Fajnie by było, gdyby tak było, ale ja mam swoje WKKMy po sztuce. Przy tylu kolekcjach które ciągnę, nie stać mnie już na wybieranie tomów tych, które ewentualnie mogłyby zyskać na wartości. Za duże ryzyko dla mnie.

I ja nie mam za złe że Egmont wyda OML jeszcze raz, bo te chore ceny na Allegro wyraźnie mówią, że takie coś jest potrzebne. Tylko uważam, że szkoda, że będzie to dokładnie takie samo wydanie jak u Hachette. I ciągle mam tą samą zagwozdkę od 3 lat. Dlaczego twardookładkowe Egmonty są droższe o 15-20% od takich samych wydań kolekcyjnych? Dalej nie wiem.

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #108 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 16:52:29 »
@Maragast to są luźne historię, bezpośrednią kontynuacją Impertywu Thanosa dwie serię Anihilatorów, przy czym wydany u nas w ramach WKKM Imperatyw jest pozbawiony jednego one-shota (Devastation), w którym już pojawia się ekipa z Anihilatorów.

"Silver Surfur: Requim" to komiks z serii The End w którym
Spoiler: PokażUkryj
Silver Surfur umiera.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2019, 16:54:02 wysłana przez majkelus81 »

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #109 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 16:56:30 »
I ciągle mam tą samą zagwozdkę od 3 lat. Dlaczego twardookładkowe Egmonty są droższe o 15-20% od takich samych wydań kolekcyjnych? Dalej nie wiem.

Bo w kolekcji pojawią się tomy o różnej grubości i kosztują zawsze tyle samo - tom grubszy kosztuje dokładnie tyle samo co cieńszy. Zatem mogą sobie pozwolić by wydać jakiś grubszy tom bo za chwilę wypuszczą kilka cienkich tomów w takiej samej cenie i sobie odbijają.

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #110 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 17:00:54 »


I ja nie mam za złe że Egmont wyda OML jeszcze raz, bo te chore ceny na Allegro wyraźnie mówią, że takie coś jest potrzebne. Tylko uważam, że szkoda, że będzie to dokładnie takie samo wydanie jak u Hachette. I ciągle mam tą samą zagwozdkę od 3 lat. Dlaczego twardookładkowe Egmonty są droższe o 15-20% od takich samych wydań kolekcyjnych? Dalej nie wiem.

No przecież będzie tańsze, gdyż jak sam napisałeś, można kupić drogo i używkę.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #111 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 22:34:51 »
@Maragast to są luźne historię, bezpośrednią kontynuacją Impertywu Thanosa dwie serię Anihilatorów, przy czym wydany u nas w ramach WKKM Imperatyw jest pozbawiony jednego one-shota (Devastation), w którym już pojawia się ekipa z Anihilatorów.

Dzięki za odpowiedź.
Czyli zaraz po Imperatywie Thanosa można zabierać się za Anihilatorów i nic się po drodze nie straci.
To OK.

Jeszcze jedno pytanie:
Czy Annihilators Earthfall to bezpośrednia kontynuacja Anihilatorów, która dokańcza jakieś wątki czy kompletnie oddzielna historia z tymi samymi bohaterami???
Dużo tracimy, że na razie tego nie ma po Polsku???

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #112 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 06:38:16 »
Z tego co czytałem Annihilators miało być nowym początkiem kolejnej dłuższej historii dotyczącej kosmosu Marvela. Ostatecznie Marvel wyszedł z Marvel Now, kosmos oddał Bendisowi (który został ten zakątek na kilka lat), a Abnett odszedł z wydawnictwa. Obie historie z Annihilators można czytać niezależnie, a same zeszyty są podzielone na dwie historie jedną o Annihilators i drugą z Szopem i Grootem. W obecnej sytuacji raczej należy je traktować jako epilog do całej kosmicznej sagi, nie wnoszą nic nowego do niej, ale można się dowiedzieć co porabiali bohaterowie, którzy ja przeżyli po jej zakończeniu. Dla fanów kosmicznego cyklu Abnetta w Marvelu wg mnie obowiązkowe.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2019, 07:23:42 wysłana przez majkelus81 »

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #113 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 08:48:14 »
I ciągle mam tą samą zagwozdkę od 3 lat. Dlaczego twardookładkowe Egmonty są droższe o 15-20% od takich samych wydań kolekcyjnych? Dalej nie wiem.
Tyle lat siedzisz w komiksach i nie wiesz, że jest coś takiego jak LICENCJA?
Licencja na wydania kolekcyjne obejmują olbrzymią liczbę tytułów, które będą wydawane w kilku krajach. Z tego powodu takie wydawnictwa jak Hachette, Eaglemoss czy inny Salvat podejmują rozmowy z oryginalnym wydawcą z zupełnie innego poziomu niż nasze rodzime Egmonty czy Muchy, dzięki czemu ostatecznie mogą dać korzystniejszą cenę finalną.
Poza tym podejrzewam, że sam w sam skład danej kolekcji mocno ingeruje oryginalny wydawca, przez co w kolekcji mamy sporo tytułów średniej jakości (nie mówiąc już o urywanych historiach), które nikt raczej by nie kupił. Natomiast taki Egmiont przede wszystkim "zgłasza się" do oryginalnego wydawcy z prośbą o wydanie konkretnego tytułu / serii, przez co cena licencji jest z pewnością wyższa.
Żeby było jasne: wszystko to napisałem w dużym uproszczeniu, tym bardziej że warunki umów licencyjnych są tajemnicą danego wydawnictwa.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #114 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 10:26:55 »
Na starym forum gildii było mu to pisane wiele razy, ale to wyjaśnienie nie pasuje do postawy 'Egmont to zło', więc 8elebryta tego i tym razem nie ogarnie. Szkoda twojego pisania.

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 09:25:39 »
W końcu 6 tom Punisher MAX w czerwcu wyjdzie. Ciekawe czy będzie jakaś zapowiedź. Pewnie przekonamy się wcześniej dzięki katalogowi

Offline eridraven

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #116 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 09:29:59 »
W końcu 6 tom Punisher MAX w czerwcu wyjdzie. Ciekawe czy będzie jakaś zapowiedź. Pewnie przekonamy się wcześniej dzięki katalogowi

Teraz czekać już tylko na Pyrkon i do końca roku nie będzie spekulacji. IMHO Punisher będzie zakończony. Pociągną inne serie.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline cinemaman

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:15:20 »
Czeakm na Punisher Born, Punisher Aarona, Fury Max. Co godnego mogliby jeszcze wydać?

Offline amsterdream

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:19:10 »
Punishera z lat 90-tych. Punisher War Zone, War Journal i bezprzymiotnikowego.

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #119 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:34:12 »
Jakiś klasyczny Puni by się przydał. Jakiś grubasek jak Spider Todda ;) Ewentualnie seria Rucki