Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 152969 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #495 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 19:36:25 »
Ale te DD i Punishery sprzedają się bo są dobre :)

No jasne, ale chyba mówimy cały czas o dobrych DD i Punisherach? Kingpin Rules, Jigsaw Puzzle, Circle of Blood? No może gorzej z DD - z Epiców jest run Ann Nocenti, a on o ile kojarzę, dość kontrowersyjny był?

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #496 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:38:32 »
z Epiców jest run Ann Nocenti, a on o ile kojarzę, dość kontrowersyjny był?

Nie tyle jest kontrowersyjny co z wyraźnymi manifestami społecznymi i nie ma nic w tym złego, tylko że jest to podane w mało subtelnej formie. Pod tym względem ten run się zestarzał i akurat u mnie budzi uśmiech zażenowania, niektórych zapewne denerwuje. Są tam jednak elementy, które naprawdę cenię, tym bardziej, że Nocenti znalazła się w trudnej sytuacji, bo objęła pisanie serii niemal bezpośrednio po Millerze i "Borg again". Znalazła się w tej samej sytuacji co O'Neil na początku lat 80. i różnica jest taka, że mimo wszystko jej udało się nieco wnieść do świata Śmiałka. Dużo jest tam wariacji, ale są też elementy, które równie dobrze mogłyby wyjść spod pióra Franka Millera, albo Bendisa. Taką jest na przykład scena przesłuchania z "Lone stranger", albo pojawiający się w jednym z zeszytów wątek pedofilski.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Listopad 2020, 20:42:38 wysłana przez Marvelek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #497 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:40:40 »
Może. W każdym razie, poza tymi runami z ostatniej dekady, to chyba ostatni DD, którego chciałbym przeczytać.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #498 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:43:23 »
Może. W każdym razie, poza tymi runami z ostatniej dekady, to chyba ostatni DD, którego chciałbym przeczytać.

Zapewniam Cię, że ostatnim jest run DeMatteis'a :), choć tutaj szkoda, że nie ilustrował go Romita albo inny rysownik wysokiej klasy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #499 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:47:35 »
DeMatteis z tego okresu brzmi obiecująco!

Ale widzę, że krótki, raptem 7 zeszytów.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Listopad 2020, 20:50:24 wysłana przez ramirez82 »

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #500 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:54:40 »
DeMatteis z tego okresu brzmi obiecująco!

Jest świetny, do tego DeMatteis objął DD w cholernie trudnym okresie. Od momentu crossoveru Chichestera "Fall from Grace" seria zaczęła się staczać po równi pochyłej, a to co prezentował Gregory Wright i co pisano później to już nie jest nawet dno. Nawet sam Chichester wstydził się tych scenariuszy, bo pisał je pod pseudonimem a nie własnym nazwiskiem. DeMatteis wyciągnął DD z tego fabularnego szamba i zaprezentował rewelacyjną historię. Dlatego nie rozumiem, czemu Marvel nie pozwolił mu pisać dalej, tylko oddał stery Kesselowi, a następnie Kelly'emu, który znów położył serię.
Jedyna wada runu DeMatteis'a to rysunki. Nie są tragiczne, ale jest to zwyczajne rzemiosło, które nie oddaje klimatu opowieści. Szkoda, że przy DD nie pracował wtedy Scott McDaniel. Ta historia z jego rysunkami to by było coś.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #501 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:50:39 »
Ja bym kurde chciał tom z Daredevilem z zeszytami 192-226. To by miało więcej sensu niż zostawienie nam takiej dziury fabularnej między końcem 3 tomu a zawartością 4 tomu Millera. I lepsze niż robienie kolejnego ulepa, tylko po to by ponownie nam drożej opchnąć niepotrzebnego Diabła Stróża.

#192 napisał Alan Brennert, #193 Larry Hama, #202 Michael Carlin, #203 Steven Grant, #208 Arthur Cover, #209 Harlan Ellison, #210 David Mazzucchelli, #219 Frank Miller, #224 Christopher Preist. A całą resztę Danny O'Neil. I ja bym to chciał mieć, żeby mieć całość Daredevila do tego Born Again chociaż.

Bo na run Ann Nocenti, to se jeszcze poczekamy, skoro skaczemy teraz do lat 90-tych.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 12:10:12 wysłana przez Bazyliszek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #502 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 14:32:53 »
Może będzie w SBM w drugiej setce...

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #503 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 16:12:12 »
#219 Frank Miller,
Przecież to jest zawarte w tym albumie. Mam wrażeni, że w ogóle go nie czytałeś, a marudzisz, że ci czegoś brakuje, dla samego marudzenia.

Inna sprawa, że listę którą tu wypisujesz nie jest do tej pory zebrana w żadnych wydaniach zbiorczych, ani w epikach, ani w masterworks, nawet brak jej w essentialach. Jakby ci zależało to byś już dawno przeczytał w oryginale w cyfrowej wersji.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 16:16:00 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #504 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 16:43:44 »
Mam tyle do kupienia i/lub przeczytania po polsku, że nie mam czasu na czytanie po angielsku. Tym bardziej, że te bieżące eventy Marvela wyjdą i u nas. Znaczy będę się skłaniał do przeczytania i Kang Dynasty i Maximum Security ale to się obsuwa, bo najpierw papier.

#219 zeszytu nie ma w 3 tomie, który czytałem. Jeśli jest w 4 tomie, to o tym nie wiem, bo po pierwsze wyjdzie on 2 grudnia, a po drugie i tak go nie kupię, bo to w 90% dubel pokolekcyjny.

I zauważyłem, że zeszytów 191-226 nie było do tej pory w żadnym zbiorczym. Ale Egmont raczy nas ostatnio często swoimi ulepami własnego pomysłu. To może wykazałby odrobinkę wysiłku i zebrał tą dziurę między DD vol.1 191 a 227 w jedno i wydał własnym sumptem. Przecież Panini Europa powinno mieć na to prawa do odsprzedania. Tylko że trzeba by minimum wysiłku w to włożyć a im się oczywiście nie chce. Bo przecież nie o to chodzi, by seria o Daredevilu była kompletna, tylko by doczepić gdzieś z tyłka "Miłość i wojnę", by dokopać Hachette.

Spoiler: PokażUkryj


Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #505 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 17:08:16 »


I zauważyłem, że zeszytów 191-226 nie było do tej pory w żadnym zbiorczym. Ale Egmont raczy nas ostatnio często swoimi ulepami własnego pomysłu. To może wykazałby odrobinkę wysiłku i zebrał tą dziurę między DD vol.1 191 a 227 w jedno i wydał własnym sumptem. Przecież Panini Europa powinno mieć na to prawa do odsprzedania. Tylko że trzeba by minimum wysiłku w to włożyć a im się oczywiście nie chce. Bo przecież nie o to chodzi, by seria o Daredevilu była kompletna, tylko by doczepić gdzieś z tyłka "Miłość i wojnę", by dokopać Hachette.

Spoiler: PokażUkryj



Ale wiesz, że Egmont wydawał run Franka Millera a zeszyty 192-225 to run Denny'ego O'Neil'a?



#219 zeszytu nie ma w 3 tomie, który czytałem. Jeśli jest w 4 tomie, to o tym nie wiem, bo po pierwsze wyjdzie on 2 grudnia, a po drugie i tak go nie kupię, bo to w 90% dubel pokolekcyjny.
nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=e591e02aa2c95d29cafc1c8cf90dd7a9&oe=5FEB27A7[/img][/spoiler]


Jak to ukaże się 2 grudnia? Przecież 4 tom jest już w sprzedaży...
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 17:10:31 wysłana przez Marvelek »

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #506 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 17:15:01 »
Tom 4 Daredevila jest juz wszędzie dostępny, dziwne że nie chwalisz Egomntu za przyspieszenie premiery.

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #507 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 17:22:18 »
  Bazyl, celem Egmontu nie jest to, żeby Daredevil vol 1 był kompletny tym bardziej że to prawie 400 zeszytów, tylko żeby się sprzedał. Tyle lat już minęło a Ty poważnie dalej nie ogarniesz, że Egmont to nie jest jakaś kuTHOOMrwa jeTHOOMbana fundacja charytatywna? Kołodziejczak musi wydrukować komiks, później go sprzedać żeby zarobić na chleb dla siebie i swoich pracowników, zachować trochę pieniędzy na wykup kolejnej licencji i wydanie następnego komiksu a resztę zysków oddać do centrali aby można tam było wypłacić dywidendy udziałowcom. Masz jakiś dowód na to, że Daredevil Conlana czy Wolfmana by się dobrze sprzedawał u nas? Nie masz żadnych, jakbyś się nie skręcał ze swoimi bardziej lub mniej idiotycznymi teoriami to dobrze wiesz, że stare komiksy się sprzedają gorzej niż nowe i wymagają bardziej wyrobionego czytelnika. Myślisz, że Przedwieczni to byłby jakiś hit sprzedażowy jakby się ukazał w normalnym formacie za 80 złotych? Nie byłby żadnym hitem i tylko nie bredź o jakichś Nowych Bogach bo by się sprzedawali tak samo słabo. Jest wielki format, mało egzemplarzy i ostra cena żeby każdy "koneser" mógł to kupić a reszta się nie walała w magazynach 10 lat i nie przyniosła strat. Millera wydali bo to Miller, jak będzie się to świetnie sprzedawać to może pociągną dalej, ale z uwagi na to że zapowiedziano tylko Diggle'a a Zdarsky idzie już na miękko to niekoniecznie musi się stać. Sporo już tego wyszło, choćby seria była nie wiadomo jak świetna to z każdym kolejnym numerem traci kolejnych czytelników.

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #508 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 17:26:01 »
Tom 4 Daredevila jest juz wszędzie dostępny, dziwne że nie chwalisz Egomntu za przyspieszenie premiery.

Ale za co tu chwalić? Porządne wydawnictwo wydaje komiksy w dniu zapowiadanej premiery, a nie wcześniej. No, chyba, ze w dniu premiery przypada święto, to wtedy we wtorek poprzedzający te święto 8)

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #509 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 19:17:54 »
I tak nie zamierzałem kupować 4 tomu, bo to głównie Born Again i Człowiek bez strachu, które już mam na półce. Dlatego nie zgłębiałem jego zawartości. Wyszło wcześniej? Ok, ja już swój pakiet grudniowy zaległości zamówiłem. Na razie ciągle jestem do tyłu, więc nie śledzę najnowszych pozycji miesiąca.

To że Egmont to zło to ja wiem od dawna. I ciągle wam to mówię, że jakby mogli, to by wcale tego superhero nie wydawali, bo TK go nie lubi. Ja tylko czekam na ten dzień, jak wrócimy do jednego Batmana rocznie i Fantasy Komiks. Napisałem, ze chciałbym uzupełnienia tej dziury, bo bardziej ma to sens, niż kolejny Diabeł Stróż którego już mam. Ale wiadomo, że marne szanse na cos takiego od Egmontu - to tylko moje chciejstwa o których pisze, tak jak wy o swoich.

I jest różnica między starociami z lat 60-tych i 70-tych a komiksami z lat 80-tych, ktore już spokojnie można czytać. Jak właśnie tego Daredevila Millera czy Spider-mana Sterna i Michelina.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 19:21:39 wysłana przez Bazyliszek »