Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 69613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #420 dnia: Pn, 03 Kwiecień 2023, 19:36:08 »
Truelly untamed pure power... Hola hola, Łej Panie! Przypadkiem, z jakimś nielogicznym fartem, który mi towarzyszył musiałem natrafić na kadry pewnego komiksu z nowej linii historii Marvel/Star Wars. Wrzucam screena z tych kadrów właśnie. Takiego komiksowego przelania i wcielenia w życie, wręcz pierwotnego ucieleśnienia Mocy tkwiącej w Lordzie Vaderze, brakuje Gwiezdnym Wojnom, zwłaszcza w medium filmowym i serialowym. Takiego jak prezentuje "Star Wars Darth Vader: Black White Red"! A są to narracje przygotowane w formie wydarzenia specjalnego, dla fanów, którzy oczekują od komiksu czegoś głębszego i niezwykłego, gdzie kolor i historia ze scenariusza stworzyły by wyjątkową opowieść o danej postaci z danego Świata.

Czy to jest kanoniczne dla obecnych Gwiezdnych Wojen?
W komiksach już dawno nie siedzę, ale taka właśnie nowość, bardzo wyjątkowa narracyjnie i wizualnie (bo na taką się zapowiada!) bardzo szybko wpadła mi w oko. Może pojawi się kiedyś wydanie zbiorcze w języku polskim tej linii komiksu, od Egmont Polska rzecz jasna. Angielskie komiksy niekiedy są droższe i trudniej dostępne, a ja preorderów nigdy, i to żadnych, z czegokolwiek nie zamawiałem i raczej zamawiać nie będę. ;D


Offline raskoks

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #421 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 00:06:05 »
hej takie pytanko - bo nie moge znalec informacji. CZy egmont odpuscil sobie juz wydawanie Star wars Komiks w formie tych tanich tpb? LEcieli z nowymi SW tam ale od kilku miesiecy nic nie wydali.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #422 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 00:10:42 »
SWK już nie ma, teraz Egmont wszystko wydaje w wydaniach ze skrzydełkami i tam są obecnie wydawane ongoingi w USA

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #423 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 00:12:08 »
Ostatni to był z rok temu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #424 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 12:30:37 »
Seria Vader pisana przez Paka. Ona się łączy w jakiś event z innymi seriami wydawanymi obecnie przez Egmont? Czy mogę ją czytać samodzielnie i nic nie strace?

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #425 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 13:26:36 »
Łączy się z pozostałymi ongoingami (Star Wars, Bounty Hounters, Aphra) - właśnie 3 crossover zapowiedzieli w ramach tych serii. Czytać samodzielnie raczej się da, ale imo sporo się traci.
« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Kwiecień 2023, 08:56:29 wysłana przez stachel »

Offline moai

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #426 dnia: Śr, 26 Kwiecień 2023, 22:32:49 »
Seria Vader pisana przez Paka. Ona się łączy w jakiś event z innymi seriami wydawanymi obecnie przez Egmont? Czy mogę ją czytać samodzielnie i nic nie strace?
Czytaj samodzielnie, pozostałych tytułów nie da się czytać :D Vader jest w sam raz.

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #427 dnia: Pn, 16 Październik 2023, 12:46:04 »
Kilka Marvelowych wiadomosci z New York Comic Con.

Seria Bounty Hunters zakonczy sie na numerze 42 w styczniu 2024, ale w tymze roku wystartuja trzy nowe miniserie:

Mace Windu, Jango Fett oraz adaptacja ksiazki Thrawn Alliances.










Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #428 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 13:41:57 »
Troche wiadomosci od Dark Horse Comics. Od momentu przejecia od IDW licencji na "poboczne" serie Star Wars sukcesywnie poszerzaja swoj asortyment, ktory w tej chwili w glownej mierze opiera sie na zeszytach.

Tym razem zapowiedziano kilka historii, ktore od razu wyjda jako TPB. W przyszlym roku, w ktorym przypada 25 rocznica wejscia na ekrany kin "Mrocznego Widma", pojawia sie nastepujace pozycje:

Star Wars Hyperspace Stories – Qui-Gon
Star Wars Hyperspace Stories – Obi-Wan
Star Wars Hyperspace Stories – Mace Windu
Star Wars Hyperspace Stories – General Grievous
Star Wars Hyperspace Stories – Luke Skywalker
Star Wars Hyperspace Stories – Princess Leia
Star Wars Hyperspace Stories – Darth Vader
Star Wars Hyperspace Stories – Rey
Star Wars Hyperspace Stories – Kylo Ren


Offline Smok

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #429 dnia: Pn, 30 Październik 2023, 22:46:06 »
Chyba najbardziej czekam na komiks o Windu. Pierwsza miniseria Marvela o tej postaci była, delikatnie mówiąc, rozczarowująca. Chyba za bardzo w pamięci utkwił mi przeczytany przed laty "Punkt przełomu" i przez to mam wysokie wymagania wobec opowieści o Windu (tak książkowych, jak i komiksowych).
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Offline Bushiken

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #430 dnia: So, 04 Listopad 2023, 23:16:47 »
Chyba najbardziej czekam na komiks o Windu. Pierwsza miniseria Marvela o tej postaci była, delikatnie mówiąc, rozczarowująca. Chyba za bardzo w pamięci utkwił mi przeczytany przed laty "Punkt przełomu" i przez to mam wysokie wymagania wobec opowieści o Windu (tak książkowych, jak i komiksowych).

Ciężko będzie czemukolwiek choć dorównać do poziomu Shatterpoint. Jedna z najlepszych pozycji książkowych ze śp. Exanded Universe  :'(

Offline Avarest

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #431 dnia: Nd, 05 Listopad 2023, 11:42:53 »
W najnowszym vlogu wydawnictwa Egmont „Wieści ze świata komiksu” redaktor prowadzący serię Star Wars Jacek Drewnowski opowiada o komiksach z uniwersum i planach na rok 2024.

Egmont planuje wydanie 18 gwiezdnowojennych komiksów w przyszłym roku. Wśród nich będzie na pewno Darth Maul - Syn Dathomiry, oraz kontynuacja obecnych serii.

Przy okazji opublikowano zaktualizowaną wersję Przewodnika po nowych seriach Star Wars: https://tiny.pl/clkqm



Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #432 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 09:34:40 »
Jesli ktos przegapil ktoras z miniserii Tales from Vader's Castle to bedzie szansa to nadrobic. Wydane oryginalnie przez IDW komiksy zostana zebrane przez Dark Horse Comics i wydane jako The Deluxe Library Collection we wrzesniu.

Wydanie bedzie na twardo (30cmx20cm), 424 strony.


Offline Smok

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #433 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 10:34:23 »
O, super wiadomość! "Beware Vader's Castle" zbierało tylko dwa tomy i czekałem na zapowiedź jakiegoś omnibusa, ale format Library cieszy bardziej. Odpowiadający za okładki i część rysunków Francavilla zasługuje na większy format.
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #434 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 21:33:41 »
Poza dużym formatem (8" x 12 3/16") to pierwszy zbiorczy z Shadow of Vader’s Castle. Droid Hunters też było tylko w Beware Vader's Castle. DH powoli, ale nadrabia zbiorcze po IDW.