Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 154248 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #780 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 13:52:14 »
Część napisana przez Gillena oraz Siege by się przydała, ale w zapowiedziach nie ma, a sam tom JMSa nie ma oznaczenia jako tom 1, co raczej nie zapowiada kontynuacji. Marketingowo to powinno być oznaczone, bo jest wiele osób, które mogą nie kojarzyć, że Thor Ultimate Collection by Gillen to kontynuacja już wydanego tomu Thora. To tak jakby wydawać każdy run w Dardevilu Nieustraszonym od #1, gdzie jest ciągłość historii i nawet tak przez moment w zapowiedziach stało, że Brubaker miał numer #1, tylko to poprawili finalnie, tutaj już tego nie będą wstanie zrobić.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Lipiec 2022, 14:52:04 wysłana przez michał81 »

Offline Warpath

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #781 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 14:11:54 »
Myślę, że jedynki nie ma, gdyż Egmont chciał sprawdzić jaka będzie sprzedaż tego tomu zanim sięgnie po ewentualną kontynuację. Pewnie mieli wątpliwości, jako że część albumu była już wydana w WKKM. Jeśli sprzedaż byłaby niezadowalająca - dzięki temu zabiegowi wciąż mają pole do manewru i mogą twierdzić, że kontynuacji nigdy nie było w planie. Jeśli na grzbiecie pojawiłaby się jedynka - nie byłoby odwrotu. Fakt, że cały tom zawiera kompletny run jednego scenarzysty, tylko im dopomógł.

Pewnie wciąż liczą wpływy przed podjęciem decyzji i ostateczną zapowiedzią ; )

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #782 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 15:13:05 »
Tylko, że Egmont też nie wie jak np. zostanie przyjęty Silver Surfer Dan Slotta, a tam oznaczyli już tom 1, a przecież tom 2 to będzie inna seria pomimo, że napisana przez tego samego autora. I pomimo kontynuacji wątków w kolejnej serii (u nas tom 2) to zapowiedziany tom 1 jest zamkniętą historią. W przypadku Thora sprawa wygląda inaczej, bo run Gillena to bezpośrednia kontynuacja wątków i numeracji zeszytów, a jednak wydany album nie dostał oznaczenia jako tom 1, czyli raczej nie będzie ciągu dalszego.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Lipiec 2022, 16:01:35 wysłana przez michał81 »

Offline Warpath

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #783 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 15:33:36 »
No cóż, ja nie jestem taki definitywny ; ) Jeśli Egmont aspiruje do wydawania klasyki Marvela - to jest idealny moment, by pójść za ciosem i:
1. Kontynuować rozpoczęte przez JMSa wątki klasycznego Thora
2. Wpleść i przedstawić czytelnikom Siege jako historię kompletną wraz z thorowymi tie-inami
3. Zrobić naturalne przejście do kolejnych runów, jak Matta Fractiona

Jeśli Egmont tego nie zrobi - na tym raczej kończyłaby się przygoda klasycznego Thora w Polsce. No bo gdzie teraz niby mieliby ponownie wystartować? Jak dla mnie za dużo zmarnowanego potencjału przy braku kontynuacji.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #784 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 16:56:41 »
Ja nie mogę z tym Egmontem. Komiks za 200 zł okładkowych ("No cóż") a oni nawet prawidłowo dymków wlać nie potrafią. Ręce opadają. Dwie korektorki - pani Monika i Małgorzata się nie popisały.


Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #785 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 19:07:13 »
Ongoingi w Klasyce Marvela to chyba największe osiągnięcie Egmont Polska, za które ja biję mu gromkie brawa i bardzo dziękuję. Kiedyś myślałem, że liczą się najpierw eventy. I dalej uważam, że są one ważne. Ale bardzo doceniłem ciągłość zeszytową jaką dostałem w Deadpoolu, w Daredevilu. Oczywiście Punisher Max i teraz Marvel Knights to pyszności. Teraz dostajemy Epici Spider-Mana, seria roznosi się na Punishera i to bardzo mi się podoba. Te wszystkie tomy Klasyki kupiłem, przeczytałem i bardzo sobie cenię. Oby tak dalej.

Pytaniem jest czy tak już rozbudowana seria mogłaby się rozszerzyć o kolejną postać. Fajnie że wyszedł tom z Thorem, ale na razie o kontynuacji nie słychać - może będzie zapowiedź w maju. Ale czy taki np. Iron Man miałby szansę na coś starszego w polskim wydaniu. Ja bym chciał coś takiego przeczytać, ale oczywiście nie jestem obiektywny.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #786 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 09:06:24 »
Ale czy taki np. Iron Man miałby szansę na coś starszego w polskim wydaniu. Ja bym chciał coś takiego przeczytać, ale oczywiście nie jestem obiektywny.
Wszyscy wiemy wiemy co Ci chodzi po głowie  ;). Ale tak między Bogiem, a prawdą to Armor Wars też z miłą chęcią bym przeczytał  :)

Offline HugoL3

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #787 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 11:01:45 »
To niekoniecznie odpowiedni temat, ale chyba nikt mnie nie skarci, jeśli zapytam tutaj - co po Domenie Królów?
Od razu Imperatyw Thanosa? Mam do dyspozycji tomik z WKKM i właśnie go rozpocząłem, tylko tam jest większe skupienie na Strażnikach niż na tym jak się zakończyła Domena Królów.

Liczyłem po prostu na wyjaśnienie: co dalej z Black Boltem, w końcu dzięki Marvel Now/Now 2.0 wiemy, że wrócił (dlatego specjalnie nie biorę tego w spojler). Jednak wyjaśnienie tego jak wrócił podobno jest w FF4 Hickmana, gdzieś pod koniec runu.

Będę wdzięczny jeśli jakiś marvelowski obieżyświat pomoże co warto czytać :)

Offline Gazza

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #788 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 13:19:50 »
Pytaniem jest czy tak już rozbudowana seria mogłaby się rozszerzyć o kolejną postać.
Przysiągłbym, że TK gdzieś chlapnął, że po Punisherze kolejny będzie Wolverine. Niech mnie ktoś sprostuje jeśli się mylę.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #789 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 13:21:07 »
Przysiągłbym, że TK gdzieś chlapnął, że po Punisherze kolejny będzie Wolverine. Niech mnie ktoś sprostuje jeśli się mylę.

Jeśli masz epiki na myśli, to Wolverine już był oficjalnie zapowiedziany na MFKiG.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #790 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 14:46:24 »
co po Domenie Królów?


https://i.imgur.com/N7OXfyI.jpg

To jest chyba najczęściej zamieszczana grafika na tym forum  ;)

Wychodzi na to, że po Domenie Królów faktycznie należy wziąć się za Imperatyw Thanosa. Później można jeszcze uzupełnić lekturę Silver Surfera z Klasyki Marvela, w którym zawarte są historie „Requiem” i „W imię twoje” oraz Beta Ray Billa z SBM t. 83, w którym zawarta jest historia "Stormbreaker". Ogólne rzecz ujmując Egmont zgrabnie ogarnął współczesny kosmos Marvela, z istotnych rzeczy zabrakło jedynie regularnej serii Nova vol. 4.
Co do historii Black Bolta to niestety nie pomogę, bo nie wiem  :(

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #791 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 15:28:15 »
Patrzac że Egmont wydał She-Hulk pod serial to jest duża szansa, że jednak Nova do nas zawita, jak Marvel oficjalnie w końcu ogłosi serial/film (bo narazie to cały czas tylko plotki).

W przypadku Novy to od Anihilacji poprzez Nova vol. 4, Imperatyw Thanosa, serie z Marvel Now i skończywszy na Nova: Resurrection jest jedną fajna długa historia.

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #792 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 16:36:48 »
Cytuj
jak Marvel oficjalnie w końcu ogłosi serial/film (bo narazie to cały czas tylko plotki)

Jak to nazwali ''special presentation''. Są plotki o Novie i Silver Surferze w tym formacie

Offline Gazza

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #793 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 17:05:09 »
Patrzac że Egmont wydał She-Hulk pod serial (...)
Sarkazm czy coś mnie ominęło?

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #794 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 17:50:03 »
Sarkazm czy coś mnie ominęło?
Zapowiedział, ale tak to był sarkazm   ;D