Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 154293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frank_C

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #690 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 15:01:40 »
U nas będzie miała 2
To pierwszy pozytyw. A dobre to, bo z Deadpoolem to różnie bywa i nie chcę się naciąć jak na serię z Marvel Now gdzie jakoś od połowy runu poziom poszybował w duł drastycznie. O tych solowych seriach z klasyki też słyszałem skrajne opinie, od umiarkowanie pozytywnych nad runem Kally'ego po mieszanie z błotem późniejszych historii.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #691 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 15:14:40 »
Deadpool z Marvel Now jest mniej więcej na tym samym poziomie, można powiedzieć, że początek jest najgorszy, także raczej w duł nie poszybował.
Ten następny u nas to ten z Marvel 2.0 ,no to tego to nie byłem wstanie czytać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #692 dnia: So, 02 Październik 2021, 21:49:25 »
Doszliśmy do momentu, gdzie rzeczy z Marvel NOW już wydają w klasyce. Superior Foes of Spider-Man bardzo mnie cieszy i liczę na Silver Surfera Slotta ale jednak ten bardziej wolałbym w Deluxie może. Tam pasuje taki specyficzny komiks bardziej

Offline SawiK

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #693 dnia: So, 02 Październik 2021, 21:54:37 »
Jada dalej z Pająkowymi Epikami wiec ciesze sie niezmiernie. Oczywiscie Xmeni  DD i Punisher tez ciesza.

Offline jotkwadrat

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #694 dnia: So, 02 Październik 2021, 21:56:12 »
Ja jednak żałuję, że X-Menami nie jadą też Epikami, ale trzeba brać co dają.
No i wciąż liczę, że doczekamy się też wcześniejszych części epików spidera.

Offline miragepl89

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #695 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 20:40:41 »
No to podsumujmy.

Klasyka Marvela na pierwszą połowę 2022 roku:

- Epic Collection: The Amazing Spider-Man. Cosmic Adventures (4 tom u nas, w oryginalnej numeracji tom 20). Wie ktoś, ile tam jest tomów do końca, w sensie do tych bardziej współczesnych historii z lat 90?
- X-Men Punkty Zwrotne: Wojna mesjasza - tom 2 u nas, jako kontynuacja 1 tomu, który wychodzi w grudniu (Kompleks mesjasza)
- Ultimate X-Men - 4 tom - chyba Bendis teraz?
- Fantastyczna Czwórka - 2 tom - Hickman
- Punisher Marvel Knights - 2 tom - Ennis
- Captain America Reborn - tutaj chyba ostatni tom
- Daredevil - tom 1 - Mark Waid. Tutaj zahaczamy już o Marvel Now, tak jak piszecie. Ile tu będzie tomów? 3 czy 5?
- Thor - Straczyński - chyba całość w jednym tomie (łącznie 3 trade'y). Jest tutaj co kontynuować? Czy wchodzimy już w teren Aarona w Marvel Now?
- The Superior Foes of Spider-Man - tom 1 i chyba jedyny - Spencer - tutaj też chyba całość (3 trade'y) w jednym dużym wydaniu

Offline Kandor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #696 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 21:04:07 »
4 epiki  - dane do listopada 2021, ale są pewnie zapowiedzi na 2022 r. Piszę to co jest napisane na Wikipedii ;-) Czyli mamy już 4 + 4 + to co może jeszcze wyszukam :-) W każdym razie nie dużo. Ja mam nadzieję, że się cofną przed Kravena. Liczyłbym też na jakieś epiki z pierwszymi komiksami z Hulkiem, X-Men czy Avengers i samym Spider-Manem, oczywiście, tyle że wczoraj Tomasz Kołodziejczak wypowiedział się temacie publikacji "staroci" w tańszych wydaniach. Pytano go mianowicie o to dlaczego Eternals czy Doktor Stange publikowani u nas w ramach DC Limited nie może wyjść także w tańszych wydaniach, a on na to że nowy, młody czytelnik by się wynudził i publikowanie tych komiksów poza edycjami dla kolekcjonerów byłoby nieopłacalne. Chciałbym żeby się mylił. Może jakby te limitowane wydania z Limted wyprzedały się na pniu to zmieniłby zdanie, ale skoro nakłady i tak są limitowane (a przypominam że takie Eternaks wciąż są dostępne) to trudno byłoby ocenić popularność tych komiksów (bo i tak sprzeda się tylko te kilkaset egzemplarzy rzuconych do sklepów).
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Październik 2021, 21:18:14 wysłana przez Kandor »

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #697 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 21:07:15 »


Thor omnibus był 520 stron Fantastic Four #536-537, Thor #1-12 and #600-603, Thor Giant-Size Finale.
Później jest Gillen piszę parę zeszytów a dalej jest Fraction omnibus ma byś w przyszłym roku 1352 strony

The Superior Foes Of Spider-man też omnibus był 376 stron THE SUPERIOR FOES OF SPIDER-MAN 1-17
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kandor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #698 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 21:28:26 »
Co obstawiacie w Marvel Limited w 2022 roku? Zaznaczmy, że "Marvels" to nie było potwierdzenie (choć niektórzy tak to interpretują), w sumie wypowiedź pana Tomasza nie była jednoznaczna (coś w rodzaju "jak Mucha będzie chciała znów to wydać to może wyda"). Ciężko będzie zgadnąć ale może się udać komuś - rozstrzygnięcie za niecałe 8 miesięcy :-) Michał81 no ja wiem że "Marvels"nie wyjdzie  w Limited Egmontu, dlatego tak napisałem a le tutaj na forum można było wywnioskować, że niektórzy tak pomyśleli.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Październik 2021, 21:54:36 wysłana przez Kandor »

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #699 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 21:31:58 »
- Captain America Reborn - tutaj chyba ostatni tom
Nie jest to ostatni tom. Poszukaj na forum, było to kilka razy omawiane. Tam jest jeszcze ciąg dalszy.
- The Superior Foes of Spider-Man - tom 1 i chyba jedyny - Spencer - tutaj też chyba całość (3 trade'y) w jednym dużym wydaniu
Na pewno będzie w jednym tomie.
- Punisher Marvel Knights - 2 tom - Ennis
Tu nawet padło stwierdzenie że będzie wszystko, czyli jeszcze tom 3 Ennisa oraz Taxi Wars (tego jestem pewien)
- Daredevil - tom 1 - Mark Waid. Tutaj zahaczamy już o Marvel Now, tak jak piszecie. Ile tu będzie tomów? 3 czy 5?
5 tomów, jeśli będą wydawać wg edycji Oversized hardcover.

Będą jeszcze dwa tomy Ultimate Spider-man, to zostało potwierdzone.

Co obstawiacie w Marvel Limited w 2022 roku? Zaznaczmy, że "Marvels" to nie było potwierdzenie (choć niektórzy tak to interpretują), w sumie wypowiedź pana Tomasza nie była jednoznaczna (coś w rodzaju "jak Mucha będzie chciała znów to wydać to może wyda"). Ciężko będzie zgadnąć ale może się udać komuś - rozstrzygnięcie za niecałe 8 miesięcy :-)
"Marvel" na 100% nie wyjdzie w Marvel Limited.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Październik 2021, 21:46:10 wysłana przez michał81 »

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #700 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 00:08:43 »
Earth X, Universe X, Paradise X. Coś takiego by się nadawało na Marvel Limited według Was?

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #701 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 00:18:40 »
Ja to mam w dwóch omnibusach, trochę dużo materiału.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kandor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #702 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 00:50:33 »
Earth X, Universe X, Paradise X. Coś takiego by się nadawało na Marvel Limited według Was?
Widziałeś rysunki? Takie typowe wyrobnictwo z lat 90-ch, ale może tylko tak to pamiętam, nie chciałbym obrazić czyjegoś gustu. Wiele osób kojarzy te komiksy z nazwiskiem Alexa Rossa, ale on tam był scenarzystą a sam tylko robił okładki (na wabia? ;-)). W ogóle nikt nie pamięta o oryginalnym Squadron Supreme ani o Supreme Power Straczynskiego (to jest nowe bo sprzed 15 lat więc dałbym to do zwykłych klasyków) - widać to po kolekcjach kioskowych. Na limited powinno być coś co ma do 500 stron (a cała trylogia Rossa "gruba") i czymś się wyróżnia: stroną graficzną lub "historycznie" (nie że w sensie scenariuszowym). Wielu chciałoby Weapon X i o ile chciałbym jakiś komiks którego jeszcze nie wydano w Polsce, to bym specjalnie nie płakał z powodu jego wydania i nawet zakupił egzemplarz :-) Jakbym ja był decydentem to bym wydał ogromny zbiór komiksów prasowych ze Spider-Manem autorstwa Stana Lee, w czerni i bieli oczywiście (może cena byłaby ciut niższa). U nas trochę się tego ukazało w Super-Boomie. W tej serii pojawiła się propozycja bransoletek dozoru elektronicznego - ludzie o tym (czyli wspominają o Spider-Manie) piszą w swoich pracach magisterskich, sam taką czytałem kiedyś :-) Nie zapominajmy że jakieś ciekawe komiksy musimy zostawić dla Marvel Deluxe :-) Proponuję wydać w M. Deluxe  Fantastic Four Grand Design bo to niegruby komiks zbierający tylko jedną mini serię w stylu komiksu Piscora ale autorstwa Toma Scioli.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Październik 2021, 00:54:16 wysłana przez Kandor »

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #703 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 06:31:53 »
Thor omnibus był 520 stron Fantastic Four #536-537, Thor #1-12 and #600-603, Thor Giant-Size Finale.
Później jest Gillen piszę parę zeszytów a dalej jest Fraction omnibus ma byś w przyszłym roku 1352 strony
Z tego co pamiętam to JMS się z Marvelem pokłócił podczas pisania Thora, bo ten narzucił mu Siege. Finalnie odszedł z serii i tak naprawdę jej nie skończył, a wątki domknął właśnie Gillen spinając to z Siege. Ciekawe jak Egmont to wyda.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Październik 2021, 07:38:05 wysłana przez michał81 »

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #704 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 10:45:04 »
Będą jeszcze dwa tomy Ultimate Spider-man, to zostało potwierdzone.

Czyli dojadą do końca vol.1 i na vol. 2 nie ma szans? :(