Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 154222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #600 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 00:49:17 »
Prawda jest taka, że większość tych recenzji można o tyłek potłuc. Każda jest subiektywna nawet jeżeli sili się na obiektywizm, ot ludzka natura.

Recenzje zawsze są subiektywne. No chyba że ograniczają się do podania suchych faktów, bez żadnych opinii, tylko wtedy to już nie recenzja, a co najwyżej opis.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #601 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 06:41:09 »
Recenzje zawsze są subiektywne, ale dobre recenzje to takie, w których recenzent w argumentach wznosi się ponad własne upodobania i patrzy na omawiany produkt w szerszym zakresie.

Offline StudentPiwniczak

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #602 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 20:44:19 »
Hej,
Jakiś czas temu zapytałem tutaj jak zacząć przygodę z Marvelem. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zdecydowałem się zacząć od bohaterów, którzy mnie najbardziej interesują (Deadpool oraz Pająk). Zobaczymy co z tego będzie. Jeszcze raz dzięki!

sum41

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #603 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:51:24 »
Czy Mega Marvel z FF lub Silver Surferem zostal ponownie wydany przez Egmont w jakims tomie?

Offline SawiK

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #604 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:58:38 »
Up
Wojna Nieskończoności wznawia i wydaje w pełni to co wyszło w MM.
Silver Surfer jest w jakimś czerwonym tomie kolekcji SBM.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #605 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:59:03 »
W Wojnie Nieskończoności są takie same fragmenty jak w jednej z FF z Mega Marvela. Ale nie wszystko. Mam oba wydania i tie-inów z serii FF z TM Semica nie ma w wydaniu Egmontu.



W SBM #39 też wyszła Wojna Heroldów jak w Mega Marvelu z SS. Ale TM Semic wyciął parę stron, Hachette dało całość.

« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Kwiecień 2021, 22:02:34 wysłana przez Bazyliszek »

sum41

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #606 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 22:37:27 »
Czyli warto MM z FF kupic, thx chlopaki.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #607 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:40:12 »
W katalogu na 2021 rok mnie smuci trochę brak komiksów z okresu Dark Reign. Tacy Dark Avengers aż się proszą o wydanie. Może jeśli Egmont wyda cały starszy kosmos, to po Annihilators tom 2 znajdzie się miejsce na Osborna.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #608 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:45:41 »
Dark Avengers to część długiego Runu Bendisa i nie ma sensu tego wydawać samodzielnie - to tak jakby z Thora Aarona wydać tylko same dwa tomiki Thor z Marvel Now.

By ruszyć Dark Reign i by miało to jakikolwiek sens to potrzebne jest wydanie Avengers Bendisa razem z Tajną Inwazją - Mucha wydała początek tego runu i przerwała akurat w miejscu gdzie miało się zacząć robić ciekawie.

Offline Nawimar III

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #609 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:52:45 »
Bazyliszek: "Tacy Dark Avengers aż się proszą o wydanie"
 
O tak! Pod tym względem od dawna liczę na Muchę bo to przecież naturalne przedłużenie publikowanej przez nich serii "New Avengers".
 
Maragest, tyle że my już część tego stażu Bendisa znamy. Właśnie dzięki wspomnianej także przez Ciebie  serii oraz paru "wtrętom" z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Nic nie stałoby na przeszkodzie, aby rozpoznanie tego okresu w dziejach Mścicieli stopniowo zwiększać. Moim zdaniem Dark Avengers pasują idealnie.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #610 dnia: So, 01 Maj 2021, 13:45:28 »
Dark Avengers to część długiego Runu Bendisa i nie ma sensu tego wydawać samodzielnie - to tak jakby z Thora Aarona wydać tylko same dwa tomiki Thor z Marvel Now.


Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #611 dnia: So, 01 Maj 2021, 14:15:06 »
Kolejne tom wyrwany z kontekstu.

Ale faktycznie - Ty wolisz dostawać rzeczy wyrwane z kontekstu, a nie kompletne runy.

Offline zerodwatrzy

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #612 dnia: So, 01 Maj 2021, 14:23:39 »
Nic nie stoi na przeszkodzie do wydania tomu wyrwanego z kontekstu przez Egmont, który ja chcę, więc zargumentuje to tomem wyrwanym z kontekstu, o którym piszę same niepochlebne rzeczy od samego momentu wydania.

Dualizm Bazyliszka, który po raz kolejny ora forum faktami i logiką xD

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #613 dnia: So, 01 Maj 2021, 16:26:47 »
Odpowiadam tylko, że argument o wyrwaniu tomu z kontekstu i wydawaniu czegoś zupełnie z niczego nie ma znaczenia, skoro Egmont tak robi. Meltdown czy Wielki Projekt też są z niczego, bo o takie komiksy nikt nie prosił, a będą. Dark Reign lub Thunderbolts z Osbornem byłyby fajne ale wg was są bez sensu.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #614 dnia: So, 01 Maj 2021, 19:53:20 »
Nikt nie pisał, że Thunderbolts jest bez sensu - jak najbardziej jestem za wydaniem całego runu.

Ja mówiłem, że samo Dark Avengers jest bez sensu bo to część długiego runu, która dodatkowo przeplata się z New Avengers Bendisa i eventem Oblężenie.
Wydanie tego to jakby wydać:
- sam tomik Batman który się śmieje, bo to taka sama środkowa część runu,
- tylko 3 pierwsze tomy Amazing Spider-Man Globalna sieć,
- powiedzmy tylko 3 i 4 tom Staruszka Logana,
- tylko drugi tom Daredevila Bendisa i tylko 3 tom Alias.

Rozumiesz już?
Albo lepsze porównanie - chciałbyś dostać tylko samych New Avengers Hickamana - bez Avengers, bez Nieskończoności, bez Czas się kończy i bez Tajnych Wojen? Albo sam Czas się kończy bez reszty i bez finału w Tajnych Wojnach.

Tak jak te serie Hickama się przeplatają tak samo przeplatają się serię Bendisa - New Avengers, Mighty Avengers (do 20 zeszytu) i Dark Avengers, a do tego Eventy.

Jak przy Hickamanie:
- Nieskończoność = Tajna Inwazja,
- Tajne Wojny = Oblężenie
- New Avengers Hickamana = New Avengers Bendisa
- Avengers Hickamana = Mighty Avengers do 20 zeszytu + Dark Avengers Bendisa (bo Bendis początkowo pisał przeplatające się ze sobą New Avengers z Mighty Avengers ale po 20 zeszycie Mighty Avengers przejął ktoś inny, a Bendis pisał dalej New Avengers przeplatające się od tego momentu z Dark Avengers).

Twierdzić, że jest sens wydać samych Dark Avengers to tak jak twierdzić, że jest sens wydać New Avengers Hickamana bez reszty jego runu.


Ja wiem, że jest masa rzeczy trochę wyrwanych z kontekstu ale nie tak by brać sam środek runu, który łączy się jeszcze z inną serią.

Przy Kapitanie Spencera pominęli serię z Samem ale to co wydali to stanowi spójną całość bo wydali te najważniejsze rzeczy. Wydać samo Dark Avengers to trochę tak jak by wydać samą serię z Samem bez serii Steva i bez Impasu oraz Tajnego Imperium.
Miałoby to sens??? Taki sam jak wydanie samych Dark Avengers.
« Ostatnia zmiana: So, 01 Maj 2021, 19:54:53 wysłana przez Maragast »