Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 154295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #555 dnia: So, 27 Marzec 2021, 20:32:13 »
Cytuj
Teoretycznie jakby Egmont lub Mucha się uprali to mogli by wydać 16 tom Classica jako oddzielny tom "Killogy", gdzie jest zawarte Deadpool Kills Marvel Universal.

Albo tylko tą samą miniserię. W Portugalii chyba z tego co pamiętam Mucha to wydawała

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #556 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 15:26:37 »
Albo tylko tą samą miniserię. W Portugalii chyba z tego co pamiętam Mucha to wydawała
Czy tam czasem nie ma ciągłości fabularnej? Patrze po zapowiedziach "Deadpool Killustrated" oraz "Deadpool Kills Deadpool" i tam są takie opisy: "Deadpool has already killed every hero in the Marvel Universe, but he isn't through" (Deadpool zabił już każdego bohatera w uniwersum Marvela, ale jeszcze nie skończył) lub "The final act of the Deadpool Killogy begins!"(Finalny akt Morderczej Trylogii Deadpoola rozpoczyna się teraz) ? I całość napisał Cullen Bunn, co pozwala mi przypuszczać, że to jest trylogia.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Marzec 2021, 15:40:14 wysłana przez michał81 »

Offline StudentPiwniczak

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #557 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 23:06:13 »
Hej!

Przymierzam się do wejścia w Klasykę Marvela, ale nie wiem kompletnie jak zacząć (78 pozycji)... Czy ktoś z Was mógłby mi wskazać 5 tomów, które ze względu na fabułę szczególnie warto poznać? Pewnie docelowo będę starał się skompletować całość, jeśli się wciągnę.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #558 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 23:48:06 »
Daredevil i Kapitan Ameryka to najlepsze co wyszło w klasyce.

Offline StudentPiwniczak

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #559 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 23:54:53 »
A co sądzisz o Deadpoolu i Pająku?

+Pytanie ogólne - jak szybko musiałbym zacząć zbierać? tj. jakie jest obecnie ryzyko braku dodruków?

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #560 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 23:57:12 »
Przymierzam się do wejścia w Klasykę Marvela, ale nie wiem kompletnie jak zacząć (78 pozycji)... Czy ktoś z Was mógłby mi wskazać 5 tomów, które ze względu na fabułę szczególnie warto poznać? Pewnie docelowo będę starał się skompletować całość, jeśli się wciągnę.
Z pojedynczych tomów polecam Czarna Wdowa: Powrót do domu oraz Srebrny Surfer: Przypowieści. Pierwszy to zamknięta historia drugi to zbiór kilku zamkniętych historii (nie są kanoniczne i nie są związane z uniwersum)


Poniższe komiksy stanowią dłuższą historię. Jeśli lubisz X-men i kosmos Marvela. Wychodzi równo 5 tomów.
X-Men: Mordercza Geneza
Uncanny X-Men: Powstanie i upadek Imperium Shi’ar
Wojna królów: Preludium
Wojna Królów
Domena Królów

Daredevil i Kapitan Ameryka to najlepsze co wyszło w klasyce.
Ja bym do tego dołożył jeszcze Punisher MAX, ale każda z tych serii to więcej niż 5 tomów i na obecną chwilę najbliżej zakończenia jest Punisher MAX (został już tylko jeden tom do wydania).

A co sądzisz o Deadpoolu i Pająku?
Którym Pająku? Bo wychodzą dwie serię.
Ultimate Spider-Man oraz klasyczny Spider-man (Epic Spider-Man i Spider-Man od Todd McFarlane)
W przypadku Deadpoola polecałbym poczekać do wydania serii Cable & Deadpool, która została zapowiedziana przed chwilą i zamknie się w 3 tomach. Nie musisz znać Deadpool Classic

+Pytanie ogólne - jak szybko musiałbym zacząć zbierać? tj. jakie jest obecnie ryzyko braku dodruków?
Ciężko powiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Kwiecień 2021, 00:05:05 wysłana przez michał81 »

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #561 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 00:02:11 »
O Deadpoolu się nie wypowiem, bo wystarczyła mi żenada z Now, więc w Classica nie wszedłem. Ultimate czytałem trochę na unlimited i wydał mi się stuczny i na siłę.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #562 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 00:08:11 »
A co sądzisz o Deadpoolu i Pająku?

+Pytanie ogólne - jak szybko musiałbym zacząć zbierać? tj. jakie jest obecnie ryzyko braku dodruków?

Chcesz kupić Deadpool czy Pająka to kup jeden tom, jak ci podejdzie to kupisz następne, jak na razie to wszystko dodrukowują z tej klasyki.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #563 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 12:58:32 »
Czy ktoś z Was mógłby mi wskazać 5 tomów, które ze względu na fabułę szczególnie warto poznać? Pewnie docelowo będę starał się skompletować całość, jeśli się wciągnę.

Przy takim ograniczeniu ilościowym to sugerowałbym "Elektra Assassin", "Czarna Wdowa" i "Daredevil" (Bendis, Maleev). I jest 5 tomów. Natomiast jeżeli miałoby to być 5 tytułów to do poprzednich trzech jeszcze niezłe jest "X-Men" (zaczynając od "Mordercza Geneza" jak to rozpisał michał81) i jeżeli lubisz starsze rzeczy to "Spider-Man" McFarlane`a.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #564 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 13:20:08 »
"Spider-Man" McFarlane`a.
Przecież tam nie ma fabuły  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Crono

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #565 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 13:25:10 »
Przecież tam nie ma fabuły  :)
Może i nie, ale to wciąż kilka poziomów wyżej niż poziom pająka z Marvel Now i Marvel Now 2.0.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #566 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 13:30:55 »
No spoko komiks bez fabuły jest lepszy od komiksu z fabułą. Ja rozumiem, że sentyment itd., ale bądźmy poważni.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #567 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 13:52:01 »
Może i nie, ale to wciąż kilka poziomów wyżej niż poziom pająka z Marvel Now i Marvel Now 2.0.

A co masz do Superiora z Marvel Now?
To jedna z najciekawszych serii z Pajączkiem.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #568 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 14:14:13 »
Tan Spider z Marvel Now to bardzo dobry jest Superior+Spider-Verse dopiero ten Worldwide to już ciężko się czyta.

A kolega StudentPiwniczak jak kupi tego Spidera Todda McFarlane'a to nie wiem czy będzie chciał kupować więcej komiksów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Kwiecień 2021, 14:15:58 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #569 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 14:32:38 »
A kolega StudentPiwniczak jak kupi tego Spidera Todda McFarlane'a to nie wiem czy będzie chciał kupować więcej komiksów.
Co ty tam wiesz. Przecież część wyszła w teście kolekcji od Hachette, więc musi być dobre. Przecież tam wszystko jest najlepsze. ;)