Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 152992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #525 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 14:53:16 »
Klasyka to pojęcie umowne (np. w "Klasyce Marvela" od Egmontu są komiksy, które ukazały się już w XXI w.). W przypadku Marvela nie ma co liczyć na zebranie całości. Wybierz to, co Cię interesuje, z bohaterami, których lubisz, i nie martw się o serie i wydawców - taka jest moja rada :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #526 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 15:05:12 »
Dzięki za radę. Tyle tego jest. Także w zupełności wystarczyłoby to co wydaje Egmont. Nie chciałem się zamykać na jedno wydawnictwo. Mam Kolekcje Marvela wydane przez Hachette. Bo jeśli chodzi o Marvel Now to nie zaliczam tego do klasycznych komiksów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #527 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 15:27:44 »
Ja bym odradzał zamykać się tylko na Egmont, w końcu Mucha wydała tak cenione serie jak Alias, Immortal Iron Fist, Astonishing X-Men, New X-Men, czy Uncanny X-Force. Są to "klasyki" w takim samym znaczeniu, jak wiele serii w Marvel Classic Egmontu.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #528 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 15:32:26 »
No właśnie. Tylko czy Egmont prędzej czy później nie wyda tego wszystkiego w ramach klasyki? Bo to co miało być w innych wydawnictwach to niektóre komiksy już Egmont wydał w ramach klasyki. 

Offline Kadet

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #529 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 15:34:20 »
Jestem pewien, że Egmont nie wyda w najbliższym czasie tego, co ostatnio wydała Mucha :)

Umowa między Marvelem a polskimi wydawnictwami wygląda obecnie najprawdopodobniej tak, że Egmont jest wydawnictwem pierwszego wyboru, a Mucha wydaje to, czego Egmont z różnych względów nie chciał wydać sam. W takim układzie nie musisz się obawiać dublowania :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #530 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 16:01:07 »
Dokładnie. Jedynych dubli jakich możesz się spodziewać, to dubli po Hachette - w tym sensie, że Mucha, czy Egmont, sięgną po całą serię, z której Hachette wydało kilka zeszytów. Ewentualnie wydadzą ponownie coś, co Hachette wydało w całości, jak np. było z Staruszkiem Loganem, czy Spider-manem: Niebieskim.

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #531 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 18:59:29 »
No właśnie. Tylko czy Egmont prędzej czy później nie wyda tego wszystkiego w ramach klasyki? Bo to co miało być w innych wydawnictwach to niektóre komiksy już Egmont wydał w ramach klasyki.

Ale jakie miałoby to mieć znaczenie?
Jeżeli nawet wydałby to również Egmont kiedyś tam (choć najprawdopodobniej tego nie zrobi - Kadet wyjaśnił co i jak) to przecież nie musisz brać wszystkiego od E. A z kolei czekanie latami na coś co może nigdy nie nastąpić nie ma większego sensu. Jeżeli chcesz poznać jakieś konkretne historie to nie czekaj tylko bierz od innych wydawnictw. Szkoda życia. ;)
Zwł., że Mucha wydaje ślicznie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #532 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 19:02:01 »
Mucha oprócz kolorów :) to ma lepsze te wydania.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #533 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 19:03:44 »
No właśnie nie pamiętam już szczegółów tej dyskusji - ostatecznie ustaliliście, że to Mucha ma "sprane" kolory czy w WKKM przesycone?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #534 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 19:12:49 »
Mucha miała blade kolory w Astonishing X-Men tom 1, nawet zdjęcia gdzieś wstawiałem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #535 dnia: So, 13 Marzec 2021, 17:08:21 »
Nie wiem gdzie o to spytać, więc oprę się o klasykę :-)

Właśnie skończyłem oglądać serial "WandaVision" i jestem pod ogromnym wrażeniem. Skutkiem tego jest u mnie większe zainteresowanie Wandą i jej mocami. Czy w Polsce wydano jakiś dobry komiks skupiający się głównie na jej osobie? Chodzi mi głównie o wątki

Spoiler: PokażUkryj
dotyczące czarnej magii, wiedźm, itp. Jest w ogóle coś takiego?

sum41

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #536 dnia: So, 13 Marzec 2021, 18:53:14 »
Byl jeden numer chyba w kolekcji Superbohaterowie Marvela a tak to wystepy z Avengers lub X Men.

Online LukCook

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #537 dnia: So, 13 Marzec 2021, 19:00:53 »
Szczególnie w Uncanny Avengers i Axis.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #538 dnia: So, 13 Marzec 2021, 19:18:33 »
Najważniejsze historie o Wandzie jakie mamy po Polsku to:
- tomik Scarlet Witch z SBM - wydarzenia z tego tomu stały się głównym powodem załamania Wandy,
- Upadek Avengers z WKKM - początek załamania Wandy i kosekwencje,
- Ród M - ciąg dalszy załamania Wandy,
- Dziecięca Krucjata z WKKM - powrót Wandy.

Potem Wanda odgrywa też ważną (choć taką trzecioplanową) rolę w Avengers vs X-Men, a na koniec idzie Uncanny Avengers i Axis, o których tu już wspomniano.

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #539 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 15:21:14 »
A na to chyba nikt uwagi nie zwrócił  ;D



Ile to razy mówiłem, że fajnie jakby zakończyć klasyki na 10 tomie. Byłoby idealnie. Ale tym Deadpoolem i Cable miło zaskoczyli