Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 154209 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #465 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 18:49:31 »
Aaaa - i mam nadzieję, że to już przesądzone, że czy to Mucha czy Egmont wydadzą Mesjaszy, Utopię i Drugie Przyjście. I będzie już całkiem sporo mutantów nadgonionych po polsku.

Nie zapomnij o Hachette! Jeszcze w nich nadzieja 8)

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #466 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 20:18:45 »
Kurczę facet, przeczytaj sobie translacje Trylogii Mesjasza i nie zawracaj tu już głowy.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #467 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 20:45:19 »
Czytałem kiedyś - dlatego chce mieć to w ręku, skoro kupiłem już Kosmos Marvela i Mutantów Egmontu i Muchy.

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #468 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 20:47:50 »
Mogłeś nie kupować  :) Nie byłby problemu :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #469 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 20:52:44 »
Ja bym wolał by wydawali to czego NIE MA w translacjach - wtedy byśmy mieli więcej do czytania po Polsku.
A przy moim Surface X Pro (który ma aż ponad 13 cali) to lepiej mi się czyta cyfrowo niż wydania papierowe (chociaż i tak kupuję wszystko Marvela i DC poza Deadpoolem  Harley Quinn, którzy mnie nie interesują). Warto było zainwestować w porządny tablet.

Offline Murazor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #470 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 21:11:01 »
Ja bym wolał by wydawali to czego NIE MA w translacjach - wtedy byśmy mieli więcej do czytania po Polsku.
Jezeli to nie sarkazm to dla mnie hit ostatnich dni, chyba tylko Moonshadow po polsku przebija to zdanie  :o

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #471 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 22:43:37 »
Dziwne w ogóle że wpisy o translacjach nie są usuwane.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #472 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 13:40:26 »
Czy wiadomo jakie zeszyty wejdą w skład Wojny Królów od Egmontu???

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #473 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 13:48:10 »
No przecież mieli podawać zawartość, nie podają, jak to.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #474 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 14:20:50 »
Czy wiadomo jakie zeszyty wejdą w skład Wojny Królów od Egmontu???
Patrząc po scenarzystach i rysownikach, którzy są wymienienie to będzie to:
War of Kings #1-6
War of Kings: Ascension #1-4
War of Kings: Darkhawk #1-2
War of Kings: Warriors #1-2
War of Kings: Savage World of Sakaar
War of Kings: Who Will Rule?

Online michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #475 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 09:59:34 »
Niedawno wydana Wojna Królów to zbiorczy dwóch historii (oraz 3 pobocznych, przybliżających drugoplanowych bohaterów tych wydarzeń). Z tych dwóch historii główna, czyli Wojna Królów wypada dużo słabiej, niż ta skupiająca się na Darkhawku.

Tytułowa Wojna Królów to finałowa konfrontacji pomiędzy dwoma rasami Shi'ar oraz Kree i osobiście uważam, że ten konflikt jest mało emocjonujący, bo finalnie sprowadza się do mordobicie dwóch królów czyli Vulcana oraz Black Bolta. Vulcan jest tu kreowany na szaleńca. Nie znaczy, że we wcześniejszych historiach nie było takich przesłanek, z tą różnicą, że wcześniej pomimo bycia tyranem za decyzjami Vulcana stał zawsze plan do osiągnięcia jego celów, tu tego brak i jego działania są bardziej chaotyczne i tym samym nieudolne. Natomiast Black Bolt jest tu kreowany na zbawcę nie tylko Kree, ale także tego pozytywnego bohatera, przez co finał raczej nie zaskakuje (no prawie, bo jednak działania jednego i drugiego mają swoje konsekwencje). Gdzieś w tle tego konfliktu mamy jeszcze przedstawione rozterki Crystal oraz Gladiatora, które finalnie spinają się z głównym wątkiem.
Na pewno ciekawszą częścią jest historia skupiająca się na Darkhawku. Spółka Abnett&Lanning odświeżają tego bohatera retconując niektóre wydarzenia z jego historia oraz dodając więcej mitologii związanej z kryształem dającym mu moc i zbroję. Okazuje się że kryształ jest częścią starożytnego Bractwa Rapotrów, które jak samo twierdzi działa na rzecz Imperium Shi'ar, jednak rzeczywistość wygląda trochę inaczej. Zmagania Powella nie tylko z samym sobą, ale także z siłą drzemiącą w "zbroi" są dużo ciekawsze niż w głównej potyczce królów.

Podsumowując jeśli ktoś liczy na coś epickiego (np. pokroju Nieskończoności) to może poczuć zawód. Jest to standardowy akcyjniak super bohaterski tylko, że dziejący się w kosmosie.

Sam wydanie zbiera materiał, który już powyżej wypisałem. Natomiast ułożenie zeszytów wygląda następująco: War of Kings #1-6, War of Kings: Who Will Rule? (czyli główna historia), War of Kings: Darkhawk #1-2, War of Kings: Ascension #1-4 (historia Darkhawka), War of Kings: Savage World of Sakaar, War of Kings: Warriors #1-2 (poboczne historie). Nie jest to ułożenie chronologiczne, ale nie przeszkadza to w odbiorze samej historii, powiem więcej, może w kilku miejscach zaskoczyć (i to pozytywnie).

Brak zapowiedzi (w jakiejkolwiek formie) Realm of Kings. Przy czym ze względu na pominięcie serii Novy i tak bylibyśmy pozbawieni kontynuacji wątków Darkhawka wynikłych z Wojny Królów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Sierpień 2020, 11:14:33 wysłana przez michał81 »

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #476 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 10:43:58 »
No chyba nie odpuszczą Realm of the Kings. Ja jestem po dwóch zeszytach tego tomu i jeszcze zdania sobie nie wyrobiłem.

Online michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #477 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 11:32:39 »
Zasadniczo to Realm of the Kings to zbiór mini serii + oneshot, dziejących się po wydarzeniach z Wojny Królów i
Spoiler: PokażUkryj
otworzeniu wyryw czasoprzestrzennej do innego wymiaru. Opisuje zmagania bohaterów, których poznaliśmy ze stworzeniami, które z niej wylazły.

Ale samo Realm of the Kings nie prowadzi do Imperatywu Thanosa do tego prowadzi seria Strażnicy Galaktyki oraz niewydana u nas seria Novy.

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #478 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 11:56:28 »
Nie wiem czemu oni tej Novy nie pociągnęli po tych Anihilacjach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #479 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 13:13:35 »
Nie wiem, ale teraz mogą wydać Nova by Abnett & Lanning: The Complete Collection w dwóch tomach. Wystarczy, że pierwszy odchudzą o Annihilation: Nova #1-4 oraz ewentualnie zeszyty z Annihilation - Conquest (Nova #4-7).