Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 151942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 12:28:20 »
Źle że w pierwszym nie dano więcej gościnnych występów Deadpoola w New Mutants.
Ale on nie pojawił się w większej ilości zeszytów New Mutants poza tym jednym.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 12:54:43 »
To sorki, to nie było New Mutants. Ale jest i X-Force i Nomad i jeden numer X-Menów przed Circle Chase.


https://cmro.travis-starnes.com/character_details.php?character=3080

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:08:28 »
Tylko, że w przypadku X-Force to się pojawiał już w trwających historiach, gdzie fabuła zaczynała się kilka numerów wcześniej. To by było bez sensu, bo czytelnik nie wiedziałby co się dzieje. A tak jest odhaczony jego debiut i wystarczy.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:18:40 »
A w Secret Defenders też? Może wystarczy tobie, ale dla mnie to jednak jest niekompletne. Wolałbym by w tomie zbierającym te początkowe występy Deadpoola przed jego własną serią, pojawiło się wszystko.


No ale spoko. Jeśli kiedykolwiek, ewentualnie, możliwie, w przyszłości ukaże się polska wersja Kolekcji Deadpoola, to jest tam tom 7 i prawdziwe Deadpool Begins zawierające New Mutants #98, X-Force #2, #11 & #15, Nomad #4, Avengers #366 and material from X-Force #4-5, #10, #14 and #19-24. Czekam. Bo i New Mutants 98 i Circle Chase miały ten sentymentalny i dla mnie świetny sznyt i styl lat 90-tych
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2019, 13:20:24 wysłana przez admin »

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:22:53 »
Osobiście wolałbym kompletne New Mutants i X-Force niż tak poszatkowane jak ty piszesz, dlatego czytam w oryginale po kolei, co tobie nie raz radziłem, zamiast twojego pisania życzeniowego.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:28:44 »
Oczywiście zgadzam się z tobą jak najbardziej. Kompletne wydania New Mutants czy X-Force to by były świetne pozycje do Marvel Classic od Egmontu. Jestem za obiema łapkami. Ale jeśli piszemy tylko o Deadpoolu, to jestem trochę rozczarowany, że 1 tom lub nawet drugi, nie zebrał wszystkich zeszytów w których on wystąpił. Mielibyśmy wtedy taki Classic-Omnibus. A i tak przecież chyba nie dostaniemy Cable & Deadpool w tym cyklu, więc każdy dodatkowy solowy Wade jest dla mnie cenny.

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:42:13 »
Na podobnej zasadzie jak pierwszy tom Deadpool Classic masz komiksy z WKKDC i tam nie marudzisz, że dali za mało klasycznym historii. Jak zwykle wybiórczo oceniasz różne wydania. Cable & Deadpool nie ma w cyklu Deadpool Classic. Wcale bym się nie zdziwił, jakbyśmy dostali i to z czasem, w końcu Batman mamy kilka serii (brak tej serii może tylko potwierdzać, że sprzedaj się słabiej od Nietoperza i tyle).

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #37 dnia: So, 02 Marzec 2019, 12:12:58 »
Ktoś ogarnia może czy te tie-iny z Infinity War Omnibus dużo wnoszą, czy lepiej polskie wydanie tego eventu ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Crono

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #38 dnia: So, 02 Marzec 2019, 12:20:36 »
Jako że kupuję wszystko co wychodzi w PL z X-menami, ostatnio odebrałem przesyłkę z Runaways t. 2. Komiks przekartkowałem i to co zobaczyłem mnie przeraziło. W zeszycie FCBD z X-men rysunki są ... no cóż. Jak mówi klasyk, co się zobaczyło, nie da się już odzobaczyć. Mam nadzieję że chociaż lektura tego tomu będzie w miarę przyjemna (jedynki nie czytałem).

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #39 dnia: So, 02 Marzec 2019, 12:48:30 »
Ktoś ogarnia może czy te tie-iny z Infinity War Omnibus dużo wnoszą, czy lepiej polskie wydanie tego eventu ?
Z tego co pamiętam te wszystkie pojedyncze zeszyty z poszczególnych serii to są walki ze złymi sobowtórami danej postaci. Zeszyt ze Spider-manem został u nas wydany przez TM-Semic (Spider-Man #048 (6/1994)), możesz sam sprawdzić za parę groszy kupując go na allegro. A zeszyty z Fantastyczną 4 masz w Mega Marvel #04 (3/94): Fantastic Four/Infinity War. Oczywiście w Infinity War te same historię zostały streszczone nieraz na jednej stornie lub w postaci jednego kadru.
« Ostatnia zmiana: So, 02 Marzec 2019, 13:06:20 wysłana przez majkelus81 »

Online xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #40 dnia: So, 02 Marzec 2019, 13:35:12 »
Czyli w skrócie raczej nie ma sensu kupować Omnibusa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gascon200

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 19:12:08 »
Te 2 wypowiedzi

I jeszcze Strażnicy Galaktyki których zapowiedzieli we wstępie do Rękawicy Nieskończoności :)
Przed War of Kings są wymagane jeszcze dwa komiksy z X-men, więc tak prędko to w wyjdzie.

sprawiły, że pomyślałem o tym, jakie komiksy z Marvel Classic Egmont wyda w tym roku. Wydając 3 tytuły na 2 miesiące, będzie ich łącznie 18:

1. Daredevil Tom 1
2. Uncanny X-Men
3. Deadpool Classic Tom 6
4. Ultimate Spider-Man Tom 3
5. Runaways Tom 3
6. Wojna Nieskończoności

Zostało ich jeszcze 12, licząc kontynuacje i zapowiedzi z Mfkig + zapowiedzi z innych tomów   zostanie jeszcze...

7. Punisher Max Tom 5
8. Staruszek Logan
9. Spider-Man McFarlane'a
10. Deadpool Classic Tom 7
11. Runaways Tom 4 (jeżeli będzie kolejny tom)
12. Deadpool Classic Tom 8
13. Ultimate Spider-Man Tom 4
14. Ultimate Spider-Man Tom 5 (jeśli będzie ok 3 tomy na miesiąc
15. Daredevil Tom 2
16. Daredevil Tom 3 (jeżeli wydadzą wszystkie w tym roku)
17. Strażnicy Galaktyki Tom 1

...1 pozycja, może 2. I zapewne w miejsce tego wyjdzie może jakiś tytuł z X-Men (blisko nowego filmu) albo jakaś kontynuacja.

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 19:24:44 »
I zapewne w miejsce tego wyjdzie może jakiś tytuł z X-Men (blisko nowego filmu) albo jakaś kontynuacja.
-> X-Men: Emperor Vulcan (#1-5)
-> X-Men: Kingbreaker (#1-4)

To są te dwa tytuły i pisałem o tym tutaj
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/klasyka-marvela-od-egmontu/msg243/#msg243
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Marzec 2019, 19:31:11 wysłana przez majkelus81 »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 19:56:02 »
...1 pozycja, może 2. I zapewne w miejsce tego wyjdzie może jakiś tytuł z X-Men (blisko nowego filmu) albo jakaś kontynuacja.
Zaraz ktoś ci pociągnie z tarczy  ;D

-> X-Men: Kingbreaker (#1-4)
Tego nie ma w tej rozpisce: edit: Jest w spisie na dole. To dobrze jakby wydali razem  :)

« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Marzec 2019, 20:00:32 wysłana przez JanT »

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 20:21:53 »
Earthfall by się przydał. Może w przyszłym roku Egmontowi uda się to wydać.