Autor Wątek: Kapitan Ameryka  (Przeczytany 11803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 20:36:56 »
To wszystko co wypisałem powyżej to jest jeden długi ciąg. Nawet Winter Soldier, bo tak naprawdę to wg mnie on jest głównym bohaterem, tej całej serii.

Zasadniczo to mogą wydawać 2w1, bo idealnie pasuje. Tylko trzeba popatrzeć na reading order. Ja to po prostu wpisałem ciągiem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 20:40:47 »
No mam cichą nadzieję, że pocisną z Kapitanem, jak z DD i Punisherem - nic mnie tak nie cieszy w Marvel Classic, jak te trzy serie.

Offline Archie

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #32 dnia: So, 09 Maj 2020, 12:48:06 »
Vol. 6 mogliby sobie darować, bo to znaczący spadek serii pod względem fabularnym i graficznym. Brubaker pisał tę serię jak za karę. Marvel ją wcisnął w dwa omnibusy z treścią dot. Bucky’ego bo wiedzieli że puszczając sam jeden omnibus z vol. 6 naraziliby się na mniejszą sprzedaż takiego wydania.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #33 dnia: So, 09 Maj 2020, 12:54:38 »
Jedni są za tym, by wydawać całe runy, a nawet kontynuacje po przejęciu przez innych scenarzystów, inni by ucinali przed spadkiem poziomu - wszystkim się nie dogodzi. Ja w przypadku Kapitana Ameryki Brubakera, chciałbym całość, nawet jeśli poziom spadnie jak w trzecim tomie jego Catwoman.

Offline Archie

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #34 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:09:09 »
Vol. 6 to nowe rozpoczęcie i zero odniesień do tego co było wcześniej dlatego można uciąć wcześniej. Byłem niesamowicie rozczarowany jak to czytałem, bo to typowy skok na kasę. Czytanie tego było ciężkie.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline szulig

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 12:30:29 »
Czy mamy jakieś zapowiedzi z Egmontu czy bedą wydawane dalej po Kapitan Ameryka 3 Śmierć Kapitana Ameryki? Jeżeli juz gdzies byla odpwowiedz to sorry za dubel ale jest tyle tematów ze nie czytam wszystkich

Offline Arne

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 12:48:56 »
Kolejny tom, " Czlowiek, ktory kupil Ameryke" jest w katalogu zapowiedziany na grudzien 2020.

Offline Bazyliszek

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 15:18:36 »
Wydano 3 tomy runu Brubakera, będzie czwarty. Myślicie, że jest szansa na pociągnięcie tematu i run Remedera? Poczytałbym sobie, co się stało po powrocie z Wymiaru Z.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 15:24:53 »
Nie sądzę. Brubakera jeszcze tyle zostało do wydania, a na pewno Kapitan nie schodzi tak jak DD i Punisher.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 20:55:27 »
Jak to jest z tym Capem Spencera i Tajnym Imperium? Rzeczywiście tak kiepskie? Bo coś mnie korci, by wziąć się za to...

Offline Nawimar III

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 21:14:18 »
Kiepskie może nie, ale jednak rozczarowujące. Obiecujący pomysł wyjściowy był. Dobre otwarcie również. Niestety  chaotyczne prowadzenie tej fabuły zgubiło ten projekt (nie wspominając już o finale). Przy okazji dało o sobie znać pogubienie Domu Pomysłów co do zmian wprowadzonych w okresie All-New, All-Different Marvel - vide Sam Wilson w funkcji Kapitana Ameryki czy Inhumans jako jedna z czołowych formacji Marvela (do tej pory zastanawiam się jak na to można było w ogóle wpaść...). Widać tu jak na dłoni pośpieszne (by nie napisać, że wręcz spanikowane) wycofywanie się z tych kompletnie nietrafionych pomysłów. Choć pierwszy tom tej serii, pomimo standardowej dla naszych czasów ordynarnej indoktrynacji w duchu "nieubłaganego postępu" (przemówienie Red Sculla) zapowiadał znacznie bardziej obiecującą realizacje. Osobiście żałuję, że nie wyszło.

Online xanar

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 21:34:59 »
Kiepskie może nie, ale jednak rozczarowujące. Obiecujący pomysł wyjściowy był. Dobre otwarcie również. Niestety  chaotyczne prowadzenie tej fabuły zgubiło ten projekt (nie wspominając już o finale)
W punkt, tak można podsumować większość eventów  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 21:36:01 »
A mi się Sam Wilson w solowej serii podobał i trochę żałuję że Egmont tego nie puścił. Fajny pomysł i ciekawy następca Kapitana.

Swoją drogą czytałem tych nowych Avengersów z MN 2.0 i Wilson dostał tam najbardziej cringową scenę, gdy

Spoiler: PokażUkryj
uderza w ślinę z Thorem-Jane Foster.


Nie było do tego żadnej podbudowy, nic, ot tak się to wydarzyło z czapy. Chyba że wątek jest pociągnęty w serii ms Thor (czy tam innej serii), bo nie dotarłem do tych najnowszych tomów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:37:49 »
Szybkie pytanie, co czytać po Kapitanie Ameryce: Czerwonym Łajdaku, kolejny tom Kapitana, czy Wojnę Domową?
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:53:15 wysłana przez ramirez82 »

Offline Jaxx

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 15:33:07 »
Najlepiej byłoby czytać Wojnę Domową. Pierwsze zeszyty kolejnego tomu Kapitana to już tie-in do Wojny Domowej i kończy się on zeszytem #25, w którym wiadomo co jest, więc czytanie głównego eventu po nim raczej nie pasuje. Ja czytałem naprzemiennie, wg jakiegoś tam reading orderu, ale teraz z perspektywy czasu wydaje mi się, że to taki sposób jest lepszy.