Autor Wątek: Kapitan Ameryka  (Przeczytany 11756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Kapitan Ameryka
« dnia: Nd, 21 Kwiecień 2019, 14:24:32 »
Zdziwiłem się, iż Cap nie ma swojego tematu.

Wczoraj powróciłem do chyba jednej z trzech ulubionych sag jakie zagościły w WKKM, a mianowicie wspomnianego Kapitana Ameryki z runu Eda Brubakera.

Do tej pory pamiętam jakie wrażenie na mnie wywarła historia Zimowego Żołnierza w 2013 roku, kiedy rynek superhero dopiero się rozkręcał dzięki kolekcji i New 52. Oba tomy tworzą spoiwo i ogromnym plusem w wydaniu Hachette było to, iż ona tomy wyszły w bliskim odstępie od siebie. A nie po roku czy kilku miesiącach jak np. Spider-Man Straczyńskiego.

Co warto odnotować scenariusz Brubakera stał się również nierozerwalną częścią MCU, będąc jej motorem napędowym zarówno w CA jak i Avengers. Zimowy Żołnierz i późniejsze Civil War należą w moim przekonaniu do czołówki jeśli chodzi o jakość historii.

Mam wielką nadzieję iż Egmont w końcu poczęstuje Nas pełnym runem. Wypadałoby domknąć motywy niedokończone jak porwanie
Spoiler: PokażUkryj
córki Red Skulla
czy historię Łukina,
Spoiler: PokażUkryj
złączonego przez kosmiczną kostkę z arcywrogiem Capa.


Zimowy Żołnierz miał również wielkie szczęście iż prace do niego wykonywali Steve Epting oraz Michael Lark. Zarówno retrospekcje jak i nowe przygody w mojej ocenie były wykonane po mistrzowsku.

We wszelkich rankingach poświęconym temu bohaterowi Ed Brubaker wymieniany jest w czołówce artystów, a tym co kupiło ludzi było chyba niezwykle przemyślane i konsekwentnie przeprowadzone odrodzenie dawnego kompana. No bo zastanówmy się czy ktoś do tamtej pory dokonał czegoś takiego z taką pompą?

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z tym runem to proponuję, abyście w przyszłości mieli ją na uwadze. W mojej opinii to jedna z najlepszych rzeczy jaką wydał Marvel, kawał soczystej historii szpiegowskiej, w której gra toczy się na kilku frontach jednocześnie.

Offline Bazyliszek

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 21 Kwiecień 2019, 17:48:53 »
A teraz tym bardziej skupimy się na Kapitanie, jak po wakacjach Egmont zacznie wydawać jego serię i potem Tajne Imperium.

Trochę za dużo było retrospekcji u Brubakera i popełnił błąd umieszczając Pantherę w 1942, choć weszły do służby dopiero w połowie 1943. Ale rysunki świetne, niezła intryga, Red Skull w dobrym wydaniu knującym po kątach i Ruski jako wróg. Te cechy lubię.

Offline Koro

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 08:51:34 »
Czy jest obecnie dostępne na rynku jakieś oryginalne wydanie Kapitana Brubaker, które pozwoliłoby zebrać cały run? Wiem że były tpb, omnibusy, ale cześć z tomów była niedostepna/trudna do dostania...

I czy mnie coś ominęło, jeśli chodzi o wydawanie Capitana przez Egmont po wakacjach?
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Kwiecień 2019, 11:47:17 wysłana przez Koro »

Offline Red Fury

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 12:16:45 »

Czy ktoś może w przybliżeniu podać co będą zawierać ( jakie zeszyty) te dwa tomy Kapitana co ma Egmont niedługo wypuścić.

Jak rozumiem pierwszy tom to będzie zawartość tego co dostaliśmy w 11 i 14 tomie WKKM z 2013r. (Captain America (vol. 5) #1-14 bez 10) plus jeszcze coś dodatkowo?

A drugi tom co będzie zawierał? 
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Gascon200

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 12:23:14 »
Czy ktoś może w przybliżeniu podać co będą zawierać ( jakie zeszyty) te dwa tomy Kapitana co ma Egmont niedługo wypuścić.

Jak rozumiem pierwszy tom to będzie zawartość tego co dostaliśmy w 11 i 14 tomie WKKM z 2013r. (Captain America (vol. 5) #1-14 bez 10) plus jeszcze coś dodatkowo?

A drugi tom co będzie zawierał? 
'' 1 - Winter Soldier (Captain America vol. 5 #1–9, 11–14)

2 - Red Menace (Captain America vol. 5 #15–21; Captain America 65th Anniversary Special)

3 - The Death of Captain America (Captain America vol. 5 #22–42; Winter Soldier: Winter Kills)

Później jest kontynuacja w omniakach:

1 - Captain America Lives (Captain America 43-50, 600-601; Captain America: Reborn 1-5, Prologue) 560 stron.

2 - The Trial of Captain America (Captain America Who Will Wield the Shield?, 602-619, 1-10; Steve Rogers: Super-Soldier 1-4) 928 stron :)

3 - Return of the Winter Soldier (Captain America and Bucky 620-628, Fear Itself 7.1: Captain America, Winter Soldier 1-5, Captain America (2011) 11-19, Winter Soldier 6-14) 752 strony..''


Sorry JanT,  że skopiowałem twój wpis :D

Offline Bazyliszek

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 16:09:59 »
Mam nadzieję, że run Brubakera dobrze się Egmontowi sprzeda i potem będą skłonni wydać run Remedera w podobny sposób jak teraz. Czyli 1 tom to "Uwięziony w Wymiarze Z" i 10 zeszytów, a dalej reszta historii w oddzielnych tomach.

JanT

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 17:54:43 »
Oni to wydają bo Bru więc żadnego Remendera nie będzie. Tego Bru jak będą chcieli wydać całego to też im zejdzie :)

Offline am666

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 16:04:26 »
Wiadomo oficjalnie coś na temat wydania Secret Empire z 2017 przez Egmont/ inne polskie wydawnictwo?

JanT

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 16:41:24 »
To musi Egmont wydać więc będzie.

Offline Mateusz

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 17:33:54 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

sum41

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 18:18:37 »
To jest classic ze na twardo?

Offline celtic

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 18:31:36 »
To jest classic ze na twardo?

Raczej na miękko, tylko że grubas, tak jak Strange ,czy Avegers Impas
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Marvelek

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 16:26:04 »
Przeczytałem "Hail Hydrę" wydaną przez Egmont i krótko podzielę się swoimi wrażeniami: jest naprawdę nieźle i ośmielam się stwierdzić, że z tego co dotychczas ukazało się z Marvel Now 2.0. jest to seria najlepsza. Spencer dość ciekawie snuje swoją historię i pomimo, że w fabule znajduje się kilka głupotek, lektura była dużą przyjemnością. Zaciekawiła mnie do tego stopnia, że jestem ciekaw co będzie dalej, a chyba o to w tym chodzi. Za najsłabszą część komiksu uważam to co się tyczy II wojny domowej i
Spoiler: PokażUkryj
 te wszystkie kosmiczne wstawki
. Z minusów wymienię jeszcze wątek Marii Hill, który jest tak napisany na odwal, że aż miejscami bolą zęby  :-X Szkoda również, że Spencer nie rozbudował dość moim zdaniem ciekawego wątku
Spoiler: PokażUkryj
 rozbudowy Hydry i akcji werbunkowej. Tutaj przy okazji wyszła mała głupotka. W jednym z kadrów gówniarze spod znaku Hydry biją czarnoskórego faceta. Powodem jest oczywiście kolor skóry, tylko trochę śmieszne mi się wydaje, że u wyznawców kultu białej rasy posłuch ma koleś, który ma czerwoną gębę  :D
. Ogólnie polecam, fajna rozrywka

Offline Kadet

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 13:49:54 »
Szkoda również, że Spencer nie rozbudował dość moim zdaniem ciekawego wątku
Spoiler: PokażUkryj
 rozbudowy Hydry i akcji werbunkowej. Tutaj przy okazji wyszła mała głupotka. W jednym z kadrów gówniarze spod znaku Hydry biją czarnoskórego faceta. Powodem jest oczywiście kolor skóry, tylko trochę śmieszne mi się wydaje, że u wyznawców kultu białej rasy posłuch ma koleś, który ma czerwoną gębę  :D
.

Spoiler: PokażUkryj
Cóż, Hitler też raczej nie był wysokim blondynem o niebieskich oczach...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline szulig

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 17:34:16 »
Czy moglby mi ktos podac co nalezy przeczytac zeby dowiedziedziec sie co dzialo sie przed Kapitan Ameryka, Steve Rogers? Jak to sie stalo ze znowu jest mlody? Bylo to u nas wydane? Sporo tego czytam ale nie kojarze gdzie to bylo pokazane.  Ogólnie, co czytać przed Steve Rogers. Mam na mysli wydania polskie.
Dzieki