Autor Wątek: Justice League  (Przeczytany 13709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Justice League
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 10:47:35 »
Tak, tego tomu też mi brakowało w polskim wydaniu:
Osobiście uważam, że Egmont jeśli już zrezygnował z wydania drugie tomu, to mógł od razu pierwszy tom ALS wydać jako część serii LS, bo po za zeszytami serii głównej w tym albumie jest duża podbudowa pod Trinity War (czyli czwarty tom LS: Trójka). I wiele osób pominęło chyba w zakupach ten tom, mając tym samym dziurę fabularną.

Offline Pan M

Odp: Justice League
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 16:13:41 »
Czyli jak jakaś postać zachowuje się niezgodnie z jej charakterystyką to jest źle, a jak inna postać robi dokładnie to, czego się od nie spodziewamy to też jest źle???
Nie każdy rysownik stosujący bardzo realistyczną kreskę jest kopistą Jima Lee. Ja u Fincha nie doszukałem się charakterystycznych dla Lee pociągnięć piórem/ pędzlem/ ołówkiem (czy czym oni tworzą swoje kadry). Mnie jego rysunki zawsze cieszą oko  :)

Taka jest maniera Johnsa, pisze całe mnóstwo powiązanych ze sobą fabuł (vide jego run w GL i eventy Najczarniejsza Noc i Najjaśniejszy Dzień czy jego pierwszy run we Flashu). Jednym takie długaśne serie się podobają, inni wolą coś krótszego, bo zbyt szybko gubią się w tak rozwleczonch historiach. Jeśli chodzi o Wieczne Zło to aż tak fatalnie nie jest: wystarczy przeczytać trzy zeszyty z tomu "Amerykańska Liga Sprawiedliwości - 1 - Najbardziej niebezpieczni" (te dotyczące konkretnie JL) oraz tom "Liga Sprawiedliwości - 4 - Trójka", ewentualnie tom 1. Początek jako swoisty prolog i zawiązanie się drużyny oraz "Liga Sprawiedliwości - 5 - Wieczni bohaterowie" stanowiący tie-in do głównego eventu.
W moim odzczuciu ten komiks niby udaje że przedstawia sylwetki złoczyńców, ale przez to że i tak dostajemy głównie mielenie Luthora to np potem odbiorca, który zna lore Flasha po łebkach nie wie o co chodzi z Captainem Coldem  ::) To powinno być zdecydowanie lepiej rozlozone, każdy zlol powinnen być zrozumiały w tym evencie. Tak samo
Spoiler: PokażUkryj
Black Adam o nim wiemy tyle, że broni swojego kraju przed zakusami dyktatury Ultramana i tyle
Tutaj powinnyśmy dostać punkt widzenia kazdego kto buntuje się Syndykatowi a nie tylko Luthora. Może to czepialstwo z mojej strony ale słowo daje, że ten event działałby lepiej gdyby zrobiono to o czym pisze a dało się to zrobić bo drużyna Luthora nie jest jakaś ogromna, wystarczyło dać 3,4 zeszyty więcej na event. Podobały mi się w miarę Flashpoint i Nieskończony kryzys, w których przy okazji motywacja postaci przynajmniej tych najbardziej kluczowych była jasna. Co do rysunków. Realistyczne?  ;D Dla mnie to typowe rysunki pod kadry pełne akcji i tyle. Skojarzenia z Jimem Lee, który świetnie sprawdza się właśnie w takim wykorzystaniu nie są przypadkowe. Poza tym sorry, że się powtarzam ale event w ktorym
Spoiler: PokażUkryj
wraca Luthor z Kryzysu Pereza
no kojarzy się niespecjalnie przyjaźnie dla ludzi, którzy znają Dc nie aż tak mocno. Uczepię się też fabuły ale Syndykat w tym evencie to debile
Spoiler: PokażUkryj
podbili sobie ziemię nie do końca ogarniając jej innej od swojej fizyki, trzymają Alexandra który jest uber zagrozeniem zamiast go zabić a do tego szuka ich Darkseid. No chyba że ten Luthor byl im potrzebny jakoś do tych podróży, nie wszystko pamiętam. Co i tak nie zmienia tego deblizmu scenariuszowrmego, bo prędzej alternatywny Lurhor powiinien zostac zakuty w tej machine z Apokolips a nie Nightwing. Tak dla bezpieczeństwa  ::)
No tak średnio bym powiedział ogarniają sytuację i ich plan nie ma szans działać na długi dystans, góra co mogą to sobie skakać w kolejne wymiary b ale to krotkowzroczny plan, który musi sie w końcu zawalić. Przecież w new 52 było właśnie tylko tyle światów więc dlugo by nie uciekali.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Czerwiec 2022, 16:48:19 wysłana przez Pan M »

Online michał81

Odp: Justice League
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 17:18:40 »
Pan M. zakładam że bazujesz tylko na polskich wydaniach, bo piszesz o braku przyblizenia sylwetek złoczyńców, a takie był w zeszytach poszczególnych serii (zeszyty które miały #numer.1, #numer.2, itd). Większość chyba została zebrana w Omnibusie, ale część była wydana też w zwykłych tpb, jak np. zeszyt poświęcony Bane'owi jest wydany w Wojnie Arkham. Ten przywoływany przez ciebie dotyczący Kapitana Chłoda jest w zbiorczym Rouge Rebellion (Egmont tego nie wydał).

Dziwie się zarzutom, że trzeba znać co się dzieje w Uniwersum DC, kiedy każdy Kryzys DC taki właśnie jest, że bez znajomości Uniwersum coś zawsze umyka. Zresztą to nie tylko DC tak ma ale także Marvel.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Czerwiec 2022, 17:34:25 wysłana przez michał81 »

Offline Pan M

Odp: Justice League
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 17:43:53 »


Dzieje się zarzutom, że trzeba znać co się dzieje w Uniwersum DC, kiedy każdy Kryzys DC taki właśnie jest, że bez znajomości Uniwersum coś zawsze umyka. Zresztą to nie tylko DC tak ma ale także Marvel.
Wiem tylko przy okazji  to zadaje kłam, ze new 52 to świeży start dla każdego skoro mamy tam postac z kultowego pierwszego kryzysu Pereza. To pokazuje ile są warte te zapewnienia o łatwym wdrożeniu nowego odbiorcy w te uniwersa. Masa odniesień do innych okresów, jeszcze gorzej to wygląda przy Death Metal gdzie są odniesenia do trzech wielkich kryzysów. Ja nawet juz do tego przywykłem, ale współczuję newbie, którzy na to sie łapali i po części rozumiem, że nie da się robić resetów bez odniesenia do wcześniejszych okresów ale nie cierpię jak marketingowy bullshit wciska ludziom, że przecież jest inaczej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Czerwiec 2022, 17:45:27 wysłana przez Pan M »

Online michał81

Odp: Justice League
« Odpowiedź #64 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 18:49:56 »
New52 nie był zupełnie świeżym startem. Założenie było takie, że wydarzenia z przed Flashpointa były skompresowane do 5 lat, no chyba, że jakiś twórca napisał nową historię, która nadpisywała wydarzenia z przeszłość, wtedy to ta nowa była kanoniczna. Druga sprawa, że część bohaterów dostała nowe początki jak Superman, a część nie jak Batman. Od początku już był tam pewien bałagan, ale i tak dało to sporego kopa DC i pozwoliło wejść sporej liczbie nowych czytelników nie oglądając się na przeszłe wydarzenia.

Online xanar

Odp: Justice League
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 23:07:45 »
Wiem tylko przy okazji  to zadaje kłam, ze new 52 to świeży start dla każdego skoro mamy tam postac z kultowego pierwszego kryzysu Pereza.
A to nie jest przypadkiem ojciec tego Alexandra Luthora.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan M

Odp: Justice League
« Odpowiedź #66 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 09:16:14 »
A to nie jest przypadkiem ojciec tego Alexandra Luthora.
Spoiler: PokażUkryj
Który też pojawił się właśnie w kryzysie Pereza, na chwileczkę przed anihilacja jego własnej ziemi

Online xanar

Odp: Justice League
« Odpowiedź #67 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 11:19:10 »
Zasadniczo to ta postać pojawiła się parę lat przed tym kryzysem, tylko nie bardzo wiem do czego ta wiedza jest potrzebna przy czytaniu tego eventu z NEW 52.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: Justice League
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 15:27:49 »
Druga sprawa, że część bohaterów dostała nowe początki jak Superman, a część nie jak Batman.

Błąd - Batman też dostał nowy początek w Roku Zerowym.
Z Trójcy to Wonder Woman nie dostała nowego początku w New52

Offline Pan M

Odp: Justice League
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 16:26:38 »
Błąd - Batman też dostał nowy początek w Roku Zerowym.
Z Trójcy to Wonder Woman nie dostała nowego początku w New52
Diana nie ma tam rzeczywiście stricte genezy ale czy to ze
Spoiler: PokażUkryj
 została córka Zeusa
to nie  było jednak przepisanie genezy tej postaci o ile się dobrze orientuje? Swoją drogą zaraz się okaże, że nikt z nas nie zna tego uniwersum bo ciągle ktoś kogoś poprawia  ;D Tak na serio to w ogóle bym się tym nie przejmował, bo Dc jak też zresztą Marvel mają taką tendencje do zmian i jest to taki ogrom tego wszystkiego, że idzie się w tym po ludzku pogubić.

Offline Takesh

Odp: Justice League
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 16:39:51 »
Generalnie to trudno powiedzieć co i jak, ale przeciwnicy Azarello twierdzili, że jest bardzo zmieniona jej historia i nie zgodna z wcześniejszymi. Z tego co kojarzę to raczej WW pisana miała być od nowa. I ogólnie całość ta z N52 została wymazana. Chyba, bo może ktoś po coś sięgnie znowu....

Ktoś może więcej napisze. Mój post był z tych "nie jestem pewien, ale się wypowiem"... 8)

Offline isteklistek

Odp: Justice League
« Odpowiedź #71 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 16:47:00 »
Generali WW została ulepiona z gliny na wyspie. Po New52 Morrison wrócił do tego w WW Earth One.

Offline Pan M

Odp: Justice League
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 17:16:17 »
Generali WW została ulepiona z gliny na wyspie. Po New52 Morrison wrócił do tego w WW Earth One.
Earth one to jednak alternatywny świat a jak z tym jest w samym glownym kanionie Rebirth?

Online michał81

Odp: Justice League
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 19:19:59 »
Earth one to jednak alternatywny świat a jak z tym jest w samym glownym kanionie Rebirth?
Wystarczy przeczytać Wonder Woman: Rebirth. Rucka bardzo ładnie to ograł, gdzie zarówno mit, że WW została ulepiona z gliny, jak i to że została poczęta ze związku Hipolity i Zeusa, są równoważne i to od czytelnika zależy w która wersja jest dla niego właściwa. Należy też pamiętać, wg nowego kanonu ma ona także brata bliźniaka.

Offline Kyms

Odp: Justice League
« Odpowiedź #74 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 14:38:00 »
Do sprzedaży trafił kolejny rozdział przygód JL. Wydarzenie o nazwie "Wieczna zima". Wydarzenie tak zmrażające krew w żyłach, że lepiej omijać je szerokim łukiem. Podsumowując - zapychaczowa pozycja do przeczytania, zapomnienia z wielu powodów. Jakich? O tym staram się w miarę szczegółowo opowiedzieć w swojej recenzji.