Autor Wątek: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne  (Przeczytany 12454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 27 Sierpień 2023, 17:36:25 »
Nie zgadzam sie z taka teza.
Mnie od wchodzenia w serie / run, nic nie odrzuca bardziej niz to, ze jest dluga. Ciagnace sie latami, historie z ogromna liczba watkow, to cos zdecydowanie nie dla mnie. Wole krotsze, max kilkutomowe tytuly.
Zgadzam się, że wolisz krótsze, max kilkutomowe tytuły.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline donT

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 27 Sierpień 2023, 17:54:56 »
Teza w linkowanym artykule jest taka, ze czytelnicy wola dlugie runy, ze to ich przyciaga. Mnie to nie przyciaga, bo preferuje krotsze serie, za tasiemcami nie przepadam. Wiec nie zgadzam sie z postawoiona teza.

Probujesz byc zabawny czy sarkastyczny?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Takesh

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 27 Sierpień 2023, 18:13:59 »
Ale dlugie runy nie oznaczają tasiemców. Mogą być złożone z wielu różnych historii. Autorzy pp drodze dodają różne smaczki, które wychwycą osoby czytające całość, reszta przeczyta część i też będzie zadowolona. Przy okazji mogą skończyć czymś większym. I taka historia może sięgać wszystkich wątków, ale też można to tak napisać, że nowy czytelnik będzie miał to w miarę wytłumaczone. Choć na taki typ fabuł też się narzeka. Nie ma złotego środka. Ale jest to ciekawa tezą.

Taki run Michelinie / McFarlane. Gdzieś tam byl Eddie, pojawiał się i znikał. Wątek związku Petera i MJ, jak się rozwija, problemy z mieszkaniem, praca MJ, itp. Można zrobić długie runy i nie muszą to być nudne tasiemce, gdzie musisz wszystko czytać, ale czytanie całości daje pełniejszy obraz.

Offline xanar

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 27 Sierpień 2023, 18:18:18 »
Teza w linkowanym artykule jest taka, ze czytelnicy wola dlugie runy, ze to ich przyciaga. Mnie to nie przyciaga, bo preferuje krotsze serie, za tasiemcami nie przepadam. Wiec nie zgadzam sie z postawoiona teza.

Probujesz byc zabawny czy sarkastyczny?


Zgadzam się z tym, że wolisz to co wolisz.

Teza może jest słuszna, ale tylko częściowo, te zeszyty DC/Marvel po prostu są za drogie, dla mnie to medium dla młodych ludzi jest mało atrakcyjne w porównaniu np. gier komputerowych przy przeliczeniu wydatek/czas.

Jedyna opcja, żeby to się sprzedawało to powinno być tańsze co oczywiście się nie stanie i tak klienci będę się wykruszać, tamci będą podnosić ceny aż to wszystko upadnie.

A to, że ty wolisz, krótsze no to wolisz a czy większość woli dłuższe, nie wiem może tak być.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Takesh

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 22 Wrzesień 2023, 07:53:05 »
Gdyby ktoś się zastanawiał jaka postać była pierwszym stworzonym bohaterem Marvela, to poniżej artykuł. Ja nie zgadłem. Stawiałem na innego, który to zdobił pierwsza okładkę Marvela. A ktoś z Was wiedział jaka to postać?

https://www.cbr.com/first-superhero-marvel-comics-ka-zar-savage/

Offline Bazyliszek

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 22 Wrzesień 2023, 10:12:32 »
W "Niezwykłej Historii Marvel Comics" było wspomniane, że Martin Goodman publikował przygody Ka - Zara przed wydaniem Marvel Comics #1. Niestety S.Howie nie podał wtedy ani daty, ani nazwy magazynu w którym nastąpiła ta premiera.


Offline Necr09

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 21:26:54 »
Ciekawostka od autorki, w Action Comics #1057 Magdalene Visaggio chciała zrobić z Connera Kenta aka Superboya trans dziewczynę jednocześnie zmieniając "ksywkę" na Skyrocket:
Spoiler: PokażUkryj


DC się nie zgodziło

https://twitter.com/MagsVisaggs/status/1711384536817287428
FGO: 758,469,198

Offline xardas

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 19:20:42 »
Czyli jednak jakieś resztki rozumu im zostały.

Offline xanar

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 21:36:37 »


I wszystko jasne.

Moim zdaniem powinni z Batmana zrobić.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 21:50:12 »
  Z Rorschacha, może w końcu Alanowi by zeszła ta marsowa mina, której dostaje jak słyszy DC Comics.