Autor Wątek: Justice League  (Przeczytany 13866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WolfSazen

Odp: Justice League
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 09:48:42 »
Skończyłem właśnie JL z new 52 i chciałbym podpytać o dwie rzeczy:
1) czy wątek brata WW będzie kontynowany w Rebirth?
2) czy cliffhanger z ostatniej strony JL również ma gdzieś swoją kontynuację?

Offline Kyms

Odp: Justice League
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 14:10:06 »
Skończyłem właśnie JL z new 52 i chciałbym podpytać o dwie rzeczy:
1) czy wątek brata WW będzie kontynowany w Rebirth?
2) czy cliffhanger z ostatniej strony JL również ma gdzieś swoją kontynuację?

Jason, brat Diany, pojawił się w jej solowej serii za Rebirth.

Jaki konkretnie cliffhanger?

Offline laf

Odp: Justice League
« Odpowiedź #77 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 15:00:30 »
1) czy wątek brata WW będzie kontynowany w Rebirth?
Jason faktycznie nie miał zbyt wielu występów w komiksach DC, choć wydawałoby się, że brat tak potężnej postaci jaką jest Wonder Woman powinien bardziej się wybić.
Tutaj jest opisana jego historia - https://dc.fandom.com/wiki/Jason_(Prime_Earth)
A tutaj jego komiksowe występy - https://dc.fandom.com/wiki/Category:Jason_(Prime_Earth)/Appearances

Offline michał81

Odp: Justice League
« Odpowiedź #78 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 18:20:46 »
2) czy cliffhanger z ostatniej strony JL również ma gdzieś swoją kontynuację?
Odpowiedzi szukaj w Uniwersum DC – Odrodzenie->Batman / Flash: Przypinka -> Zegar Zagłady (można uzupełnić o Flash Forward), żeby nie spoilerować kto za tym stoi.

Offline Kyms

Odp: Justice League
« Odpowiedź #79 dnia: Pt, 02 Grudzień 2022, 15:59:02 »
Skuliście się na "Najwięksi superbohaterowie na ziemi" Rossa i Dini? Jak wrażenia?

Komiks przeraża cenowo, ale po zaznajomieniu się z jego treścią nie żałuję ani jednej złotówki. Fenomenalna pozycja, w której Paul Dini sięgnął po esencję superbohaterskości zaczynającej wszystko. Pozycja przypominająca, że superbohaterowie są dla ludzi, nie tylko do ciągłego zmagania się z przebranymi przebierańcami w przestworzach, multiwersum czy czasoprzestrzeni. Zmagania z prawdziwymi problemami naszego świata było kreatywnym odświeżeniem superbohaterskości. Całość można potraktować edukacyjnie pod kątem uświadomienia o problemach z naszego otoczenia, ale i inspiracyjnie do zmagania z nimi. Rzetelne podejście do przedstawiania problemów dając wrażenie, że scenarzysta zgłębił problemy do przedstawienia ich w surowej formie. Problemy okraszone są sukcesami i porażkami spotykającymi się z nieustannymi komentarzami wewnętrznymi głównych bohaterów, co urzeczywistnia historię, gdzie superbohaterowie po raz pierwszy spotykają się z takim problemem w swojej karierze.

Alex Ross ponownie dostarczył masę fotorealistycznych prac czynią cały album wyniosłym, czymś epickim. Powiększony format komiksu pozwala uwolnić pełne wrażenia z ekscytacji ilustracjami, do tego grubszy papier nie tłumiący kolorystyki. Dodatkowo fajne materiały dodatkowe rzucające zza kulis proces powstawania komiksu - głównie pod kątem rysunków.

Zapraszam do udostępnionego materiału, w którym więcej mówię o swoich wrażenia z lektury, dodatkowo rzucając światłem na wydany album w polskim przekładzie dbając, aby nie zaspoilerować fabuły przykładowymi ilustracjami. Mam nadzieję, że recenzja i prezentacja zachęcą do zakupu fenomenalnego komiksu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Grudzień 2022, 16:00:34 wysłana przez Kyms »

sum41

  • Gość
Odp: Justice League
« Odpowiedź #80 dnia: Pt, 02 Grudzień 2022, 16:32:24 »
Kurde mam okazje kupic za 170 zl - a juz mialem nie brac ale twoja recenzja ...

Offline Kyms

Odp: Justice League
« Odpowiedź #81 dnia: Pt, 02 Grudzień 2022, 17:26:18 »
Nie zastanawiałbym się przy 170zł. W tej cenie to okazja złota.

Offline Bazyliszek

Odp: Justice League
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 20:11:40 »
Czwarty tom Injustice jedzie farba drukarską strasznie. No i tłumacz nie mógł się zdecydować na jedno słowo w jednej ramce i dał oba. Albo "sięgają" albo "są". Taki mały błąd.



Wprowadzenie Bogów do tej walki sprawiło że wszystkie strony się ze sobą przemieszały przez jakiś czas. Może i "chaos are the ladder" ale jakoś średnio mi się to czytało. Za to żart Plastic Mana o Sinestro sprawił, że ten komiks wart był swoich pieniędzy. :)

Offline Takesh

Odp: Justice League
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 22:08:22 »
"Chaos są drabiną"? Skąd Ty bierzesz ten angielski? Z tłumaczeń Hachette???

Offline xanar

Odp: Justice League
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 22:17:50 »
On wziął z Gry o Tron, tylko tam jest "chaos is a ladder".

Od 2:16

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xardas

Odp: Justice League
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 08:31:45 »
No i tu jest różnica: "are" =/= "is"

Offline Odyn

Odp: Justice League
« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 08:15:35 »
W ramach chwili czasu udało mi się wczoraj skończyć pierwszy omnibus JLI aut. Giffena i DeMatteisa. Nie czytałem nic lepszego zawierającego w tytule Ligę Sprawiedliwości!

Dobór superbohaterów, choć może nieco dziwić (trzon ligi tworzą 2, 3-ioplanowi herosi) jest naprawdę interesujący. Każdy z nich jest inny, wyraża się w swój charakterystyczny sposób i swoją osobą zwraca na siebie uwagę w taki sposób, że chce się go bardziej poznać (nawet ten irytujący Guy Gardner jest wartością dodaną - lubię jego słowne potyczki z innymi członkami drużyny). A słynna Trójca jest tu raczej "schowana". Batman nie chce być liderem; jak to Nietoperz woli być w cieniu i działać z ukrycia. Co więcej, mam wrażenie, że nie liczy się z ludzkim życiem, jest ponury i mściwy. Nie przejmuje się, że akurat jakiś cywil, a tym bardziej złoczyńca może stracić życie - jest to dla mnie nowość, bo nie takiego Bruce'a znam. Superman nie jest w ogóle stałym członkiem Ligi - pomaga w najcięższych potyczkach, ale ze względu na "napięty grafik" i poczucie odpowiedzialności (nie chce nikogo zawieść) odmawia członkostwa. Wonder Woman bardzo podobnie - ona musi dzielić życie na Temiskirze oraz w świecie ludzi (tudzież mężczyzn), co akurat bardziej wiem z serii Pereza.

W mojej opinii najlepszymi stałymi członkami są oczywiście Blue Beetle (drużynowy śmieszek), Booster Gold, Mister Miracle (uwielbiam jak jest ukazywane jego życie prywatne z Bardą), Guy (irytujący aż do bólu, z małym dość zabawnym wyjątkiem, gdy jego zachowanie zmienia się o 180o), Ice oraz Fire (dwie koleżanki, które są odbierane jako laleczki, czasem nawet niedoceniane i (sic!) poniżane, ale ze względu na moce żywiołów są wartością dodaną Ligi i udowadniają swoją przydatność na przekór innym). Nie można też zapomnieć o roli Oberona, który
Spoiler: PokażUkryj
jest prawą ręką Maxwella Lorda (opiekuna Ligi) - swoją drogą historia i udział Lorda, który w początkowej fazie jest pod kontrolą komputera zaprojektowanego przez przebiegłego Metrona, też są interesujące.

Mocnym punktem drużyny jest oczywiście Marsjański Łowca Ludzi, lider JLI (choć ja akurat nie jestem fanem tej postaci).
Żałuję, że mało jest mojej ulubionej Black Canary. Jestem też ciekaw, czy Elongated Man wróci w szeregi JL, bo póki co jego udział ogranicza się do JLE. Jak patrzę na jego fajną relację ze Sue, to od razu mam przed oczami Kryzys Tożsamości...

Absolutnie nie miałem ani razu poczucia nudy, przesytu. Choć bohaterowie często się kłócą, wrzeszczą na siebie, to jednak ma to swój urok. Nie czytałem jeszcze takiej serii, która byłaby nacechowana tyloma gagami i utarczkami. A jest to komiks o najważniejszej grupie superbohaterów w uniwersum DC! Członkowie Ligi są jak żywcem wyjęci z życia, nie ma w nich ani grama sztuczności. Pewne żarty może i są przesadzone, a zachowania nie wpisałyby się w dzisiejszy kanon pisania komiksów, ale to urok tamtych czasów. Czasem też dobrze jest ukazać jakiegoś bohatera z naprawdę złej strony, a nie celowo go ugrzeczniać - takim przykładem może być Guy Gardner, który jest najbardziej irytującym bohaterem Ligi.
Spoiler: PokażUkryj
Zabiera nic nie podejrzewającą, naiwną dziewczynę (Ice) na "randkę", po czym chce ją wykorzystać w zacisznym miejscu jakiegoś nocnego klubu, bo tylko do tego się ona w jego opinii nadaje. Mocne.
« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Kwiecień 2023, 08:53:35 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline bibliotekarz

Odp: Justice League
« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 08:26:47 »
Spoiler: PokażUkryj
Nie można też zapomnieć o roli Oberona, który jest prawą ręką Maxwella Lorda (opiekuna Ligi) - swoją drogą historia i udział Lorda, który w początkowej fazie jest pod kontrolą komputera zaprojektowanego przez przebiegłego Metrona, też są interesujące.

To akurat poważny spoiler, bo Lord od początku odgrywa ważną acz zagadkową rolę w historii a jego motywacje poznajemy dopiero bodajże w -nastym zeszycie.
Batman returns
his books to the library

Offline Odyn

Odp: Justice League
« Odpowiedź #88 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 09:13:38 »

To akurat poważny spoiler, bo Lord od początku odgrywa ważną acz zagadkową rolę w historii a jego motywacje poznajemy dopiero bodajże w -nastym zeszycie.
Dzięki, ukryłem tę część :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Bazyliszek

Odp: Justice League
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 19 Kwiecień 2023, 17:13:25 »
Te dwa pierwsze trejdy Międzynarodowej Ligi Sprawiedliwości, to były i dla mnie jej najlepsze przygody. Nic co wydał z nimi po polsku Egmont im nie dorównało. Humor daje tej serii przewagę nad Wieżą Babel i Ziemią Dwa. Szkoda, że tego runu nie zobaczymy w całości po polsku.