Autor Wątek: John Constantine Hellblazer  (Przeczytany 72949 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #165 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 09:12:17 »
Historie Ellisa będą się łączyły z tym co teraz jest w tomach Ennisa czy to całkiem inne światy?
Jak inne światy? Wydawany obecnie Hellblazer to jest jedna seria. Egmont co prawda nie wydaje jej po kolei, ale Azzarello, Ennis i zapowiedziany Ellis piszą cały czas o tym samym bohaterze.

Offline carnivale

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #166 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 09:20:57 »
No ja wiem, że to ten sam bohater, pytam czy te historie o których piszą łączą się fabularnie ze sobą.

Online michał81

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #167 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 11:50:02 »
No ja wiem, że to ten sam bohater, pytam czy te historie o których piszą łączą się fabularnie ze sobą.
Łączą się na takiej samej zasadzie jak w przypadku runu Azzarello.

Offline sad_drone

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #168 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 15:01:14 »
@carnivale z tego co pamiętam bezpośrednich nawiązań nie ma żadnych pomiędzy runami tych 3 autorów. Mimo ciągłości chronologicznej każdy run hellblazera można czytać osobno, chyba tylko run careya mocno nawiązywał do poprzedzających wydarzeń (przez mgłę pamiętam że najbardziej do ennisa)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline am666

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #169 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 17:58:14 »
Mimo ciągłości chronologicznej każdy run hellblazera można czytać osobno, chyba tylko run careya mocno nawiązywał do poprzedzających wydarzeń (przez mgłę pamiętam że najbardziej do ennisa)
Nie do Ennisa tylko do Jamiego Delano, ale da się to czytać bez znajomości wcześniejszych runów. Umknie kilka nawiązań/ mrugnięć do czytelnika i to wszystko.

Offline asx76

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #170 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 18:38:56 »
Mam nadzieję że po Ellisie doczekamy się runów: Delano i Careya :)

Offline sirPablo

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #171 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 18:53:54 »

Offline freshmaker

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #172 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 10:11:23 »
odpowiadając na zadane przeze mnie wcześniej pytanie - amazon wlasnie zrobił charge za omnibus ennisa i mam preparing for dispatch. wygląda na to że ruszyło.

Offline freshmaker

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #173 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 11:57:59 »
dostałem omniaka ennisa - z zewnątrz wygląda to nieźle, sama wielkość tej księgi robi wrażenie. nie podoba mi się za bardzo, że dali nowe pomarańczowo/błyszczące logo hellblazer i znaczak black label a nie vertigo.

w środku po prostu ciurkiem wszsytkie historie ennisa. kolory trochę blade, ale może takie miały być. muszę porównaś ze starymi tpb. z dodatków wstęp i kilka okładek na końcu z wydań zbiorczych.

Offline Buc

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #174 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 08:51:12 »
Ciekawi mnie to wydanie, mógłbyś wrzucić kilka fotek?

Offline freshmaker

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #175 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 08:55:55 »

Offline Buc

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #176 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 09:45:48 »
O super, dzięki, matko ale to gargantuiczne :D
Kuszący zakup mimo wszystko.

Offline Odyn

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #177 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 10:04:29 »
Hellblazera Azzarello to sobie pożyczę i sprawdzę, ale Ennisowego to muszę mieć na półce :D
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline KubciO

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #178 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 18:36:27 »
Czytam sobie właśnie drugi tom Ennisa i jestem zadowolony z lektury. Bardzo. Czy run Azzarello warto próbować (bo skrajnie różne opinie już czytałem, choć przeważały negatywne) , kiedy podoba mi się Hellblazer napisany przez Ennisa?
PS Ale to, co sprawiło mi największą przyjemność, to okładki Fabry'ego.  ;D

Offline sad_drone

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #179 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 18:43:39 »
@Kubcio run azarello powinienes sprobowac jak podobaly ci sie inne komiksy azarello (najbardziej miarodajne 100 naboi). Bylem oredownikiem ze jest to absolutna kaszana nie warta czytania, ale z perspektywy czasu nie jestem juz pewien czy nie wszedl mi fanboyizm ze autor przedstawil wizje postaci ktora mi sie nie podoba i dlatego skreslilem caly komiks. W kazdym razie klimat jest zupelnie inny, constantine to kompletny ku//as, akcja dzieje sie w ameryce wiec brak brytyjskiego klimatu, i malo watkow paranormalnych. Jak chcesz wiecej tego co u ennisa to run careya, albo kaznodzieja jezeli jeszcze nie czytales. No i run ellisa ktory wyjdzie niedlugo tez podobny w miare.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Czerwiec 2020, 18:45:11 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.