Autor Wątek: John Constantine Hellblazer  (Przeczytany 73704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #135 dnia: Nd, 08 Marzec 2020, 22:28:10 »
Jak ten tom się ukazał, to pisałem to samo, że przydałby się choćby krótki wstęp o tym kim jest Constantine i jakie umiejętności posiada. Ale mnie tu niektórzy wyśmiali, że przecież jest to wyjaśnione w Potworze z Bagien i nie ma sensu wyjaśniać w Hellblazerze ;D

Offline Death

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #136 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 18:24:45 »
I mają rację.  :)
Warto poznawać Constantine'a po kolei. Jeśli ktoś ma taką możliwość, to naprawdę polecam przeczytać najpierw Miraclemana i Potwora, a dopiero potem Sandmana, Hellblazera i Strażników. Wtedy ma się wszystko uporządkowane. Widzę ile straciłem czytając te wszystkie komiksy zanim w Polsce pojawiły się pełne wydanie Potwora i Miracleman. Moim zdaniem zanim przystąpi się do serii Vertigo warto poznać fundament w postaci Potwora. Tam się wszystko zaczęło.
Co do Corbena, to jest mistrzem świata. W pierwszym tomie Hellblazera gość zarządził (moja druga ulubiona opowieść to ta podczas zamieci), rządzi w Hellboyu, a wczoraj dostałem białego Aliena ze Scream i tam też na czarno-białym tronie siedzi Corben (a konkurencję na mocną). Ennis już do mnie idzie, nawet nie wiem ile premierowego materiału względem pierwszego polskiego wydania zawiera ten integral. W każdym razie spodziewam się Niebezpiecznych nawyków (świetny komiks) i czegoś nowego.

Offline Antari

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #137 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 18:36:56 »
A czemu przeszkadza żeby było to krótkie wyjaśnienie na początku? A jego brak jak widać powoduje zakłopotanie czytelników. Osoby optujące za brakiem takiego wstępu nie mają żadnej racji :)

Offline misiokles

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #138 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 18:39:01 »
A serial/film nie wystarczy by mieć pojęcie z czym ugryźć Constantina?

Online michał81

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #139 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 18:51:38 »
Wystarczyłoby by jakby Egmont wydawał po kolei i wtedy żadne wstępy nie są potrzebne.  :)

Offline Death

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #140 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 19:18:38 »
Przecież wydaje po kolei. Potwór już jest. ;) Nie no, ale bez kitu, przez wiele zeszytów Constantine rządzi w serii Swamp Thing, a sam Potwór go słucha i robi to co chce wszechwiedzący John. To świetne wprowadzenie do serii Hellblazer.

Online michał81

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #141 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 19:31:44 »
Akurat mówiłem o serii Hellblazer 😉. Ale serio to nie jest problem, aby sobie wygooglać kim jest ten bohater. Inna sprawa, że każdy że scenarzystów pisze go na swój sposób.

Offline SawiK

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #142 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 07:47:10 »
Mam już nowe wydanie Hallblazera Ennisa. Po trzech nr G.Ennisa Egmont ma zamiar wydać jeszcze jeden tom autorstwa W. Ellisa.

ramirez82

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #143 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 08:11:38 »
Ale to już chyba anonsowali na tyle okładki Hellblazera Azzarello?

Online michał81

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #144 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 08:55:31 »
Ale to już chyba anonsowali na tyle okładki Hellblazera Azzarello?
Tak, masz rację.

Offline gashu

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #145 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 10:16:21 »
Świetny jest ten "Hellblazer" Ennisa. Jestem gdzieś w połowie i czyta mi się go dużo lepiej niż 2 poprzednie tomy od Briana Azzarello.

Offline carnivale

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #146 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 10:33:23 »
Napisz coś więcej. Pod jakim względem czyta ci się lepiej?? Dla mnie Azzarello był zajebisty.

Offline SawiK

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #147 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 11:10:42 »
Cytuj
Ale to już chyba anonsowali na tyle okładki Hellblazera Azzarello?
Kurde zupełnie zapomniałem ::) Bdzie wiec tak w ramach przypomnien ;D

Online adamarluk

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #148 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 12:48:23 »
Oprócz zapowiedzianych u nas autorów na rynku francuskim ukazał się kompletny cykl Careya i pierwszy tom z cyklu Delano.
Na tych autorów liczę w dalszej kolejności.

Offline gashu

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #149 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 12:58:35 »
Napisz coś więcej. Pod jakim względem czyta ci się lepiej?? Dla mnie Azzarello był zajebisty.

Hmm... szczerze, to trudno mi powiedzieć, o co dokładnie chodzi.

Dla mnie "Hellbrazer" to przede wszystkim klimat deszczowych wysp brytyjskich, wątki paranormalne związane z magią i demonami oraz pewna... hmmm... old-schoolowość i jednocześnie lekkość opowiadania historii. Dodatkowo, fabularnie Ennis nawiązuje wielokrotnie (o czym zresztą pisze we wstępie) do uwielbianego przeze mnie runu Delano.

Wszystkich powyższych cech zabrakło niestety w albumach tworzonych przez Azzarello, dlatego (mimo tego, że obiektywnie zawierają one -  pomimo kilku dziwnych rozwiązań fabularnych - całkiem dobre historie) oceniam je o oczko niżej.