Autor Wątek: John Constantine Hellblazer  (Przeczytany 72978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voitas

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #105 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 09:36:59 »
Wciągnąłem praktycznie na jedno posiedzenie pierwszy tom wydany u nas. Świetnie się to czytało. Pytanie do znawców, czy tomy zawierające zeszyty 1-150 też mają podobny klimat?

Offline misiokles

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #106 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 09:40:59 »
Lektura wcześniejszych postów wyraźnie daje do zrozumienia że nie :)

Offline Jigsaw

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #107 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 02:30:39 »
A sam film był niestety słaby. Może nie aż taki gniot jak marvelowe Ghost Ridery czy Elektra (które wyszły mniej więcej w tym samym czasie), ale jednak nie wspominam go dobrze.
Ja znowu nie słyszałem o tym filmie złych opinii i sam takiej nie wyrażam. Nie znam niestety dobrze postaci Constantina od strony komiksowej i nie wiem na ile spójna jest ona z filmem (no może oprócz koloru włosów głównego bohatera).
Ostatnia powtórka z filmu zachęciła mnie jednak do zainteresowania się do niedawno wznowionego tytułu. Odnoszę wrażenie, że to dość ambitny komiks.

Offline carnivale

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #108 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 13:18:33 »
Tomy Azzarello to jedna historia czy w każdym tomie są różne opowiadania z sobą nie powiązane?

Offline sad_drone

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #109 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 15:48:29 »
mix pomiędzy tymi dwoma, to jest zbiór względnie zamkniętych opowieści po parę zeszytów (i one-shotty) ale jest też jeden wątek który idzie do przodu w trakcie całego runu. (trochę jak w 100 bullets właśnie)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #110 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 04:22:40 »
Skończyłem trzy pierwsze tomy  Delano i - zaciekawiony dyskusją na forum- zrezygnowałem z lektury chronologicznej, sięgając po polski tom Azzarello. Przeskok jest, ale nic, co by zgrzytało. Ogółem rzecz biorąc, seria, która powinna stać na półkach bibliotecznych w dziale "Jak pisać scenariusze". Obaj autorzy stworzyli literaturę , którą czyta się z przyjemnością- i choć bardziej podoba mi się Constantine Delano, zwłaszcza narracja, Azzarello też nie pozwala zapomnieć, że stać go na scenariusze znakomite. Bardzo podobał mi się w jego wykonaniu ograny przecież motyw "ojej, ależ brzydko na dworze, my odcięci, a jeden z nas jest najpewniej paskudnym ubijcą".
Nie rozumiem za to do końca odcinka w barze z grupą kolesi, którzy trafili na zdjęcie dawno niewidzianej twarzy, że tak to ujmę ;) Czekam na jakąś kontynuację...
No a przede mną 4 tom zbiorczy z "Hold Me". Jak o tym komiksie pomyślę, to od razu humor mi się poprawia. Perełka. I wreszcie mam to na półce :) Przy każdej lekturze "Nigdziebądź" żałowałem, że nie mogę od razu przeczytać tego odcinka.
,, - Eeeeech.''

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #111 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 11:51:54 »
Czy drugi tom Azzarello to jego ostatni ? Egmont będzie dalej serie wydawał? Jak to wygląda?

Offline Antari

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #112 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 11:56:22 »
Czy drugi tom Azzarello to jego ostatni ? Egmont będzie dalej serie wydawał? Jak to wygląda?

Z tyłu drugiego tomu jest napisane, że wydadzą 2 tomy Azzarello, 3 tomy Ennisa i 1 tom Ellisa. Tylko w obcnej sytuacji chyba bardziej opłaca się kupić Omnibus Ennisa niż czekać na wydanie Egmontu. Mniej miejsca na półce, potencjalny status OOP i większy format dla rysunków Dillona. Minusy to oczywiście cena (Egmontowe wydanie wyjdzie taniej) i dla niektórych mniej wygodna lektura takiego grubasa.

JanT

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #113 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 11:57:16 »
I lepszy druk.

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #114 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 12:13:09 »
OK. A ten Ennis od Egmont będzie cały? Czy jakoś potną jego run? Dzisiaj się właśnie o tym omnibusie dowiedziałem i nie powiem, kusi dużo bardziej niż Egmontowe wydanie.

Offline Antari

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #115 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 12:27:32 »
OK. A ten Ennis od Egmont będzie cały? Czy jakoś potną jego run? Dzisiaj się właśnie o tym omnibusie dowiedziałem i nie powiem, kusi dużo bardziej niż Egmontowe wydanie.

Wydaje mi się, że to będzie się pokrywało z tym z omnibusa. Ale dokładnego spisu zawartości wydania od Egmontu na razie nie ma. Mimo to myślę, że mała szansa na to abyś się zawiódł na omnibusie, to jest kompletny run Ennisa.

ramirez82

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #116 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 12:30:20 »
Ale dokładnego spisu zawartości wydania od Egmontu na razie nie ma.

Jak nie ma, jak jest? 

https://www.bedetheque.com/serie-46519-BD-Hellblazer-Garth-Ennis-presente.html

Offline jotkwadrat

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #117 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 12:56:36 »
Cholercia. We wszystkich trzech tomach jest coś, czego nie było w poprzednim polskim wydaniu.  >:(

Offline amsterdream

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #118 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:51:41 »
Jak bardzo run Azarello jest reprezentatywny dla całej serii? Przyznam, że to było moje pierwsze zetknięcie z Constantine i jak pierwszy tom podobał mi się bardzo tak drugi to jest po prostu tragedia. Jeszcze pierwszą dłuższą historię można by uznać za OK, ale druga jedyne co wywołuje to niesmak. To jak Azarello zakończył wszystkie wątki woła o pomstę do nieba, nie wierzyłem wręcz że można wszystko najpierw tak misternie budować a potem tak zepsuć. Scenarzysta zamiast skupić się na ciekawej fabule postanowił wcisnąć jak najwięcej dewiacji seksualnych i innych dziwactw. Sam Constatntine to postać niejednoznacznie moralna i to jest fajne, problem w tym, że w drugim tomie zachowywał się jak jakiś psychol.
Run Ennisa lepszy/gorszy?

JanT

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #119 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 13:14:15 »
Run Ennisa lepszy i jak podszedł Kaznodzieja to Hellblazer też powinien podejść.