Autor Wątek: John Constantine Hellblazer  (Przeczytany 73866 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 10:59:26 »
Ten Hellblazer z Sandman Universe faktycznie jest taki kiepski?
Czytałem tylko pierwszy zeszyt i strasznej tragedii nie było.

Offline michał81

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 11:02:03 »
Nie wiem, sprawdzałem tylko kilka pierwszych zeszytów z pierwszych serii, a odkąd wychodzi po polsku to Uniwersum Sandman kupuje i odkładam na kupkę, do przeczytania "na kiedyś", pewnie jak całkowicie zamkną już tą "porażkę".
« Ostatnia zmiana: Śr, 04 Listopad 2020, 11:05:53 wysłana przez michał81 »

Offline 79ers

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #212 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 18:44:00 »
Kto by przypuszczał, że Sadman Universe będzie takie słabe?  :(

Offline asx76

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #213 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 18:59:56 »
Kto by przypuszczał, że Sadman Universe będzie takie słabe?  :(

Np. ja :P Nie chwaląc się, rzecz jasna ;)

Offline LordDisneyland

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #214 dnia: Cz, 12 Listopad 2020, 16:51:24 »
Np. ja :P Nie chwaląc się, rzecz jasna ;)

Dwóch nas zatem było :) I to bez żadnych wyjątkowych zdolności prekognitywnych tak przypuszczałem...
,, - Eeeeech.''

Offline Jigsaw

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #215 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 01:41:03 »
W Hellblazer (Ennis) tom 2 i Hellblazer (Ennis) tom 3 tu jest go najwięcej, ale wg mnie warto dać mu szansę, bo to nie jest Dillon jakiego poznałeś pewnie z Punishera lub Kaznodziei. Tutaj kreska jest bardziej szczegółowa i wypada to dużo lepiej niż w późniejszych jego komiksach.
Problem w tym, że w Kaznodziei, czy w WBF nie przeszkadzał mi zbytnio z powodu dość specyficznej narracji, z którą dość się zgrywał. Marnie wypada za to w poważniejszych scenariuszach i nie chodzi o szczegółowość, tylko o groteskę, która w jego wypocinach zbyt mocno przebija i nie da się jej przeoczyć. Dlatego nie mogę przełknąć nawet tak zachwalanego Punishera Aarona, nie mówiąc już o innych postaciach z Marvela rysowanych przez niego, np. Hulka w kontynuacji tego, co mieliśmy w WKKM.

ramirez82

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #216 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 23:09:44 »
Hellblazer Ellisa wciągnięty. Nie jest to poziom Ennisa, ale i tak jest bardzo dobrze. Choć właściwie to ciężko porównać je ze sobą, skoro Ennis swoją historię pisał kilkadziesiąt zeszytów, a Ellis zrezygnował po raptem kilkunastu, kiedy Vertigo nie wydało mu historii Shoot - ciekawy komentarz do wydarzeń, które wstrząsnęły wtedy USA, ale DC chyba się wystraszyło. Szkoda, że stało się jak się stało, bo chciałoby się więcej, ale szacun dla Ellisa za bezkompromisowość.

Offline Odyn

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 09:35:41 »
Ja już czekam na Delano. Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego Egmont chce wydać tylko 2 tomy (francuskie wydanie liczy 3 tomy, a jak wiadomo nasi wzorują się na Francuzach). Chyba, że dostaniemy cały run w powiększonych tomach
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #218 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 09:41:29 »
Dla mnie to bez różnicy, czy przez pomyłkę pisali o dwóch tomach, bo tyle w tej chwili ukazało się we Francji, czy może faktycznie wydadzą trzytomową edycję Urban Comics w dwóch tomach. Pewnie, że lepiej byłoby w dwóch grubasach, ale najważniejsze, że Hellblazer będzie kontynuowany.

Kapral

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #219 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 09:49:24 »
Widzę nowy poziom fiksacji. Najpierw było parcie na integrale, potem na integrale w twardej oprawie i slipkejsie, a teraz na GRUBE integrale w twardej oprawie i slipkejsie. Zmierzamy prostą drogą do rynku dla kilku bogatych maniaków.

ramirez82

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #220 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 09:53:26 »
Nie przesadzaj, akurat te grubasy Egmontu wychodzą finansowo korzystniej, niżby wydawać to w cieńszych tomach. Absolutnie nie jestem za tym, aby wszystko było na grubo, sam pukam się w czoło, jak widzę podejście niektórych w stylu: "kupiłbym, ale w integralu", niezależnie czy chodzi o Lucky Luke'a, czy Jeremiaha.

Offline Odyn

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #221 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 10:18:22 »
Ja jestem za tym, by się opłacało. Jak wychodzi taniej kupić grubasa zamiast 3-5 tomów to wchodzę w to w ciemno.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #222 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 10:32:33 »
@ramirez82 nie wiem czy czytałeś Detektywa Fella, ale wg mnie Ellis to co chciał opowiedzieć jeszcze w Hellblazerze to zawarł w tym komiksie właśnie, choć ta seria też nie jest zakończona.

Myślę, że przyczyną jest to, że jak był opracowywany tom Ellisa to jeszcze tego 3 tomu Delano nie było w zapowiedziach, bo ona pojawiła się niedawno, a samo wydanie ma mieć premierę dopiero w marcu. Wątpię, aby Egmont grzebał co w tych wydaniach na licencji.
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Grudzień 2020, 10:34:23 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #223 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 10:36:10 »
@ramirez82 nie wiem czy czytałeś Detektywa Fella, ale wg mnie Ellis to co chciał opowiedzieć jeszcze w Hellblazerze to zawarł w tym komiksie właśnie, choć ta seria też nie jest zakończona.

Czytałem, ale już dobrych parę lat temu, jak Mucha wydała i słabo pamiętam. Choć nie zrobił na mnie wtedy aż takiego wrażenia, a u nas był chwalony. Może czas sobie odświeżyć.

Swoją drogą, Planetary też długi czas "wisiała" jako niedokończona, coś ma problem Ellis z kończeniem swoich serii ;) Z tego co czytałem, Planetary, Transmetropolitan i Hellblazer, to świetny scenarzysta, ciekawe czy Authority podejdzie mi bardziej, niż za czasów Manzoku.
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Grudzień 2020, 10:40:15 wysłana przez ramirez82 »

Kapral

  • Gość
Odp: John Constantine Hellblazer
« Odpowiedź #224 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 11:16:35 »
Ja jestem za tym, by się opłacało. Jak wychodzi taniej kupić grubasa zamiast 3-5 tomów to wchodzę w to w ciemno.

A ja jestem za tym, żeby komiksy były w zasięgu portfela jak największej liczby czytelników.