Autor Wątek: Jeff Lemire i jego komiksy  (Przeczytany 40153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rekinn

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #90 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 09:15:10 »
Hej, jak tam ten Green Arrow, czytał ktoś? Fajna lektura? Trochę drogi i nie wiem czy brać.

Offline indyk1983

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #91 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 12:39:15 »
Czytał. Bardzo fajny. Kupować.

Offline Murazor

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #92 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 13:06:16 »
Brać, jedna z najlepszych historii w Nowym DC

Offline Antari

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #93 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 14:54:52 »
Świetny duet autorów (scenariusz + rysunki). Polecam!

Offline Maragast

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #94 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 15:37:17 »
Ten tom kosztuje sporo bo jest w tym multum zeszytów (Green Arrow 17-34 + 2 specjalne) wiec jak przeliczysz cenę za zeszyt to wychodzi to bardzo atrakcyjnie za takiego grubasa - to chyba najgrubszy tom w Deluxie.

Offline Odyn

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #95 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 18:05:03 »
Jak lubisz GA to bierz, bo warto :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Death

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #96 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 21:23:18 »
O, właśnie wszedłem tutaj żeby zapytać o tego nowego Lemire. Że dobre, to już napisaliście. Ale drugie pytanie. To takie mocno superhero jest czy bardziej jak Jessica Jones, Vision i Gotham Central?

Offline Przemek

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #97 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 21:32:25 »
Dołączam do pytań: muszę znać coś z innych przygód Arrowa czy jest to zamknięta historia? Nigdy nie czytałem nic o tym bohaterze, ale bardzo lubię Lamiera.

36degrees

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #98 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 21:49:13 »
Moim zdaniem spokojnie możesz czytać bez znajomości pozostałych historii. Scenariusz jest tak zbudowany, że wszystko zrozumiesz. Ja polecam bardzo

Offline Murazor

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #99 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 22:22:44 »
Sam GA nie jest mocnym superhero. Zwykly koles z lukiem. Intrygi i brudy z jego i jego ojca przeszlosci, porachunki biznesowo mafijne z Yakuza (albo czyms podobnym), tajemnice korporacji. Do tego duzo akcji, pare nie glupich twistow fabularnych. A wszystko okraszone genialnymi rysunkami.

Offline Maragast

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #100 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 22:59:11 »
To dojsc nietypowe superhero - taki thriller sensacyjny.
Ma w sobie coś z Daredevila czy Jessici Jones ale jednak klimaty trochę inne - więcej akcji ale też nie takiej gdzie rozwalają bydynki ale bardziej pościgi i walka w stylu The Raid.
Ten run wyróżnia się na tle innych komiksów Superbohaterskich tak jak Batmany Nolana wyróżniają się na tle współczesnych filmów z MCU.

Nie zastanawiajcie się tylko bierzcie - nie wiem czy w ogóle są jakies negatywne recenzje albo opinie na temat tego komiksu.

Offline Gascon200

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 23:03:36 »

Nie zastanawiajcie się tylko bierzcie - nie wiem czy w ogóle są jakies negatywne recenzje albo opinie na temat tego komiksu.


Są są, wystarczy poszukać na goodreads czy cbr :>

A ja tu nic nowego nie powiem, bo potwierdzam, że komiks jest super - jedna z najlepszych rzeczy jaką dało nam N52 (którego nie jestem fanem), kupujcie, może Egmont wyda więcej historii z tego okresu w przyszłości

Offline TranwaY

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 15:48:56 »
I jak wrażenia po "Erze Kwantowej"? Ze wszystkich dotychczas wydanych spin-offów zdecydowanie najlepiej. Choć momentami ciężko nazwać to historią poboczną a raczej mocnym wybiegiem do przodu. Gra konwencją ciągle na tym samym zacnym poziomie, a przyszłość pozwoliła na zmianę tonacji. Rysunki bez zastrzeżeń, choć oryginalni bohaterowie baaardzo odbiegający od oryginału ;) Chcę więcej i tyle....

Offline angelscorpion

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 18:00:57 »
Czeka na przeczytanie na tzw. "kupce wstydu"  :) idzie pod nóż po Supermanie Bendisa  ;)

Offline amsterdream

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #104 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:00:35 »
I jak wrażenia po "Erze Kwantowej"? Ze wszystkich dotychczas wydanych spin-offów zdecydowanie najlepiej.

To ja mam zupełnie odwrotne odczucia. Z tych wszystkich spin-offów najbardziej podobał mi się Sherlock. Generalnie mam wrażenie, że Lemire zaczyna zbyt bardzo rozwadniać markę "Czarnego Młota".